Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Afisare threaduri

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Afisare threaduri

    Am reusit sa-mi schimb parola si nu am avut probleme cu userul meu marcat ca fiind banat sau altele pe care le-am vazut pe aici.
    Problema mea este ca nu se vad threadurile in lista, iar asta se intampla cu intermitente. Cum ziceam, am reusit sa vad cate ceva, dar acum vad cate threaduri sunt, dar nu le vad decat pe alea sticky, in care se vad si mesajele.
    Nu se vad nici dupa autentificare, nici cu alt browser.
    M-am gandit sa anunt...
    Cristi
    Edit: pot accesa un thread daca e pus in lista ca ultimul post, dar nu il vad nici pe cel pus de mine in lista de threaduri.
    Blog de tenis de masă

  • #2
    Banuiesc ca se stie ca encoding-ul siteului este acum ANSI, nu Unicode sau UTF-8, cum ar fi bine pentru afisarea diacriticelor.
    Problema este ca, probabil, s-au pierdut la import definitv diacriticele prin conversia de la UTF-8 la ANSI. Nu ma deranjeaza deloc, dar n-ar fi rau daca s-ar putea reveni la UTF-8.
    EDIT: Am vazut ca encoding-ul este corect, scuze. Problema a fost doar la import, probabil.
    Ultima editare de grasomega; 12.dec.2010, 16:41.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Am pus primul post dupa ce am incercat cu Firefox 3.6.12 si Chrome 8.0.552.215. In Internet Explorer se afiseaza corect toate threadurile, topicurile si toate posturile.
      Voi folosi IE pentru o vreme.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        La mine funcționează corect în Firefox 3.6.12 și Safari 5.0.3. Mesajul este scris intenționat cu diacritice, de pe un macos 10.6.5, în scopul de verifica codarea.
        TB ZLF & T05/T05FX

        Comentariu


        • #5
          Acum si eu vad cu diacritice ce ai scris tu si inclusiv Iashi si Romania .
          Si folosesc Mozilla si in niciun caz nu o sa folosesc mizeria aia de IE .
          dar daca te uiti la cele mai vechi gen primele de aici
          http://www.tenisdemasa.ro/forum/foru...php?10-General
          Cum le vezi?
          Problema mai mare ete cu linkurile vechi de genul:
          http://www.tenisdemasa.ro/forum/view...p=60653#p60653
          care acum nu mai sunt valabile.
          Ultima editare de D.D.; 12.dec.2010, 18:42.

          Comentariu


          • #6
            Se vede cu semne de întrebare, dar asta e aproape sigur din cauza conversiei la noul forum. Oricum, chiar ceea ce scriu acum cu diacritice este posibil să nu fie lizibil pentru utilizatorii de windows xp, dar din cu totul alte cauze...
            TB ZLF & T05/T05FX

            Comentariu


            • #7
              Acum le văd bine cu iPhone.
              Și diacriticele sunt corecte în posturile noi.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #8
                Am gasit cauza problemelor de afisare: Adblock Plus pe Firefox, cu chestiile blocabile setate pe vechiul site (banner, de ex.). Pe chrome nu stiu ce bloca el, dar l-am dat disable pe site si a mers ok.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  Cel putin pe tel. imi trebuie lupa sa pot citi ?

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X