Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

SFATURI

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • SFATURI

    Salutare!
    Sunt un iubitor al acestui sport, dar din pacate cu o pauza enorma in practica. De curand am reluat bucuria jocului. Evident, paleta cu care jucam este scorojita. Am nevoie de una noua.
    Pe vremuri , la inceput, imi placea apararea, ulterior am schimbat-o pe atac. Imi place sa tai, sa lucrez la o oarecare distanta de masa ( nu -mi plac loviturile de pe masa. Imi place deasemeni sa lovesc drept, cu explozie si evident cand este cazul un t-s bunicel.
    Ma gadila ideea unui sandwich.
    Va rog sa ma sfatuiti de unde si mai ales ce sa incerc.

    Multumesc.
    VET
    Blade : TIBHAR - HINOKI H-1-9
    FH : TIBHAR - NIMBUS MAX
    BH : TIBHAR - NIMBUS MAX

  • #2
    sint foarte putini aici cei care joaka cu "material" si de aceea nu cred ca vei primi un raspuns prea rapid .
    Din ce spui tu reiese ca ai fost aparator , dar acum ai trecut la atac si nu stiu la ce te-ar ajuta sandwich-ul , ca ala e mai mult pentru aparare (se poate si atac cu ea ) sau ma rog sa " incurci " jocul un pic, si nici de la distanta nu te ajuta prea mult ca dai mingia inapoi f. lent si adversarul are timp sa faca ce vrea cu ia .
    In alta ordine ar trebui sa pui acolo la profil localitatea din care esti ca dak ai fi din București ai putea merge prin locurile frecventate de noi si ai putea incerca mai multe palete . Si aici e o problema , ca eu nu stiu pe nimeni care are material pe lemn sa poti incerca varianta asta.
    Pentru inceput zic sa iei o fata la mina a II-ua si sa vezi cum te acomodezi cu ia .
    Eu zic sa cauti pe aici pe forum o paleta second pentru inceput si dupa aceea mai vezi ce e de facut.
    Mesajul cu "sfaturi 2 " trebuia sa-l pui tot aici , sa nu mai deschizi un topic nou cu aceeasi tema .
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

    Comentariu


    • #3
      Multumesc .

      Multumesc pt. raspuns.
      Eu vreau sa joc si sa fie o placere atat pt. mine cat si pentru partenerul de joc. Nu vreau sa incurc.
      Este adevarat ca mi-a placut apararea dar antrenoarea nu ma lasa sa merg pe drumul ales de mine ci, ma obliga sa atac. Nu este o alegere din acest moment , este veche. Si acum imi place sa ma retrag si sa pun pe masa tot ( ce pot ), si cand vine momentul sa dau o fotonica.
      Acum cand vreau sa vin la joaca din nou, vreau sa si atac sa si apar , sa fiu ca magazinul Victoria. De aceea sunt atat de incurcat.
      Am jucat zilele trecute cu mai multe palete si sunt si mai incurcat.
      Cand am dat cu viteza mi-a placut ( cand greseam ma uitam la paleta, dar de vina era mana ) , cand am luat un Impartial pe Vladone parca veneam de acasa. Este foarte greu.

      Totusi ma gandesc la un lemn cu viteza si la niste fete cu un control mai bun. ???????????
      Sunt din București. Chiar vreau sa ma alatur unui grup care joca des intr-un loc bun. Nu sunt figurant ,dar cand vad o masa rezonabila pe un parchet si cu o iluminare adecvata imi creste inima. Evident ca mi-ar placea fara manele si tot felul de mitocani care urla se injura ......

      Multumesc inca o data pentru raspuns si daca am adaugat ceva informatii care ar putea furniza noi sfaturi ... eu le astept.
      Toate bune !
      VET
      Blade : TIBHAR - HINOKI H-1-9
      FH : TIBHAR - NIMBUS MAX
      BH : TIBHAR - NIMBUS MAX

      Comentariu


      • #4
        Chiar vrei sa fi POLI-calificat. Noi suntem amatori iar matale ai fost legitimat, asa ca sfaturi....
        Uite. eu pot sa-ti dau o ideie: Lemn Butterfly Joo Se Hyuk, care este mai greu adica 90 gr, cu fețe Butterfly Tachiness Drive.
        Cu aceasta combinatie Joo Se Hyuk la facut pe W. Schlager sa ajunga sa se apere, "trasnindu-l" de la doi-trei metri de masa dupa ce "scosese" de acolo tot ce se putea.
        Referitor la sala, sa sti ca la IDM eu nu am auzit manele
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Multumesc VISCO , o sa vin si eu la IDM.
          In ce priveste sfaturile , le primesc cu mare placere.
          Este adevarat ca am fost legitimat dar in vremuri imemoriale.
          Am 36 ani si in ultimii 20 am jucat de 3-4 ori prin ghenele de cluburi de prin statiunile romanesti.
          Este frustrant sa incerci sa joci dupa atata timp si sa nu-ti iasa mai nimic.
          In ce priveste materialele de joc... adu un om de grota in Los Angeles, reactia ar fi cam la fel. Eu am jucat cu tocatoare la inceput si cand mi-am facut un INDIVIDUAL.. ohohooo.. dormeam cu paleta sub perna. Acum sunt asa de multe si specializate incat ....
          VET
          Blade : TIBHAR - HINOKI H-1-9
          FH : TIBHAR - NIMBUS MAX
          BH : TIBHAR - NIMBUS MAX

          Comentariu


          • #6
            Cum se pastreaza fetele daca ai unele de rezerva ? La cald , la frig , uscaciune, umezeala? Care e perioada lor de garantie , daca se poate spune asa ?
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #7
              Nu le lasa la frig ca nu mai sare din ele nimic.....

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X