Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare paleta ALLROUND+

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare paleta ALLROUND+

    Salutare tuturor. In principal vreau sa imi configurez o paleta profi de aici: http://tabletennisequipment.dandoy-s...m/en/index.php si stau de cateva zile si citesc articole de pe forum... si cu cat diversitatea e mai mare, cu atat luarea deciziei este amanata.
    Joc ca amator de aproximativ 5-6 ani, consider ca sunt un jucator ALLROUND, tocmai pentru ca ma adaptez intotdeauna in functie de adversar. De obicei sunt mai ofensiv cand joc cu adversari de talia mea sau mult mai buni, cand joc de "plictiseala" cu jucatori mai slabi, am o tentativa mai devensiva, sa le dau taiate, etc..
    Bugetul meu pentru paleta asta este in jur de 150-200E, din care: blade (maner concav, insertii carbon?? am vazut ca au o viteza mai mare), 2 fete (in principiu ambele de atac, cu mentiunea ca cea de pe BH as vrea sa taie din efecte), lipici.

    Daca cererea mea este deplasata prin unele locuri, va rog sa ma corectati. Toate parerile sunt apreciate.

  • #2
    sunt cam scumpe pe site-ul asta...mai bine fa comanda pe eacheng.net...au preturi bune si-s seriosi...poti vb cu ei pe mail...aaa,dar vad ca esti din amsterdam si probabil nu te impiedici de bani...zici ca te adaptezi...dar trebuie sa ai niste procedee care-ti merg bine...si iti faci paleta in functie de stilul tau...reviewurile is subiective...dar totusi iti poti face o imagine...nu te sfatuiesc sa-ti iei acum fete de atac...plus ca mai vrei si carbon blade...si eu ma credeam mare atacant si am facut greseala asta...cand ma aparam sufeream ingrozitor...acum am o paleta mai linistita si jocul meu s-a imbunatatit...iar viteza mingilor chiar mi se pare ca e mai mare fiindca manevrez mult mai usor paleta...e cam greu sa ghicim stilul tau de joc...tu o sa-ti dai seama in timp...eu de ex.prefer paleta allround usoara si cat mai subtire...te aperi eficient si cand ai ocazia sa ataci daca faci miscarea corect si cand trebuie si pui forta,totul va fi ok...
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

    Comentariu


    • #3
      Sunt din Amsterdam si nu ma impiedic in bani... asta e discutabil stimabile ) De fapt sunt iesean ca tine si sunt amsterdame-er de vreo 4 luni... nu e vba de asta.. pur si simplu vroiam sa imi fac un cadou frumos de Craciun.. si l-am mai amanat un pic..

      Ok, sunt de acord si cu o paleta cu mai mult control, am zis carbon pt ca se pare ca e tehnologia care primeaza acum pe atac.. dar sunt de acord si cu un lemn pe care "sa il simt", dupa ce am citit pe forum..

      Comentariu


      • #4
        nittaku septear + stiga boost tc = combinatie excelenta de atac si control. Stiga almana este o fața mai putin sensibila la spin
        TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

        Comentariu


        • #5
          Sugerez un lemn All sau All+, de exemplu Stiga Allround Classic sau Allround NCT, in orice caz, fara carbon.
          Fete - poate ca daca nu ataci in forta, ar fi bune fete cu burete mediu sau mediu-moale. As mentiona aici Joola Express Xplod Sensitive, Donic Acuda S3, Joola Energy X-tra, Stiga Boost TS, Xiom Vega Europe, Donic F3 Bigslam si altele din aceeasi categorie.
          O optiune pentru BH ar putea fi o fata ofensiva mai subtire, de 1.7 sau 1,8 mm. Iti ofera control mare si reactioneaza mai putin la spinul trimis de adversar.
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            Intr-un final am reusit sa ma decid pe o configuratie:

            Blade: Andro Super Core CELL ALL
            http://tabletennisequipment.dandoy-s...l&cName=blades

            Fata FH: XIOM Vega Pro
            http://tabletennisequipment.dandoy-s...=rubber-sheets

            Fata BH: Donic Acuda S3, 1.8
            http://tabletennisequipment.dandoy-s...=rubber-sheets

            Daca este ceva gresit cu aceasta configuratie, astept corecturile de rigoare.
            Multumesc

            Comentariu


            • #7
              Asteptam , cum se comporta noua paleta ?
              Cum te-ai acomodat ?

              Comentariu


              • #8
                Deocamdata asta e configuratia pe care m-am decis. Asteptam aprobari/dezaprobari referitor la ea. Diseara probabil voi face comanda la Dandoy.

                Comentariu


                • #9
                  ...MESAJ STERS...
                  Mesaj sters de administrator:
                  Omul dorea pareri despre configuratiea propusa, nu oferte de vanzare si laude aduse materialelor pe care doresti sa le vinzi. Ramaneti on topic pe cat se poate.
                  Ultima editare de clau; 20.ian.2011, 18:25.
                  DHS Hurricane Long 5
                  FH: Tenergy 05
                  BH: Giant Dragon Talon

                  Comentariu


                  • #10
                    Salut, nu ma intereseaza din pacate.. prefer sa comand din Belgia un pachet mai mare decat sa platesc transportul Romania - Olanda. Totusi, ceva pareri despre configuratie?

                    Comentariu


                    • #11
                      Daca o sa comandati aceasta configuratie este f.buna
                      felicitari ptr.alegere
                      www.tenismasa.ro

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X