Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

pareri despre palio macro era,friendship 729-5,lkt rapid speed,palio drunken dragon

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • pareri despre palio macro era,friendship 729-5,lkt rapid speed,palio drunken dragon

    vreau o fata pt fh...topspin f.bun,unghi mediu,sa mearga la chopping,bun control,sa fie usoara...ce imi recomandati dintre palio macro era,friendship 729-5,lkt rapid speed,palio drunken dragon?
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

  • #2
    Cred ca ar trebui sa citesti forumul ooakforum.com.
    Cei de acolo sunt fani ai materialelor chinezesti.
    Eu, personal, m-am lecuit.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Oricare fata de la Palio (Macro Era sau din seria Biotech) se incadreaza in ce doresti tu. Ceva mult mai bun ar fi Thor sau Blitz (Palio),dar mai scumpe.
      Xi En Ting-X828
      Pryde 30
      Calibra LT Sound

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de bubu ruz Vezi post
        vreau o fata pt fh...topspin f.bun,unghi mediu,sa mearga la chopping,bun control,sa fie usoara...ce imi recomandati dintre palio macro era,friendship 729-5,lkt rapid speed,palio drunken dragon?
        LKT XT / XP e ok. Nu trebuie sa cheltui mai mult.
        Blade DHS PG 2
        FH: DHS Hurricane 3
        BH: Stiga Airoc Astro M

        Comentariu


        • #5
          Palio Macro Era sunt fete tensor, nu au nimic in comun cu fetele chinezesti traditionale. Sunt fabricate in Germania. Eu cu fete din astea joc in prezent. Mi se par fete reusite, chiar daca nu sunt foarte rapide.
          Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

          Comentariu


          • #6
            Super fete Palio Macro Era. Nu sunt nici foarte scumpe. Sunt si destul de rezistente. Joc deja cu ele de 2 luni (de 3 ori pe saptamana cate 3 - 4 ore). Fac pereche buna cu Stiga Clipper. Cred ca merg la fel de bine pe lemne cu carbon.
            Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

            Comentariu


            • #7
              multumim...vad ca nu prea sunt iubitori de fete chinezesti...na,chestie de gust...mie nu-mi plac astea buretoase din care sare mingea nenatural...
              tibhar def plus jumulita
              gambler reflectoid 1,0
              dawei 388 D-1 ox

              Comentariu


              • #8
                Dupa cca 4 luni de cand le folosesc fetele Macro Era sunt inca in stare buna. Pentru mine sunt fetele cele mai potrivite. Nu am avut fete care sa imi placa mai mult.
                Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                Comentariu


                • #9
                  da...am auzit si eu c-ar fi bune...e bine ca mai diversificam...in ultimul timp imi aleg fetele in functie de greutate,grosime si pret...lemnele la fel...restul is 80% abureli...pai donic acuda s2 are viteza 8.6 iar friendship 729 tackspeed are viteza 8.4...hahaha...in realitate acuda s2 e mai lenesa iar mingea se afunda in paleta, ca adversarul are timp sa-si taie si unghiile...
                  tibhar def plus jumulita
                  gambler reflectoid 1,0
                  dawei 388 D-1 ox

                  Comentariu


                  • #10
                    nu stiu cat ai jucat cu acuda s2 si pe ce lemn ai folosit.eu folosesc pe un lemn xiom magellan, care e considerat all sau all+ si nu observ fenomenul descris de tine mai sus.are viteza si spin foarte bun,si nu am vazut pe nimeni ca a avut timp sa isi taie unghiile nici macar la chop.
                    numai bine
                    Yasaka Mark V GPS/:TSP Blazze off- :\Yasaka Mark V GPS

                    Comentariu


                    • #11
                      amicul meu are acuda s2 pe un xiom magellan si toate bombele lui ajung pe paleta mea...am dat si eu cu ea dar tocmai asta nu mi-a placut...are dwel time-ul cam mare...cu 729 tackspeed se duce mingea ca din pusca...acum te intreb si eu pe tine...ai jucat cu friendship 729 tackspeed?...si la spin e mai buna,chopaiesc bine cu ea...problema e ca din cauza vitezei chopurile ies uneori din teren...
                      dar in nici un caz n-am vrut sa spun ca acuda s2 e o fata rea...sigur are meritele ei...dar mie nu mi se potriveste...vb de greseala de a ne lua orbeste dupa caracteristicile date de site-urile specializate in ping-pong...
                      uite...poate mi s-ar potrivi un tsp curl p1-r...problema e ca mai mult de 40 de lei nu dau pe o fata...poate o prind la vreo promotie ca ierbari prin zona nu-s...poate ca-s eu de ajuns...))
                      tibhar def plus jumulita
                      gambler reflectoid 1,0
                      dawei 388 D-1 ox

                      Comentariu


                      • #12
                        TSP p1 la promotie nu o gasesti sigur.nu prea are cine sa o vanda second pt ca esto o fata prea rapida, nu e interzisa,si nu vine inverted la fel d eurat ca din gama ttmaster sau dr neubauer.eu incerc sa ma obisnuiesc cu ea, dar este destul de rapida,nu degeaba o foloseste joo, dar daca ai un rever acceptabil pune man asi fa antrenament pt rever, nu te strica cu o iarba sau altceva.
                        numai bine
                        Yasaka Mark V GPS/:TSP Blazze off- :\Yasaka Mark V GPS

                        Comentariu


                        • #13
                          cred ca o sa iau la rand iarba mai ieftina si-o sa ma opresc cand o sa dau de ceva bun...mi-am luat acum galaxy neptune,palio ck531a si friendship 802-40...si acus ma bag la dhs cloud and fog...daca zici ca p1-r e rapida nu-i pt mine...imi place mult control,sa plasez mingile...viteza prea mare ma cam incomodeaza...o zi buna
                          tibhar def plus jumulita
                          gambler reflectoid 1,0
                          dawei 388 D-1 ox

                          Comentariu


                          • #14
                            Palio Thor's - excelenta pt topspin, burete mediu spre tare, viteza aproape 9 din 10, usor de controlat. Fiind destul de lipicioasa, poti avea probleme la returnatul servelor cu mult spin.
                            Palio Blitz - mai putin lipicioasa decat Thor's si o idee mai rapida, control bun, excelenta pt pus capace, putin sub Thor's la generat topspin.
                            Personal votez pentru Blitz. Ambele mi se par peste Macro Era si comparabile cu Tenergy ca valoare.
                            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                            Comentariu


                            • #15
                              ehehei...demult am deschis topicul asta...cele 2 palio s-ar putea sa fie prea grele ,prea viteziste si prea sensibile la spin pt mine...dupa ceva cautari mi-am gasit fata de fh...gambler reflectoid
                              tibhar def plus jumulita
                              gambler reflectoid 1,0
                              dawei 388 D-1 ox

                              Comentariu


                              • #16
                                Oricum, e bine ca lumea isi spune parerea. E util pentru toti forumistii
                                www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                Comentariu


                                • #17
                                  Personal votez pentru Blitz.
                                  Blitz este o super fața!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Poti sa si tragi cu Gambleru? De fapt cu vitezistii nici nu-i nevoie, ca daca ametesti bila mai ciupesti cate-un set... M-ai facut curios s-o-ncerc. Pot folosi paleta lenesa pentru adversari de top, care ma domina clar la jocul de viteza si cea All+ pt restul.

                                    Oare pe lemn off merge, ca nu mi-as "dezmembra" un setup functional de dragul experimentului? Al tau vad ca e cam in zona Def pe BH si All (sau All+ ??) pe FH.
                                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      trag f bine cu gamblerul...dar sa ti-l pui pe o paleta usoara...ca altfel o sa te doara mana...poate e bine ca greutatea paletie sa traga un pic spre lama ca sa ai un pic de forta in plus...pai lemnul meu are o fata off si una all...gamblerul e pe off si e exact ce-mi trebuie...control,spin,nesimtire la spinul adversarului,chop si block f.bune,topspin bun...cred ca ar merge mai bine pe lemne off...am eu un gambler rosu de 1.0 la vanzare,dar ma gandesc sa nu fie prea def...asa ca eu zic sa-ti iei de 1.5 mm...daca nu-ti place,facem schimb
                                      tibhar def plus jumulita
                                      gambler reflectoid 1,0
                                      dawei 388 D-1 ox

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X