Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B in București?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B in București?

    As vrea sa stiu cand va fi primul turneu B in București
    butterfly Primorac Carbon Off +
    butterfly Brice Fx

  • #2
    Re: Turneu B in București?

    Postat în original de georgecalcaianu
    As vrea sa stiu cand va fi primul turneu B in București
    Cred ca te cam grabesti. Dupa cum s-a discutat pe aici, turneele B nu sunt interesante, sunt nesmnificative in comparatie cu turneele A care acum sunt peste tot . Nu trebuie decat sa te urci in avion, un scurt traseu spre Oradea sau Bistrița si iti potolesti dorinta.
    Dar mai intai trebuie sa astepti sa primesti verde, ca regulamentul vechi nu-ti da voie, iar cel nou s-a ratacit pe undeva.
    Mai bine ia legatura cu cativa prieteni si dati-va intalnire la IDM, ca e mai aproape si fara restrictii.

    Comentariu


    • #3
      Ei na de parca ar fi asa de greu sa faceti un turneu B si de parca v-ar restrictiona cineva.......mai lasa-ma mai Dan2 cu ironii din astea ca nu sunt aici sa-ti inghit dumitale chestii din astea.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de filo
        Ei na de parca ar fi asa de greu sa faceti un turneu B si de parca v-ar restrictiona cineva.......mai lasa-ma mai Dan2 cu ironii din astea ca nu sunt aici sa-ti inghit dumitale chestii din astea.

        Pai eu unul vad ca se incearca eliminarea bucurestiului din competitie! De ce se modifica sistemul de joc?? Nu a fost bine anul trecut?? Eu unul nici macar nu inteleg sistemul de joc! Nu inteleg cum vrei sa faci punctajul? Nu mai inteleg nimic din tot amatourul, care a fost atat de interesant si de captivant anul trecut! Intrebarea mea e simpla! De ce se modifica tot?? Intai s-a modificat tipul de turnee, apoi cu puctajul, dupa aia cu jucatorii legitimati sau nu ... ce mai urmeaza?? Si pe langa toate, incepem sa ne mai si certam! Chiar sunt curios cum iese turneul anul acesta! Tu zici ca Dan2 te ironizeaza, dar u ce ai facut prin acele "multumiri" pentru jucatorii din cluj, cand le-ai batut obrazul ca nu au onorat invitatia! Te-ai gandit poate ca noul sistem de joc nu mai este interesant?? Din cate am vazut eu, sistemul nou de joc a fost "impus", deoarece a fost pus pe forum ceva de genul: "Iata cum se va desfasura turneul AMATouR in sezonul viitor"
        Inca o data ajung la acel poll despre jucatorii legitimati, dar din cate imi amintesc, chiar tu ai adus un jucator legitimat in AMATouR! Oare chiar nu stiai ca Tibi Horvath este legitimat in Ungaria? Toata lumea care era din Oradea stia chestia asta in momentul desfasurarii concursului! Eu am auzit dinainte de a incepe concursul!
        Pe mine unul m-ati cam pierdut pe drum ... adica pe cat eram de interesat anul trecut sa ajung la turneele A, pe atat de dezinteresat sunt acum sa ma mai duc la turnee! Dar, asta este viata!
        Si in legatura cu turneele B, de care zici tu: "de parca ar fi asa de greu sa faceti un turneu B", afla ca aicea la noi este foarte greu sa organizezi un turneu B pentru cei care sunt interesati sa-l faca, dar nu au timp! Si anul trecut cand acestea erau obligatorii, aceste turnee au fost facute doar de cateva persoane(nu dau nume, pentru ca se stiu ei), iar pentru cei interesati sa afle, sa consulte forumul!
        P.S. Nu mi-o lua in nume de rau, dar cu pareri de rau spun ca eu unul cred ca incet incet AMATouR-ul se duce de rapa!
        Blade: Butterfly Photino
        Fh: Butterfly Tenergy 05
        Bh:Yasaka Rakza 9

        www.lovetodance.ro

        Comentariu


        • #5
          Dragii mei, îmi permit sa va reamintesc ca, vorba poetului - "ironia e masca nefericirii" - iar noi ... cei care ?n?iruim cuvinte în această buca?ic? de ciberpa?iu, iubitori necondi?iona?i ?i iremediabili ai sportului cu mingea de celuloid facem ce facem tocmai pt a mai sc?pa de partea noastr? de nefericire din lume...S? nu l?s?m orgoliile să strice frumuse?ea implic?rii gratuite în tot ce s-a cl?dit pân? acum. Propun să începem asta prin a privi, cu to?ii, partea cea plin? a paharului...
          Ce zice?i ?

          Comentariu


          • #6
            Ca sa acceptam adevarul trebuie mai intai sa-l cunoastem: Horvath NU ESTE LEGITIMAT IN UNGARIA, el joaca in Ungaria intr-un sistem asemanator cu cel din onoare si toti jucatorii care joaca acolo nu sunt legitimati, deci daca doresti sa-mi aduci acuze macar documenteaza-te nu fa pe desteptul, ca sa nu mai vorbim de faptul ca in momentul turneului final erai cat se poate de legitimat si toata tevatura facuta de taica-tu cu onoarea si calificarile si alte tevaturi de pe la turnee din tara facute tot de taca-tu au fost ca sa te avatajeze, deci nu vorbi cand esti cu musca pe caciula.

            Daca nu ai observat Bucureștiul are 2 turnee A si un A+ deci nu se poate spune ca ar fi cumva dezavantajat de sistemul nou in plus pe langa acestea mai sunt turneele de la Brașov si Adjud care nu sunt departe deci nu trebuie `sa te urci in avion` ca sa participi. Probabil ca ar trebui ca toate turneele sa se tina in București ca sa fie `echitabil`.
            Cer aici parerea bucurestenilor daca se simt eliminati sau nu din AMATouR prin sistemul nou, si cum ar trebui sa fie circuitul pentru ca acestia sa nu se simta eliminati.

            Daca doriti cu asa ardoare turnee B nu e nici o problema eu pot modifica regulamentul in ideea de a fi necesare 5 turnee B in loc de 3, dar am spus-o si o repet este indeajuns de dificil sa se organizeze intr-o localitate 3-4 turnee pe an ca sa mai pui organizatorul sa faca inca 5 (lucru pe care vad ca-l recunosti si tu).

            In legatura cu modificarile regulamentului: modificarile fata de anul trecut sunt la numarul de turnee A, la care sunt necesare 5 in care se include si cele A+ deci pentru un Bucurestean este de ajuns sa se deplaseze pana la Adjud, Brașov si Miercurea Ciuc pe langa cele 3 din București si sa aibe mai mult decat necesare.

            despre punctaje: am socotit ca necesara modificarea punctajelor in ideea ca acelasi jucator Horvath a fost pe primul loc aproape tot anul desi nu a participat decat la 2 turnee, si la sfarsit eu desi eram pe locul 15 inaintea turneului final si am avut o prestatie slaba la acel turneu totusi am urcat pe locul 9 si alti jucatori cu o prestatie mai buna la acelasi turneu decat a mea au coborat in clasament, deci acest sistem nu este corect si poate ca voi propune un sistem de punctaj bazat pe adunarea punctelor care sa tina seama de ultimele 5 turnee A si ultimele 3 turnee B la care a participat un jucator pentru a nu o lua de la capat cu clasamentul in fiecare an. Eu nu am sustinut niciodata ideea ca sistemul de punctaj propus de mine ar fi perfect si as dori sa facem unul care sa fie clar si mai ales echitabil dar eu inca nu am reusit si nici nu a propus nimeni un sistem perfect, deci inca cautam.

            Si daca vorbim de jucatorii din Cluj eu am scris ca `cu parere de rau am constatat ca jucatori de la distante mici nu au onorat invitatia noastra (Zalăul, Clujul si Satu Mare)` deci ne-a parut rau ca nu au venit (din motive diverse pe care eu le cunosc) lucru pe care le-am comunicat si lor telefonic sau pe messenger si nu mi se pare ca i-as fi ironizat cu ceva, poate trebuie sa-ti traduc fiecare fraza pe care am scris-o ca sa intelegi.

            In concluzie daca cineva de pe acest forum considera ca prin tot ce am facut eu pana acum am avantajat pe cineva in defavoarea altcuiva eu sunt dispus sa ma retrag din AMATouR, pentru mine nu este o problema de orgoliu sau prestigiu acest circuit (si ma gandesc serios sa ma retrag, si las si site-ul gratis), dar nu pot sa nu raspund cu aceeasi moneda atunci cand sunt ironizat ca asa e firea mea colerica.

            Comentariu


            • #7
              Intr-adevar am discutat cu Filo inainte de turneu si i-am spus ca prezenta Clujului la turneu e putin probabila... Stiam ca va fi dezamagit, caci dorea foarte mult sa venim in numar mare, dar asta e situatia...
              Nu am simtit vreo unda de ironie/repros din partea lui, mai ales ca si el intelege probleme legate de familie, sanatate etc.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Mihai-Gabriel
                Dragii mei, îmi permit sa va reamintesc ca, vorba poetului - "ironia e masca nefericirii" - iar noi ... cei care ?n?iruim cuvinte în această buca?ic? de ciberpa?iu, iubitori necondi?iona?i ?i iremediabili ai sportului cu mingea de celuloid facem ce facem tocmai pt a mai sc?pa de partea noastr? de nefericire din lume...S? nu l?s?m orgoliile să strice frumuse?ea implic?rii gratuite în tot ce s-a cl?dit pân? acum. Propun să începem asta prin a privi, cu to?ii, partea cea plin? a paharului...
                Ce zice?i ?
                Ce frumos spus! Multumesc Domnule pentru vorbele Dumneavoastra.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  daca e intre 7-9 acuma.. vin si eu
                  M. Maze FL
                  FH:Roundell Soft 1.9
                  BH: Tenergy 80 1.9

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de VISCO
                    Postat în original de Mihai-Gabriel
                    Dragii mei, îmi permit sa va reamintesc ca, vorba poetului - "ironia e masca nefericirii" - iar noi ... cei care ?n?iruim cuvinte în această buca?ic? de ciberpa?iu, iubitori necondi?iona?i ?i iremediabili ai sportului cu mingea de celuloid facem ce facem tocmai pt a mai sc?pa de partea noastr? de nefericire din lume...S? nu l?s?m orgoliile să strice frumuse?ea implic?rii gratuite în tot ce s-a cl?dit pân? acum. Propun să începem asta prin a privi, cu to?ii, partea cea plin? a paharului...
                    Ce zice?i ?
                    Ce frumos spus! Multumesc Domnule pentru vorbele Dumneavoastra.
                    Nu stiu cum sunt altii dar cand primesc o palma pe obrazul drept eu ii intorc capul...............in gura.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de filo
                      ca sa nu mai vorbim de faptul ca in momentul turneului final erai cat se poate de legitimat si toata tevatura facuta de taica-tu cu onoarea si calificarile si alte tevaturi de pe la turnee din tara facute tot de taca-tu au fost ca sa te avatajeze, deci nu vorbi cand esti cu musca pe caciula.
                      Se pare ca cel care a intemeiat acest circuit si cel care a intocmit regulamentul AMATouR nu stie regul importante din circuit. Pentru a nu mai aduce acuze "gresite", voi cita din regulamentul Amatour, cel pus chiar de filo pe forum:
                      Postat în original de filo
                      Obs. -un jucator amator care in cursul anului trece la nivelul de avansat isi pastreaza drepturile de amator pana la incheierea circuitului.
                      Si inca o data revin la pollul pe care l-ai facut tu in legatura cu legitimatii, in care chiar tu ai spus ca nu este vorba de jucatorii care joaca in Onoare si in Calificari in București!!! ( Este clar despre ce legitimati te referi tu!!)

                      Din partea mea, poti sa faci ce vrei cu AMATouR-ul, pentru ca pe mine nu ma mai intereseaza! Pentru ca nu vreau sa ma intalnesc cu forumisti pe strada, care sa arate cu degetul inspre mine zicand "Uite ala ne-a furat noua turneul AMATouR! Ala e legitimat si a venit la noi la amatori sa se dea mare!"
                      Blade: Butterfly Photino
                      Fh: Butterfly Tenergy 05
                      Bh:Yasaka Rakza 9

                      www.lovetodance.ro

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de filo
                        Postat în original de VISCO
                        Postat în original de Mihai-Gabriel
                        Dragii mei, îmi permit sa va reamintesc ca, vorba poetului - "ironia e masca nefericirii" - iar noi ... cei care ?n?iruim cuvinte în această buca?ic? de ciberpa?iu, iubitori necondi?iona?i ?i iremediabili ai sportului cu mingea de celuloid facem ce facem tocmai pt a mai sc?pa de partea noastr? de nefericire din lume...S? nu l?s?m orgoliile să strice frumuse?ea implic?rii gratuite în tot ce s-a cl?dit pân? acum. Propun să începem asta prin a privi, cu to?ii, partea cea plin? a paharului...
                        Ce zice?i ?
                        Ce frumos spus! Multumesc Domnule pentru vorbele Dumneavoastra.
                        Nu stiu cum sunt altii dar cand primesc o palma pe obrazul drept eu ii intorc capul...............in gura.
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Pentru Bebe. Eu nu am comentat faptul ca nu aveai dreptul sa joci ci faptul ca l-ai contestat pe Horvath (care te-a batut de altfel) desi nu e legitimat............


                          Oricum daca AMATouR-ul nu te mai intereseaza te rog sa nu mai scrii pe sectiunea AMATouR-ului.

                          Comentariu


                          • #14
                            Ce dispute crancene...

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de filo
                              Pentru Bebe. Eu nu am comentat faptul ca nu aveai dreptul sa joci ci faptul ca l-ai contestat pe Horvath (care te-a batut de altfel) desi nu e legitimat............
                              Oricum daca AMATouR-ul nu te mai intereseaza te rog sa nu mai scrii pe sectiunea AMATouR-ului.

                              Si atunci, daca tu zici ca el este nelegitimat!! De ce toata lumea care era la oradea, incusiv fata aia ... nu mai stiu cum o cheama a zis ca el este legitimat in ungaria??? Vrei sa zici ca eu sunt surd?? Sau poate ca nu inteleg limba romana?? X(
                              Blade: Butterfly Photino
                              Fh: Butterfly Tenergy 05
                              Bh:Yasaka Rakza 9

                              www.lovetodance.ro

                              Comentariu


                              • #16
                                Ti-as spune eu ce esti dar nu merita efortul..............

                                p.s. si despre mine zice toata lumea din Oradea ca sunt legitimat.

                                Comentariu


                                • #17
                                  In cazul asta, te rog sa ma scuzi ca nu am valoarea sa vorbesc cu tine, dar asta sunt eu ... nu iti convine, atunci nu mai vb cu mine, dar nu mai jigni lumea aiurea! Daca iti aduci aminte si la bucuresti la turneul A ai inceput sa injuri si sa blestemi!
                                  Blade: Butterfly Photino
                                  Fh: Butterfly Tenergy 05
                                  Bh:Yasaka Rakza 9

                                  www.lovetodance.ro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Mi se pare ca va certati aiurea!!! Pt ca au fost multi jucatori legitimati in amatour de care nu stiati sau nu au zis asa ca pe tema asta nu mai are rost sa va certati. Voi vb numai de jucatorii buni legitimati da mai sunt shi altii ( Macarone legitimat la Tenis mall ).
                                    Eu sunt legitimat da sunt junior shi jucam la seniori deci sa zicem ca e un pic altceva shi m-am retras din amatour inca de la inceput deoarece concursurile se faceau nu pt placere ci pt interese shi se aranjeau pe tablouri shi in grupe care cum shi cu cine sa cada ca sa ajunga cat mai sus.
                                    Prin chestia asta organizatorii si-au pierdut din respect shi de aceea multi jucatori buni au iesit din acest circuit.
                                    Asa ca yo zic ca toate turneele sa fie organizate notional shi pe baza punctelor sa se faca un top 12 sau 16 cu cei mai buni care sa fie finala.
                                    Iar turneelle sa fie de toate tipurile ( adik shi pe echipe dar shi individual shi dublu ).
                                    Asta e o idee shi va rog sa nu o luati in nume de rau dar pt a nu se creea confuzii zic ca e cel mai bn .

                                    Multumesc anticipat!!!!

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Mihaita...da si exemple tata....ca nu stiu exact la care organizatori te referi si care anume si-au pierdut din respect....in bucuresti cel putin numeri pe degete organizatorii de turnee si nu stiu zau la care dintre ei te referi ca eu nu am sesizat nimic de genul asta...

                                      E usor de tot sa arunci cu vorbe in vant...spune te rog si exemple concludente...si pe ce iti intemeiezi afirmatiile....nu de alta dar e pacat sa acuzi niste oameni care si-au pierdut din timpul (si uneori si banii ) lor sa organizeze niste turnee pentru bucuria atator jucatori.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Pe mine AMATouR-ul m-a costat pana acum (fara sa consider drumurile si participarile) peste 20 de milioane. In acest moment sunt la un pas destul de mic de a ma retrage. Nu o spun ca o chestie de efect ci ca ma gandesc serios daca e bine si sanatos sa-mi mananc nervii cu fiecare nemultumit din circuit. Ce m-a deranjeaza este faptul ca desi lumea ma stie ca om corect si de cuvant totusi vad ca sunt atacat din toate partile de parca as vrea raul cuiva.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Draga Filo, nu stiu daca exista un secret al succesului (si in mod clar acest circuit este un succes), dar stiu ca exista unul al esecului: sa incerci sa multumesti pe toata lumea...; cat despre "capul in gura" de mai sus...hm...te inteleg domnule doctor ; pana la urma tot pe mana ta ajungem sa ne "repari" gurile...Cu cine nu esti de acord si nu-l poti "multumi" fa si tu ce face orisice dr...te trimite la "plimbare" ...

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X