Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemne,fete,adezivi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    ceva bun tot se intelege din ce ai scris acolo: cu lemn+fete ofensive nu poti juca decat ofensiv.

    Comentariu


    • #27
      Dupa ceva timp , cam o saptamana pot zice ca totul mere brici si sunt pe drumul cel bun. Merge Cermetul , merge si Mazunovul de vis. I-am prins spilul si dau niste side-spinuri de numa, scurte ,lungi, serve etc.
      Am transformat topicul intr-un jurnal personal , dar poate foloseste cuiva ceea ce zic aici .
      In concluzie : poti incepe si cu un setup ultra-ofensiv cu conditia sa nu te descurajezi si sa rezisti cateva saptamani pana te acomodezi. Asta depinde si de nivelul la care joci si cat timp aloci tenisului.
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #28
        Mi-a venit paleta de la Dandoy. A facut o saptamana pe drum. Intr-adevar fac o treaba foarte buna la capitolul taiat si lipit fețe. Am cumparat Schlager Carbon, Bryce de 2,1 pe forehand si Dr. Neubauer Super Block pe back hand. M-am temut ca m-am hazardat prea tare la carbon si bryce, insa sunt pur si simplu uimit de controlul pe care il am. Sunt profan in acest sport, de aceea si aceasta combinatie. Nici nu va pot spune cate satisfactii mi-a oferit aceasta combinatie. Din cate am mai tras cu urechea pe forumuri ma asteptam sa sara ca din coltul mesei din forehand. Este foarte fain forehandul. Am control cand vreau sa lovesc mai moale si se duce ca din pusca atunci cand o plesnesc. Foarte fain forehand. Iar back handul este de-a dreptul parsiv. Efectiv traiectoria mingii este serpuita. De multe ori, adversarul are impresia ca mingea se duce afara, insa ea cade exact pe dunga alba a mesei. Incredibil. Ca sa nu va mai povestesc despre stopurile exact langa fileu. Simteam nevoia sa-mi impartasesc bucuria si cu altii.
        Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
        FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
        BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de kimbao
          Intr-adevar fac o treaba foarte buna la capitolul taiat si lipit fețe.
          Daca ti-au taiat ei fetele, dupa relipire ai sa fii putin surprins cand ai sa observi cum fata e ceva mai mica decat lemnul.
          :: Every day in every way I'm getting better and better. ::

          Blade: Kong Linghui
          FH: Yasaka Gps max
          BH: Yasaka Gps max

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de MIN
            Postat în original de kimbao
            Intr-adevar fac o treaba foarte buna la capitolul taiat si lipit fețe.
            Daca ti-au taiat ei fetele, dupa relipire ai sa fii putin surprins cand ai sa observi cum fata e ceva mai mica decat lemnul.
            nu tot timpul... eu am patit la aia neagra asa dar cea rosie a fost ok
            M. Maze FL
            FH:Roundell Soft 1.9
            BH: Tenergy 80 1.9

            Comentariu


            • #31
              Salutari ?i sa aveti parte de un PASTE FERICIT!
              Vreau o parere de la voi.Am un lemn STIGA CARBO 7,6 pe care am avut (asa a fost facuta din fabrica) fețe Stiga CHINA EXTREME de 2,1 cu burete alb, din categoria hard sponge. Cred ca alegerea pe care o facusem atunci (cam acum 2 ani) nu era deloc una fericita, ptr. ca paleta era foarte grea..la inceput pana te incalzeai aveai impresia ca joci base-ball sau oina sau orice altceva, nu tenis de masă.
              E adevarat ca in mometul in care dadeam un FH, adversarul se intorcea sa vada unde a ajuns celuloidul din care ramanea doar poza proiectata pe perete, sau pe tavan daca nimerea marginea paletei.
              In fine, ca sa nu-mi mai sperii adversarii am renuntat la fețele care erau f. grele si mi-a ramas lemnul.Bun lemn, zic eu.
              Cam in doua saptamani astept niste fețe YASAKA MARK V.
              La imbinare cred ca am sa folosesc un regular-glue DONIC light.
              Intrebarea mea este - credeti ca o sa iasa o alta bata... dar mai soft??
              Astept opiniile voastre. Cat mai multe.

              Comentariu


              • #32
                Mai rigid decat "foarte rigid" nu se poate! Daca te-ai obisnuit cu acest lemn, este bine. Solutia ca sa faci o paleta buna sunt niste fețe soft de cel mult 2mm grosimea buretelui si usoare. Daca ai comandat Mark V 30* sau Mark V GPS este bine. Daca ai luat Mark V simplu, alea sunt mai dure si mai grele dar tu esti obisnuit, nu-i asa?
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #33
                  Lemnul este f.bun.
                  Combinatia cu Yasaka GPS este reusita.
                  Iar in privinta greutatii ,nu mi-as face probleme,92 gr.nu e atit de mult fata de 80,85 gr.cit au celelalte lemne.
                  Daca vrei sa-l vinzi sau sa faci un schimb,anunta-ma.
                  Mizutani SZLC
                  Dignics 05

                  Comentariu


                  • #34
                    Multumesc, ptr. informatiile voastre. Intr-adevar comanda a fost facuta ptr. MARC V simplu si ma tem sa nu obtin in final o paleta la fel de grea, ca si cea cu fețele STIGA CHINA EXTREME, pe care nu le recomand aproape nimanui, din cauza greutatii lor.
                    Daca si cele noi sunt la fel am pus-o iar, de un levier.
                    Noroc ca am o paleta din DHS-uri cu care m-am obisnuit de cateva luni bune.
                    Totusi as fi vrut sa-mi iasa si combinatia asta.
                    Deci va intreb din nou cu riscul de a va plictisi: V-urile sunt totusi mai usoare decat Stigile alea chinezesti cu EXTREME in coada - cred de la greutate isi trag denumirea?

                    Comentariu


                    • #35
                      Inca ceva. Am intrat pe site-ul ittf-ului si am gasit tipul de fețe aprobate printre care si MARK-ul meu. Faptul ca scria SOFT pe ele nu stiu daca are vreo relevanta in privinta greutatii, sau poate stiti voi mai multe?

                      Comentariu


                      • #36
                        Pe toata familia "Mark V" de la Yasaka scrie soft pentru ca asa si sunt. Numai ca unele sunt mai "soft" decat altele. O alegere gresita nu ai facut. Ai sa te obisnuiesti f. repede cu ele. Comparatia cu fețele Stiga China Extreme nu o poate face decat cineva care a folosit si una si alta, cam greu de gasit. Ceea ce-ti pot spune eu este ca de obicei, cu cat un burete este mai moale, cu atat este mai usor. Daca vrei sa "usurezi" o paleta, lemnul fiind dat, trebuie sa alegi fețe cu burete usor. Adica moale si subtire. Asta in dauna topspinului si a smashului!
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #37
                          Multumesc Visco, sper sa iasa ceva imbatabil, dar aici mai conteaza si antrenamentul. Important este, in afara de mofturi, sa cautam sa ne autodepasim permanent, aspect care se repercuteaza si in viata de zi cu zi. Un PASTE FERICIT!

                          Comentariu


                          • #38
                            Cu placere. Sarbatori Pascale fericite, tie si tuturor forumistilor
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #39
                              In curand

                              http://www.butterfly-world.com/articles ... erspin.htm
                              Blade DHS PG 2
                              FH: DHS Hurricane 3
                              BH: Stiga Airoc Astro M

                              Comentariu


                              • #40
                                Deci au pus lemn de corabii in paleta... Sunt curois cer materiale urmeaza?!

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de Andrei
                                  Deci au pus lemn de corabii in paleta... Sunt curois cer materiale urmeaza?!
                                  Cei de la STIGA AU CREAT un "lemn" fabricat dintr-o iarba chinezeasca, presata si rigidizata cu niste lianti speciali! Nu e banc! Uitati-va la seria BLAX de la ANDRO si veti vedea cum un lemn balsa aparent fragil, prin integrare de bucati intr-un grilaj dur, duce la o paleta rapida, usoara si deloc fragila. Asta este tehnologia si cine stie ce ne asteapta!
                                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: lemne,fete,adezivi

                                    O intrebare despre adezivi.
                                    Mi-a spus cineva ca are o solutie speed cu care da direct pe cauciuc (nu pe burete, fetele sunt deja lipite pe lemn) si mai si tine efectul cateva zile. Dar nu a vrut sa-mi spuna cine o produce si cum se numeste
                                    Stie cineva despre ce solutie e vorba si cine o produce?
                                    Mersi anticipat.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: lemne,fete,adezivi

                                      Postat în original de BM
                                      O intrebare despre adezivi.
                                      Mi-a spus cineva ca are o solutie speed cu care da direct pe cauciuc (nu pe burete, fetele sunt deja lipite pe lemn) si mai si tine efectul cateva zile. Dar nu a vrut sa-mi spuna cine o produce si cum se numeste
                                      Stie cineva despre ce solutie e vorba si cine o produce?
                                      Mersi anticipat.
                                      cred ca e vorba de Spin Max , de la Joola care se foloseste pentru un "spin " mai mare si pentru un contol mai bun decit are fața respectiva , dar nu stiu daca tine zile , cred mai repede pina se murdareste fața apoi o cureti si .. implicit se duce si acea solutie , sau reimprospatezi , dar in mod sigur nu e speed , ajuta fețele ca sa zic asa .
                                      http://s221.photobucket.com/albums/dd22 ... pinmax.jpg
                                      si aplicatorul ptr. solutie :
                                      http://s221.photobucket.com/albums/dd22 ... torkit.jpg
                                      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                      Fete de palete tenis de masa
                                      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: lemne,fete,adezivi

                                        Postat în original de valigti
                                        Postat în original de BM
                                        O intrebare despre adezivi.
                                        Mi-a spus cineva ca are o solutie speed cu care da direct pe cauciuc (nu pe burete, fetele sunt deja lipite pe lemn) si mai si tine efectul cateva zile. Dar nu a vrut sa-mi spuna cine o produce si cum se numeste
                                        Stie cineva despre ce solutie e vorba si cine o produce?
                                        Mersi anticipat.
                                        cred ca e vorba de Spin Max , de la Joola care se foloseste pentru un "spin " mai mare si pentru un contol mai bun decit are fața respectiva , dar nu stiu daca tine zile , cred mai repede pina se murdareste fața apoi o cureti si .. implicit se duce si acea solutie , sau reimprospatezi , dar in mod sigur nu e speed , ajuta fețele ca sa zic asa .
                                        http://s221.photobucket.com/albums/dd22 ... pinmax.jpg
                                        si aplicatorul ptr. solutie :
                                        http://s221.photobucket.com/albums/dd22 ... torkit.jpg
                                        Ai in stoc asa ceva?
                                        Timo Boll Forte
                                        Tenergy 05 2.1 black
                                        Tenergy 64 1.9 red

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: lemne,fete,adezivi

                                          Da , vezi mai sus linkurile Narova .
                                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                          Fete de palete tenis de masa
                                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re:

                                            Postat în original de Bogdy
                                            Fratilor, de unde se pot achizitiona produse Andro in Romania? De Butterfly se stie, la fel de Yasaka, insa Andro, Donic, Tibhar...
                                            de la domnul "tibi"! ciao

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Re:

                                              Postat în original de furk
                                              Postat în original de Bogdy
                                              Fratilor, de unde se pot achizitiona produse Andro in Romania? De Butterfly se stie, la fel de Yasaka, insa Andro, Donic, Tibhar...
                                              de la domnul "tibi"! ciao
                                              www.andro.ro
                                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: lemne,fete,adezivi

                                                andro.ro= TOTAL NESERIOSI! CINE NU CREDE SA INCERCE! Nu dau mai multe detalii ca si asa m-au suparat destul!
                                                Blade-Darker speed 90
                                                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                                Bh- Testing

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: Re:

                                                  Postat în original de furk
                                                  Postat în original de Bogdy
                                                  Fratilor, de unde se pot achizitiona produse Andro in Romania? De Butterfly se stie, la fel de Yasaka, insa Andro, Donic, Tibhar...
                                                  de la domnul "tibi"! ciao
                                                  Ce tare!
                                                  Merci mult Furk, dar am pus intrebarea asta in ianuarie 2007...De atunci am achizitionat 2 lemne Andro si o pereche de Plasme de la Dandoy si Andro.ro
                                                  Sunt convins ca d-nul Gelu (Tibi) ma poate ajuta acum, dar pe vremea aceea nu stiam.
                                                  Merci oricum. Mai bine mai tarziu decat niciodata ...
                                                  Si apropos de Andro.ro: am primit o comanda de 2 lemne diferite ptr. mine si un coleg in circa 8 zile. Trebuie doar sa ii contactezi telefonic. 0740.766.087 . D-nul Levente Gorgenyi.
                                                  Lemn: Xiom Solo
                                                  FH: Joola Rhyzm-P
                                                  BH: Joola Maxxx-P

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: lemne,fete,adezivi

                                                    Mersi valigti pt informatie, cred ca o sa incerc asa ceva in curand.
                                                    Dar mai am o intrebare legata de acest subiect. Solutia se poate aplica si daca fetele au fost lipite cu aceasta solutie
                                                    ?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X