Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Admiterea legitimatilor in AMATouR

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Admiterea legitimatilor in AMATouR

    Propun ca in turneele A sa aibe drept de participare si jucatorii legitimati dar acestia sa joace cu un handicap de -3 pentru legitimatii din onoare si calificari, -5 pentru jucatorii de divizia B si -7 pentru jucatorii de divizia A, acestia nu vor avea drept de participare la turneele A+ dar pentru ei se va organiza un turneu final in paralel cu cel al amatorilor, totodata ei vor avea un clasament separat.

    Va rog fierbinte sa va exprimati opiniile cat mai repede pe aceasta tema.

  • #2
    Eu unul nu sunt de acord.Eu zic ca un meci de tenis care se joaca la un turneu trebuie jucat de la 0-0 indiferent de nivelul jucatorilor.
    Din partea mea sa participe in circuit orice legitimat ca io nu am de pierdut nimic, poate numai de castigat.
    Primorac Carbon
    FH Dignics 09C
    BH JOOLA MAXX

    Comentariu


    • #3
      Sunt de acord sa participe orice legitimat cu conditia sa nu se ia in considerare punctajul lor.
      Blade: Butterfly Schlager Carbon
      FH:TENERGY 05
      BH:TENERGY 05

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Hades
        Sunt de acord sa participe orice legitimat cu conditia sa nu se ia in considerare punctajul lor.
        pai daca le punem punctajele separat ce mai conteaza?

        Comentariu


        • #5
          Parerea mea e ca oricum nu o sa vina nu shtiu ce jucator legitimat foarte bun in circuit. Jucatori legitimati care vreau sa participe sunt fie foarte pasionati de acest sport fie nu au valoare suficient de mare cat sa faca fata la ritmul competitiilor organizate de federatie. Si pana la urma cu ce ma incalzesc pe mine cateva puncte luate in plus in circuit fata de cazul cand ar fi prezent un legitimat. Eu cred ca aspectul organizatoric si al corectitudinii organizarii ar trebui mai mult discutat!!!!
          Primorac Carbon
          FH Dignics 09C
          BH JOOLA MAXX

          Comentariu


          • #6
            OFFF.
            Eu vreau doar sa joc mai mult si la individual; pt ca in Onoare joc doar cu echipa de 4 jucatori.
            Si pana la urma daca se va ridica nivelul jocului cred ca o sa fie in avantajul tuturor. As vrea sa stiu sigur dac pot sa particip pana la primul concurs din bucuresti la care as putea participa.
            butterfly Primorac Carbon Off +
            butterfly Brice Fx

            Comentariu


            • #7
              as dori sa intervin cu o precizare, cei care joaca in onoare si o parte dintre cei care joaca in calificari, nu sunt legitimati la FRTM, legitimatiile au fost emise de AMTMB (asociatia municipala de tenis de masă bucuresti), asociatie afiliata la FRTM, cred, sau macar acceptata...... (aici nu sunt foarte sigur de relatiile dintre cele doua...). Oricine care infinteaza un club sau o asociatie sportiva, cu sectie tenis de masă si reuseste sa stranga 3+1 jucatori, plateste 25 ron inscrierea, plus 20 ron pentru fiecare jucator component, poate participa la turneul cu cele 19 echipe din "ONOARE". Nivelul de joc din acest turneu este cu mult sub nivelul turneului final AMATour 2006 (60% din participantii la "ONOARE" sunt chiar amatori, iar restul fosti jucatori prin anii '70-'80-'90).
              Eu am reusit sa formez o echipa pentru "ONOARE", care a fost primita in turneu peste rand, adica pe la jumatatea etapei (de aici informatile).

              Nu stiu daca aceasta forma de organizare sau altceva asemanator exista si in alte orase.

              Acum,
              numele meu este bogdan trifu, fost jucator intre 1978-1988, am reinceput sa joc in momentul in care am descoperit, pe internet, ca exista organizat un campionat amator si ca sunt o gramada de oameni carora le face placere sa cheltuiasca bani, sa se certe p-acasa si alte sacrificii, doar pentru a intalni alti jucatori mai buni sau mai slabi........tot respectu'.

              Personal as dori sa particip in continuare la turneele AMATour,...... daca se poate.


              P.S. eu fac echipa cu 2 amatori originali si din 9 meciuri, am castigat 9............. multumesc.......

              exista si un site al asociatiei, il puteti gasi pe google

              Comentariu


              • #8
                Jucatorii care sunt legitimati cu legitimatii de judet sau alt fel si care nu sunt legitimati la FRTM NU SUNT CONSIDERATI LEGITIMATI, acele legitimatii sunt pentru sportul de masa adica amatori. Sa nu confundam legitimatiile pentru sportul de masa cu cele ale FRTM, deci jucatorii din onoare, calificari care nu au legitimatii de FRTM au dreptul sa se inscrie liber in AMATouR.

                Eu am propus sistemul cu handicap in ideea ca asa nu mai restrictionam accesul nimanui deci poate intra in competitia noastra ORICINE doreste, si handicapul l-am socotit in ideea in care un amator de sub nivelul 50-100 tot pierde cu un jucator mai bun chiar si in cazul handicapului dar are si el sansa lui in acest caz. Eventual putem modifica cuantumul handicapului sau acesta se ia in considerare numai daca adversarul doreste acest lucru.

                Sincer eu as fi fost pentru sistemul cu 2 divizii si ar fi fost mai simplu dar daca nu se doreste trebuie sa facem ceva ca sa nu mai avem probleme de admitere a niciunui doritor in circuit si acest sistem il consider a fi un sistem care sa dea sansa si legitimatului si amatorului.

                Rog pe cine crede ca putem face un alt sistem prin care sa putem admite pe toti doritorii in circuit sa-l exprime aici.

                Comentariu


                • #9
                  Cu tot respectul pentru cei care deja s-au plictisit de propunerea pe care am repetat-o de mai multe ori, voi mai posta o data:
                  Propun sa poata participa orice jucator care nu a concurat in ultimii doi ani la campionatul national de divizie B, A superliga si juniori I si care nu este nominalizat ca jucator clasificat in anuarul publicat de catre FRTM.
                  Acest mod comod si sigur selecteaza fara echivoc jucatorii profesionisti.
                  Clasamentul intern postat in site-ul FRTM contine deasemenea jucatorii care au participat in 2006 la concursuri sub egida FRTM.

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de bogdanel
                    exista si un site al asociatiei, il puteti gasi pe google
                    Da-ne si un cuvant cheie ca altfel eu nu gasesc site-ul.

                    Propunerea de luna trecuta mai este valabila? ca tare m-as bucura!

                    Comentariu


                    • #11
                      site-ul asociatiei "http://amtm.htm.ro/"

                      ... si sigur ca da, dar n-am indraznit sa insist....

                      Comentariu


                      • #12
                        deci s-a decis ceva?
                        o sa pot sa joc in Amatour?
                        butterfly Primorac Carbon Off +
                        butterfly Brice Fx

                        Comentariu


                        • #13
                          in principiu poti.

                          Comentariu


                          • #14
                            Personal sunt de acord cu participarea jucatorilor legitimati daca respecta cel putin una din cele 6 conditii propuse in topicul regulament 2007

                            Filo, Dan2 si toti cei care aveti si alte pareri vis-a-vis de propunerile facute, va rog sa spuneti daca modificam regulamentul sau inca mai avem de dezbatut. Georgecalcaianu si probabil si altii in aceeasi situatie cu el ar vrea sa stie daca vor juca sau nu.

                            Si ar fi bine sa ne hotaram inainte de prima competitie (3 feb daca imi aduc bine aminte).
                            Butterfly Grubba Carbon-AN All+
                            FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X