Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AMATOR

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AMATOR

    cum ar fi posibil sa joc numai la amatori ?
    ca daca particip la mai multe turnee , acumulez puncte , intru in primii 80 , si nu mai am voie la amatori ,
    ca la toate turneele la care am jucat la open ,(si au fost destule) nu m-am calificat niciodada nici macar din inferioare.
    si daca nu se poate nici-cum atunci imi retrag cuvintele .
    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
    FH: Tenergy 05 FX
    BH: Tenergy 05 FX

  • #2
    Re: AMATOR

    Salutari ! Eu am o alta intrebare. Anul acesta am participat la primul meu turneu in circuitul amatur , am jucat in open ptr ca tot anul acesta am aflat despre acest circuit si nu stiu mai nimic despre el Vreau sa imi explice cineva sistemul , cum pot urca mai sus de open? Dupa open , urmeaza A , A+ ? In primii cati trebuie sa ajung ca sa pot juca mai sus de open ? Din 2011 mi-am propus sa particip la cat mai multe turnee si am ca obiectiv sa trec de open .
    Si mai am o dilema. Ma numesc Toader Laurentiu , sunt din tg-jiu , am participat la Pitești , nu mai stiu exact data , cred ca a fost in noiembrie . Problema este ca m`am uitat in clasament , am dat ctrl+f , mi-am scris numele si am gasit Toader Laurentiu din Constanța. Vreau sa stiu daca a fost o greseala sau chiar este o persoana cu acest nume din Constanța !

    Comentariu


    • #3
      Re: AMATOR

      Daca dadeai Find Next dupa Ctrl-F mai gaseai un Toader Laurentiu din Tg.Jiu (turneu B - Pitești - 13 nov).
      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Re: AMATOR

        Pe anul urmator , v`om pleca toti cu 0 puncte , sau se va continua cu aceleasi puncte ?
        Florin multumesc ptr rezolvare. Eu am dar find de 2-3 ori , si tot aceeasi persoana o gasea ! Acum o sa descarc clasamentul si o sa ma uit mai atent !

        Comentariu


        • #5
          Re: AMATOR

          Clasament 30 noiembrie
          Asta e ultimul clasament inainte de turneul final, maine cred ca-l voi pune si pe cel de dupa (5 decembrie).
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Re: AMATOR

            deci in circuitul amatour jucatori sunt repartizati in urmatorul mod : primi 80 clasati intra automat in open - adica avansati, daca cineva vrea sa participe la open poate, restu' participa la amatori.
            A, A+ , B sunt tipuri de concurs
            A= Regional
            A+= National
            B=Local
            Iar anul urmator se vor continua cu aceleasi puncte...
            daca am gresit cu ceva imi cer scuze.

            blade: Donic Dima Sawtec AR ;fh: Donic Baracuda Big Slam max ;bh: Dr. Neubauer Fighter

            Comentariu


            • #7
              Re: AMATOR

              Postat în original de FlorinBN
              Clasament 30 noiembrie
              Asta e ultimul clasament inainte de turneul final, maine cred ca-l voi pune si pe cel de dupa (5 decembrie).
              ma scuzati ca va deranjez , dar nu imi apare ultimul turneu la care am participat, cel de pe 20 noiembrie de la Viva Sport
              http://www.tenisdemasa.ro/forum/view...hp?f=11&t=5812

              blade: Donic Dima Sawtec AR ;fh: Donic Baracuda Big Slam max ;bh: Dr. Neubauer Fighter

              Comentariu


              • #8
                Re: AMATOR

                Asa-i, locurile 33-64 au fost adaugate mai tarziu, dupa ce am facut clasamentul si nu am mai verificat daca au fost postate.
                O sa reactualizez, va trebui reintrodus noul punctaj pentru turnee mai mari de 40 de jucatori.
                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  Re: AMATOR

                  ok... multumesc pentru explicatii!

                  blade: Donic Dima Sawtec AR ;fh: Donic Baracuda Big Slam max ;bh: Dr. Neubauer Fighter

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X