Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemne,fete,adezivi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Re: lemne,fete,adezivi

    Bm ... se pot aplica indiferent de solutia folosita , se pare ca nu am fost inteles , Spin max se foloseste pe partea de joc a feței nu pe buretele ei unde o lipesti de lemn .
    Se poate folosi la orice fața soft , noua sau uzata , calitatea ei este de a mari rotatia mingiei si pentru a creste mai mult si controlul .
    Cea ce se foloseste pentru burete este boosterul care moaie fața si implicit ajuta la un spin si control marit . Am mai spus-o intr-un post aproape toti jucatorii o folosesc in liniste asa , pentru ca la nivel mare nu prea e permis . Solutia pe "apa" nu ajuta fețele , doar le poti lipi pe lemn atit , in timp ce boosterul iti da viteza spin si control marit la fel ca solutia veche , cea clasica cum o numesc eu .
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

    Comentariu


    • #52
      Re: lemne,fete,adezivi

      Postat în original de valigti
      Bm ... se pot aplica indiferent de solutia folosita , se pare ca nu am fost inteles , Spin max se foloseste pe partea de joc a feței nu pe buretele ei unde o lipesti de lemn .
      Se poate folosi la orice fața soft , noua sau uzata , calitatea ei este de a mari rotatia mingiei si pentru a creste mai mult si controlul .
      Cea ce se foloseste pentru burete este boosterul care moaie fața si implicit ajuta la un spin si control marit . Am mai spus-o intr-un post aproape toti jucatorii o folosesc in liniste asa , pentru ca la nivel mare nu prea e permis . Solutia pe "apa" nu ajuta fețele , doar le poti lipi pe lemn atit , in timp ce boosterul iti da viteza spin si control marit la fel ca solutia veche , cea clasica cum o numesc eu .
      Solutia respectiva de la JOOLA, se aseamana ca si proprietati / efect cu 'EXTREM BOOSTER' de la STIGA? Sau ofera un control mai bun...

      Comentariu


      • #53
        Re: lemne,fete,adezivi

        Anomis:
        "Solutia respectiva de la JOOLA, se aseamana ca si proprietati / efect cu 'EXTREM BOOSTER' de la STIGA? Sau ofera un control mai bun..."
        Sint doua solutii complet diferite , boosterul e ptr. buretele feței , iar Spin max se foloseste pe partea de joc a paletei !
        Ambele ajutind calitatile feței .
        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
        Fete de palete tenis de masa
        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

        Comentariu


        • #54
          Re: lemne,fete,adezivi

          Postat în original de valigti
          Anomis:
          "Solutia respectiva de la JOOLA, se aseamana ca si proprietati / efect cu 'EXTREM BOOSTER' de la STIGA? Sau ofera un control mai bun..."
          Sint doua solutii complet diferite , boosterul e ptr. buretele feței , iar Spin max se foloseste pe partea de joc a paletei !
          Ambele ajutind calitatile feței .
          Din descrierea produsului rezulta ca si STIGA EXTREM BOOSTER se poate aplica pe cauciuc. Cel putin asa scrie aici: http://www.stiga-tenis.ro/catalog/adezi ... oster.html

          Comentariu


          • #55
            Re: lemne,fete,adezivi

            Nu recomand aplicarea boosterelor pe topsheet desi fabricantii spun ca se poate. Cauciucul atacat in structura sa moleculara de uleiurile din continut, pierde din rezistenta sa mecanica, chiar daca pe moment aderenta sa creste.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #56
              Re: lemne,fete,adezivi

              Intra si JOOLA SPIN MAX la categoria Booster? Dar produsele de curatat fetele, sunt ok? Influenteaza cumva negativ cauciucul?

              Comentariu


              • #57
                Re: lemne,fete,adezivi

                Nu, "Joola Spin Max" nu este un booster. Este un produs conceput sa aduca aderenta pana la maximul posibil fiecarei fete. Mai precis, el nu poate face minuni, dar poate aduce o fata la parametri de aderenta foarte apropiati de cei pe care ia avut cand era noua. Si atat
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #58
                  Re: lemne,fete,adezivi

                  OK. Multumesc pt lamurire.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X