Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regulament AmaTuR 2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    As veni si eu cu 2 propuneri de viitor:
    1.Media punctajului de participare a jucatorilor in cadrul turneelor OPEN sa fie pe langa turneele de tip A si a turneelor de tip A+.Astfel se va creste pentru cei valorosi sansa sa aiba cel putin o medie de 18.A nu se uita ca este un turneu mai puternic unul de A+ comparativ cu unul simplu de A.Deci este un efort si implicit o munca mai mare pentru fiecare participant.
    2.Pentru a da posibilitatea sa faca un punctaj superior si celor care participa la turneele de amatori,propun ca turneele A+ sa se joace la ;gramada;mai ales ca acestea sunt punctate mai bine,asa cum s-a jucat la turneul final de la SIBIU.
    Astept pareri pro sau contra din partea tuturor ,dar mai ales din partea factorilor decizionali.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de Antal Denes Vezi post
      Extinderea prea mare duce la caderea imperiului !!!
      In urmatorele luni trebuie sa le acordam si divizionarilor A drepturi depline ?
      Dupa care mutam federatia in amatur ?
      Daca tot se accepta participarea jucatorilor din divizia A ar trebui sa poata participa si cei din Superliga,altfel e discriminare.
      Se va numi "asociatia amatorilor profesionisti din Romania" sau "profesionistii amatori din Romania".
      Blade: Bty Primorac Carbon off+
      Bh:Tenergy 80 fx
      Fh:Tenergy 80 fx

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de Zoki Vezi post
        Daca tot se accepta participarea jucatorilor din divizia A ar trebui sa poata participa si cei din Superliga,altfel e discriminare.
        Se va numi "asociatia amatorilor profesionisti din Romania" sau "profesionistii amatori din Romania".
        Deocamdata divizionari A si cei din superliga pot participa doar in afara concursului , pe viitor o sa vedem ?

        Comentariu


        • #29
          Si eu sunt de acord cu domnul doctor[Priza Tok] turneele A+ sa se joace la gramada.
          timo boll alc-tenergy 05-tenergy 64 ,amultart-vega europe-vega asia
          zhang jike- tenergy 05-tenergy 64 ,timo bool spirit-spinart-tenergy 64
          liu shiwen-andro hexer hd-yoola explode senzitiv

          Comentariu


          • #30
            Completare:
            La prima inscriere in circuit, jucatorii fosti legitimati (div B, A, SL) pot participa numai la OPEN.

            Comentariu


            • #31
              Dupa cum se stie cel putin 2 echipe au promovat in div.A cu jucatori participanti din AmaTuR , iata ca ce a ce am sustinut s-au adeverit , iar daca ar exista baza materiala si financiara ar mai fi posibilitatea promavari si in urmatorul an .
              Mult succes in batalie acestor echipe de care suntem mandri .
              Acum se pune intrebarea ce facem cu ei ?
              Cu stima si respect asteptam sugesti , pareri si eventual dezbateri .

              Comentariu


              • #32
                Aceasta tema ar trebui discutata si luata o decizie ca sunt multi pe care ii afecteaza. De ex: si baietii care au reusit acuma sa promoveze dar sunt foarte multi jucatori din divizia A care poate ca nici nu ajung la un nivel ridicat nici in Amatur adica nah nu primii, si nici nu se antreneaza mai mult, nici atatea competitii ca astia din Amatur si totusi nu au drept de joc aici ca ei sunt legitimati si joaca odata la 1-2 luni o etapa si atat.
                O posibila solutie ar fi sa se ia dupa clasamentul federatiei si jucatorii care nu sunt in primi 100-150 sau pe acolo sa aibe drept de joc ca ar mai ridica si nivelul Amaturului si ar fi bun si pentru acei jucatori care pe langa Amatur ar mai juca intr-o echipa in campionat.
                Probabil nu este cea mai buna solutie dar am vrut sa arat cat de important ar fi o schimbare de regulament, atitudine. Eu stiu cum e ca si eu fac parte din aceasi categorie de jucatori care as vrea sa joace in Amatur si nu au voie desi sunt multi amaturisti in oras care ma bat.

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de Antal Denes Vezi post
                  Acum se pune intrebarea ce facem cu ei ?
                  .
                  Sa joace pana la finalul acestui an. Si de la anu', nu. Exista turnee Masters la care pot participa si au mai fost alte concursuri organizate fara limita de participare.
                  Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                  FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                  BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                  Comentariu


                  • #34
                    Discutiile purtate intre participantii Amatur de-a lungul anului pe forum si la turneul final ar trebui cristalizate cat mai repede printr-o serie de masuri menite sa imbunatateasca in continuare desfasurarea turneelor noastre.
                    Ce imi vine acu in minte,din cele discutate;
                    -Recomandarea expresa pt organizatori de a reduce taxa de participare in concurs[la turneele A obisnuite] la suma de 25 lei[aceasta reducere se poate obtine prin eliminarea mesei si eventual a mingilor de concurs].
                    -Stabilirea clara in regulament a faptului ca la turneele unde se estimeaza o participare peste capacitatea salii inscrierile vor fi limitate in conformitate cu clasamentul la zi.De asemeni, cei care se inscriu la un concurs A in dimineata zilei desfasurarii acestuia[neinscriindu-se online sau telefonic]sa isi piarda dreptul de a avea pozitie prioritara in grupa inferioara si sa fie inscrisi doar in limita locurilor stabilite de organizatori. De pe urma acestei prevederi ar beneficia toti jucatorii,grupele inferioare putand fi schitate din seara anterioara.
                    -Divizionarii B ce vor promova in anul 2012 in divizia A [mult succes ] vor avea drept de joc in Amatur pana la turneul final 2012 inclusiv,ca si anul acesta,cei care activeaza in div A si retrogradeaza in B au drept de joc de la inceperea anului calendaristic urmator,
                    Daca imi mai aduc aminte ce s-a mai discutat mai completez pe aici
                    of all the things i lost i miss my mind the most

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de Antal Denes Vezi post
                      Dupa cum se stie cel putin 2 echipe au promovat in div.A cu jucatori participanti din AmaTuR , iata ca ce a ce am sustinut s-au adeverit , iar daca ar exista baza materiala si financiara ar mai fi posibilitatea promavari si in urmatorul an .
                      Mult succes in batalie acestor echipe de care suntem mandri .
                      Acum se pune intrebarea ce facem cu ei ?
                      Cu stima si respect asteptam sugesti , pareri si eventual dezbateri .
                      Mie unul parca mi-ar parea rau ca cei care acum joaca in divizia A sa nu mai joace in Amatur fiindca am vazut ca si ei regreta acest lucru. Oricum eu nu am sansa sa joc cu ei ca sunt prea buni pentru mine chiar daca vor continua sa joace in Amatur. Eu as zice sa aiba dreptul sa joace in Amatur si in continuare cei din divizia A dar numai cei care au inceput in Amatur. Ma refer aici la echipa care a promovat in divizia A, Alex C, Leorda Rares si celalalt, imi scapa numele. Deci nu toti din divizia A ci numai cei care au plecat de aici. Imi cer scuze ca imi dau cu parerea desi sunt destul de nou pe aici dar vad ca nu prea se inghesuie mai nimeni din cei cu experienta sa zica ceva pe aceasta tema, posibil si pentru ca or vrea sa mai castige si ei turnee sau locuri fruntase . Sustin participarea lor in continuare aici pentru ca in opinia mea nu s-a schimbat nimic daca sunt in divizia A acum, joaca la fel ca si atunci cand erau in B ca doar nu joaca acum cu 2 palete, tot una singura au.
                      Ultima editare de Cornel 67; 05.dec.2011, 10:00.

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X