Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LOGO nou

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Alte incercari:
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #52
      Hmm... asa mici parca nu mi se mai par asa interesante... Mai incerc...
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #53
        Altele:
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #54
          Foarte faine.
          lemn: Waldner Dotec Carbon
          fețe: Dignics 05/Dignics 05

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de grasomega Vezi post
            Hmm... asa mici parca nu mi se mai par asa interesante... Mai incerc...
            Sunt foarte interesante , poate incerci si cu o masa pe fundal ?
            Cristi ce zici ?

            Comentariu


            • #56
              Inca:




              (at)Clau: Doar mie nu-mi merge atasarea de imagini in Raspuns rapid? Imi lanseaza pagina cu upload la postimage.org, dar, dupa upload, in loc sa-mi puna link-ul in casuta de text, in fereastra respectiva imi intoarce pagina din tenisdemasa.ro pe care o browse-am eu.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #57
                (at)Antal Denes: as incerca, dar ma tem ca va semana cam mult cu logo-ul de la tt-shop.ro
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #58
                  postul 56 , prima imagine e cea mai reusita , dupa parerea mea .
                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                  Fete de palete tenis de masa
                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de grasomega Vezi post
                    (at)Clau: Doar mie nu-mi merge atasarea de imagini in Raspuns rapid? Imi lanseaza pagina cu upload la postimage.org, dar, dupa upload, in loc sa-mi puna link-ul in casuta de text, in fereastra respectiva imi intoarce pagina din tenisdemasa.ro pe care o browse-am eu.
                    E o problema generala. Cei de la postimge au plugin doar pentru versiunea 3 de vbulletin, iar noi suntem pe 4.
                    Am cautat alte pluginuri, pentru imageshack sau photobucket dar nu se integreaza in pagina ca si asta. (trebuie copiat manual linkul de la poza).
                    Mai incerc.
                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                    Comentariu


                    • #60
                      (at)Clau: E ok, am crezut ca fac eu ceva gresit. Totusi, merge cateodata.
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #61
                        Multumim grasomega pentru logo-ul de pe forum.
                        Inca nu e definitiv, Cristi Cionoiu are inca o idee foarte buna pentru design.
                        De asemenea mai sunt si alte promisiuni din alte parti.
                        Dar pana una alta ramane acesta.
                        lemn: Waldner Dotec Carbon
                        fețe: Dignics 05/Dignics 05

                        Comentariu


                        • #62
                          Surpriza placuta noul logo .
                          O sugestie poate ar incapea si '' AmaTur '' cu litere colorate ?
                          Multumim .

                          Comentariu


                          • #63
                            Propun sa nu asociem acest forum complet cu Amatur.
                            Cateva dintre motive: aici nu se discuta numai despre Amatur, miscarea Amatur are deja o reprezentare web.
                            Valentin

                            Comentariu


                            • #64
                              Daca noul logo vi se pare ok, atunci pot sa ofer o versiune SVG, vectoriala, care poate fi folosita in orice situatie: bannere, postere, diplome etc.
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                Surpriza placuta noul logo .
                                O sugestie poate ar incapea si '' AmaTur '' cu litere colorate ?
                                Multumim .
                                Ciprian Constantinovici are un logo fain pentru Amatur ca avatar in forum. Daca el vrea sa-l dea pentru utilizare comunitatii si cadem de acord ca e frumos si bun, poate, daca sunt de acord Valentin si Clau, sa-l punem ca poza in dreptul thread-ului Amatur.
                                Cred ca, totusi, nu e bine sa amestecam logo-urile, dar afisarea unui logo in dreptul thread-ului va fi un punct in plus pentru miscarea Amatur.
                                Ce ziceti? Ma adresez tuturor, nu doar d-lui Denes...
                                Blog de tenis de masă

                                Comentariu


                                • #66
                                  TTR (Table tennis Romania ) funclub ... sau cv de genu ^^

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de grasomega Vezi post
                                    Ciprian Constantinovici are un logo fain pentru Amatur ca avatar in forum. Daca el vrea sa-l dea pentru utilizare comunitatii si cadem de acord ca e frumos si bun, poate, daca sunt de acord Valentin si Clau, sa-l punem ca poza in dreptul thread-ului Amatur.
                                    Cred ca, totusi, nu e bine sa amestecam logo-urile, dar afisarea unui logo in dreptul thread-ului va fi un punct in plus pentru miscarea Amatur.
                                    Ce ziceti? Ma adresez tuturor, nu doar d-lui Denes...
                                    din partea mea cu cea mai mare placere dar avatarul pe care il am l-a desenat dl George Buhlea de la Galați si ar trebui sa ne adresam lui
                                    BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                                    FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                                    BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                                    jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Asteptam reacti si mai ales acordul dl. George B. ca atare v-a apare numai pe sectiunea amatur ?

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Am incercat si eu sa fac cateva modele :
                                        1.
                                        ( Text cam mic )
                                        2.
                                        Blade : Dr.Alehandro
                                        Forehand : Donic Bluefire M2 2.0
                                        Backhand : Yasaka Rakza 7 Soft 2.0

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Multumim Andrei.xD , deocamdata a fost ales logo-ul propus de grasomega.
                                          Daca apare un logo mai bun (recomandat de mai multi useri) nu vom ezita sa-l inlocuim.
                                          lemn: Waldner Dotec Carbon
                                          fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Dnle.Clau o sa mai incerc sa mai fac si altele ( mai bune presupun )
                                            P.S: Dnle.Grasomega le faceti in PhotoShop ?
                                            Blade : Dr.Alehandro
                                            Forehand : Donic Bluefire M2 2.0
                                            Backhand : Yasaka Rakza 7 Soft 2.0

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Logo-urile si alte elemente grafice este bine sa fie in format vectorial, pentru a putea fi intinse oricat este nevoie, fara pierderea calitatii. Photoshop este un program de editare bitmap, deci rezultatul nu este redimensionabil fara pierderea calitatii.
                                              Eu lucrez cu programele gratuite:
                                              - Inkscape pentru vectori (echivalent, dar mai slab, al lui CorelDraw - cu asta am facut logo-urile),
                                              - Gimp pentru Photoshop,
                                              - Scribus (program de paginare - DTP) si Ghostscript / GSview cu diferite plugin-uri pentru diferite operatiuni de conversie intre formatele grafice sau vectoriale.
                                              Mai exista si programele vectoriale comerciale Xara (3D text, Designer etc.), mai ieftine ca si Corel sau Adobe Illustrator.
                                              De asemenea, se poate folosi si OpenOffice (LibreOffice) Presentation sau Impress si se salveaza PDF si apoi se importa in Inkscape daca e nevoie.
                                              Cam asa fac, ca n-am bani de Corel, Photoshop si altele si trebuie sa respect licentele .
                                              Blog de tenis de masă

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Si poate cel mai important lucru pe care trebuie sa-l stii, Andrei, e ca un logo nu inseamna piratarea unor poze de pe net si atasarea unui text
                                                Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  ))
                                                  Am propus doar .
                                                  Blade : Dr.Alehandro
                                                  Forehand : Donic Bluefire M2 2.0
                                                  Backhand : Yasaka Rakza 7 Soft 2.0

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X