Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Concurs tare in Oradea

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Dupa cum stiti concursul de la Oradea s-a terminat iar castigatorul la open general este Horvath Tiberiu din Oradea, Calin din Cluj a castigat la consolare, Valentin din București a castigat la old-boys, Pintiuta Catalina la feminin si Korosi Csongor la tineret.
    Numarul de participanti a fost de 28 (am chemat vreo 50) dar oricum pot zice ca a fost o participare destul de buna am avut participanti din mai multe localitati: Oradea, Salonta si Alesd din judetul Bihor, din Cluj si din București (au participat 9 forumisti in total) . Nivelul jucatorilor a fost unul foarte bun.
    Daca vreodata cineva doreste sa organizeze un concurs de talia acestuia va rog sa ma contactati pentru ca desi am organizat totul si totul a iesit asa cum am stabilit totusi am facut si ceva greseli care e bine sa nu le faca si altii de exemplu e bine sa aveti 2 persoane nejucatoare, una care sa se ocupe de hartii si de bani si una care sa fie atenta la jucatori, pentru ca eu a trebuit sa ma ocup de toate si eram intr-o fuga continua ba dupa hartii ba dupa bani ba dupa jucatori ba dupa meciurile pe care le aveam si nu prea imi statea mintea la joc. Alta greseala pe care am facut-o a fost ca nu am inceput inscrierile decat la ora 10 chiar daca era ora de incepere, si am pierdut vreo 40 de minute cu inscrierile.
    Pe de alta parte sistemul de joc a fost unul care a multumit pe toata lumea singura obiectie a fost la sistemul de calificare a celor de pe locurile 3 din grupa care trebuia sa-l fac mai clar si fara echivoc. Fiecare jucator a jucat cel putin 5 meciuri in grupa de la open general si inca 3 la categorie dar la acest sistem concursul a durat de la ora 10 pana la ora 5 dupa masa in conditiile in care aveam disponibile 5+1 mese de joc.
    Am facut de acasa hartii pentru fiecare grupa si pentru fiecare etapa dar tot m-am aflat in cadrul concursului ca nu aveam destule.
    Ar mai fi trebuit sa fac mai multe diplome (cred ca fiecare jucator si-ar fi dorit cate o diploma macar) chiar daca am dat 4 la open general si inca 5 la categorii tot nu au fost destule.
    Totusi acestea au fost motive de ingrijorare doar pentru mine si majoritatea participantilor au vazut concursul ca cel mai bine organizat in ultimul timp dar loc de mai bine intotdeauna exista si cand voi face concursul urmator va fi un concurs cat se poate de bun.
    In legatura cu costurile ele au fost cam asa: 700 de mii pe cupa (1)+medalii(4)+diplome (9), vreo 200 de mii pe apa si pahare, cam peste un milion pe dvd-uri si habar n-am cat pe benzina si pe telefoane.
    Sala nu ne-a costat nimic si pentru asta ii multumesc clubului IRIS TEAM din Oradea si presedintelui Varga Arpad pentru gazduire precum si conducerii societatii CONGIPS care detine sala.
    Daca dupa toate aste credeti ca m-am saturat va zic ca nu si am de gand sa organizez in ianuarie sau februarie un concurs pe echipe. Exact cum se va desfasura concursul mai ramane de vazut, oricum va voi anunta din timp.

    Ii rog pe cei care au participat la concurs sa-mi scrie aici ce parere au avut de concurs si eventualele lor sugestii.
    Ii rog pe cei care doresc pozele de la concurs sa mai astepte un pic ca nu prea am timp dar rezolv pana sapt viitoare.

    Comentariu


    • #27
      Am cateva regrete legate de concurs de ex ca catalin de la suceava nu a ajuns din cauze obiective desigur, si ca nu au venit mai multi de pe forum...................... dar asta e alta poveste.

      Comentariu


      • #28
        Ai multumesc lui Filo ptr.efortul depus, concursul a fost foarte frumos cu juctori destul de buni, de nivel destul de ridicat am ramas chiar surprins de calitatea jocului mai ales la cei varstnici bravo lor.Sint un exemplu ptr. cei tineri ca pot juca la fel de bine.Ca jucator un singur lucru m-a incomodat a fost destul de rece in sala si m-i se abureau fetele de pe paleta si imi aluneca mingea cind incercam sa dau topspin.Trebuia sa sterg fetele tot timpul si nu-mi pare rau ca am fost la Oradea ptr. ca am cunoscut alti jucatori din tara, e bine la organizarea concursurilor sa ne implicam cit mai multi ptr.unul singur e greu cu toate si organizatoric si financiar.Filo a reusit sa adune amatori ce altii nu au facut de multi ani cind, pe vremuri jucau si amatorii in concursuri. CINSTE lui astept cu mare nerabdare pozele facute acolo de Filo. BRAVO LUI
        Amultart of+//Tenergy 64//Tenergy 64

        Comentariu


        • #29
          FELICITARI FILO !!

          Nu mai am ce sa spun !!

          Admir devotamentul si implicarea lui Filo ! Daca o parte din noi va reusi sa faca ceea ce a realizat filo week-end-ul acesta inseamna ca totusi sunt ceva sanse de a readuce tenisul de masa unde era candva !
          In localitatea mea, de 9 ani nu mai exista tenis de masă la nici un nivel cu toate ca in vremurile bune juniorii in special avreau rezultate exceptionale!
          Insa, ca in mai toate cazurile, nici cluburile, nici administratia locala nu au mai intins nici o mana de ajutor (exceptand, bineinteles FOTBALUL) banii fiind directionati catre asa zisele "sporturi de masa" care se rezumau la ceea ce am pomenit mai sus, adica FOTBAL, un sport iin care 22 de barbati fug dupa o minge. Probabil de-asta sunt geloase si femeile
          Indemnul meu e ca fiecare sa incerce pe cat posibil sa promoveze tenisul, ca daca ne lasam la mila federatiei .....
          Va las acum ca mai trebuie sa si muncim !!


          Numai bine
          blade> Butterfly - Schlager Carbon
          FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
          BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

          Comentariu


          • #30
            Am ajuns inapoi, cu o durere groaznica. Am facut intindere de muschi.
            Mi-a placut concursul fiind si primul la care particip, a fost super, si chiar nu ma asteptam sa se joace la asa un nivel (mare) . Am jucat cu jumatate din cei prezenti acolo cea ce ma bucura mult, si imi pare rau ca timpul nu ne-a permis sa stam mai mult la mese.Acum imi dau seama ce inseamna un concurs ce inseama o deplasare si cum este sa joci cu jucatori pe care nu i-ai vazut niciodata si nu sti cum joaca. Cel putin eu am fost destul de retinut, am jucat cu teama cu frica as putea spune, lucru care mi-a daunat.
            Oricum , una peste alta a fost super si nu-mi pare rau ca am ajuns acolo, si daca vor mai fi astfel de ocazii voi incerca sa ajung si eu.
            Multumesc celor care au facut posibila aceasta intilnire.
            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
            Fete de palete tenis de masa
            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

            Comentariu


            • #31
              bravo filo!
              imi pare nespus de rau ca n-am putut sa ajung dar sper ca la urmatoarea intalnire sa fiu prezent.
              inca o data felicitari pentru organizarea acestui turneu.
              Butterfly M. Maze Carbon
              Butterfly Bryce- Fx

              Comentariu


              • #32
                Felicitari filo pt. organizarea acestui concurs care s-a ridicat la un nivel destul de ridicat si sper ca in viitor sa mai poti sa organizezi si alte concursuri cum a fost acesta. Chiar daca nu am castigat nimic eu sunt multumit de faptul ca am jucat destule meciuri si am capatat ceva experienta . Si nu in ultimul rand tin sa-l felicit pe castigator si pe oraganizator. BRAVO FILO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                Lemn : Donic Crisan Titanium
                FH : Donic Sonex JP : rosu
                BH : Donic Sonex : negru
                www.versuri-muzica.tk

                Comentariu


                • #33
                  am pus un film de la concurs dar o sa mai pun saptamana viitoare si celelalte filme. http://rapidshare.de/files/7308100/MOV00948.MPG.html
                  Lemn : Donic Crisan Titanium
                  FH : Donic Sonex JP : rosu
                  BH : Donic Sonex : negru
                  www.versuri-muzica.tk

                  Comentariu


                  • #34
                    Concursul de la Oradea

                    Salutare tuturor si succese in activitate !

                    Incep acest prim mesaj al meu prin a multumi lui Filo pentru excelenta initiativa pe care a avut-o, organizand Concursul de la Oradea.

                    BRAVO FILO !!!!!!

                    Pentru un SIMPLU amator ca mine, a fost o experienta de neuitat.

                    Desi am pierdut in majoritatea meciurilor , am avut ocazia sa vad ce inseamna cu adevarat tenisul de masa: ce rol are antrenamentul cu cineva care are "scoala", ce rol are echipamentul profesionist, cum e sa joci pe alta masa decat REGHIN, cum e sa pierzi punct dupa punct impotriva unui adversar cu "iarba" si sa nu stii ce masuri sa iei, cum e atmosfera de concurs, etc.

                    Stiluri diferite, varste diferite, surprize la tot pasul !!

                    Zau ca a meritat.

                    Cred ca acest tip de concursuri acorda o sansa TUTUROR celor pasionati cu adevarat de tenisul de masa. Lucru rar in zilele noastre...

                    Inca o data, BRAVO !

                    Comentariu


                    • #35
                      Cine apare in filmulet ?

                      Comentariu


                      • #36
                        Mai voi ma laudati de parca as fi murit !!!!
                        Mai bagati si criticile ca vreau data viitoare sa fac un turneu international si nu vreau sa ma fac de ras.......................glumeam desigur.................dar nu se stie niciodata!

                        Comentariu


                        • #37
                          si inca o chestie ...........cine doreste poze de la concurs sau de la deplasarea din bucuresti sa ma contacteze pe messenger.

                          Comentariu


                          • #38
                            daca am vazut eu bine cel care e cu fata la camera e vagliti.
                            Butterfly M. Maze Carbon
                            Butterfly Bryce- Fx

                            Comentariu


                            • #39
                              da asa este. cel care este cu fata la camera este valigti. o sa mai pun si alte meciuri ( adica alte mingi ) .
                              Lemn : Donic Crisan Titanium
                              FH : Donic Sonex JP : rosu
                              BH : Donic Sonex : negru
                              www.versuri-muzica.tk

                              Comentariu


                              • #40
                                am mai pus inca un film tot din acelasi meci pe care l-a avut valigti . http://rapidshare.de/files/7344270/MOV00949.MPG.html .
                                Lemn : Donic Crisan Titanium
                                FH : Donic Sonex JP : rosu
                                BH : Donic Sonex : negru
                                www.versuri-muzica.tk

                                Comentariu


                                • #41
                                  am pus si niste poze. http://rapidshare.de/files/7344454/DSC00929.JPG.htmlhttp://rapidshare.de/files/7344563/DSC00932.JPG.htmlhttp://rapidshare.de/files/7344664/DSC00935.JPG.htmlhttp://rapidshare.de/files/7344760/DSC00936.JPG.htmlhttp://rapidshare.de/files/7344867/DSC00952.JPG.html
                                  Lemn : Donic Crisan Titanium
                                  FH : Donic Sonex JP : rosu
                                  BH : Donic Sonex : negru
                                  www.versuri-muzica.tk

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Incep si criticile: mi se pare mie din poze sau mesele au fost cam aproape una de alta?
                                    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      si mie mi s-au parut cam aproape mesele mai ales la incalzire dar probabil ca daca nu erau atatea mese si nu erau atat de aproape atunci concursul sar fi terminat cam cu o ora dupa.
                                      Lemn : Donic Crisan Titanium
                                      FH : Donic Sonex JP : rosu
                                      BH : Donic Sonex : negru
                                      www.versuri-muzica.tk

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X