Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Codul HTML ar trebui fi activ !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Codul HTML ar trebui fi activ !

    Mi se pare foarte ciudat sa nu iti poti modifica propile mesaje...

    Am umblat pe foarte multe forumuri si pot sa zic ca sunt uimit ca pe un asemenea forum sa nu iti poti modifica posturile proprii.

    Sper ca aceasta problema va fi rezolvata cat de curand posibil
    ---------- Post added 08 feb 11 at 18:20 ----------
    Scuzati greseala de la cuvantul "propile"
    Un motiv in plus pentru activarea codului HTML..
    Sport Club Municipal Brasov(Tenis de masa)-Balasoiu B.

  • #2
    In sectiunile in care e nevoie e activata modificarea mesajelor (de exemplu Anunturi, unde e nevoie de adaugare de poze, detalii contact, etc sau in sectiunea Amatur unde organizatorii au dreptul sa modifice clasament, detalii concurs).
    In alte sectiuni e dezactivata modificarea propriilor mesaje (de exemplu aici, ai afirmat ceva despre activare HTML, iar maine, dupa ce vei citi mesajul meu o sa modifici si o sa zici ca nu ai pomenit de asa ceva).
    In alta ordine de idei:
    1. Activarea codului HTML nu are nimic de a face cu modificarea mesajelor, in schimb are de-a face cu injectarea de coduri html cu virusi, trojeni, pop-up reclame, etc. De aceea HTML e dezactivat din oficiu pe toate forumurile, chiar pe cele multe pe care ai umblat.
    2. Nu stiu pe cat de multe forumuri ai umblat dar nu ai invatat ca mIRC=chatǂforum. Adica gandesti de doua ori si scrii o singura data. De asemenea e o regula generala pe forumuri ca nu se vor scrie doua mesaje consecutive (de asta am si modificat acest forum si mesajele consecutive, daca nu sunt scrise la 48 de ore distanta se vor uni din oficiu).
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de clau Vezi post
      In sectiunile in care e nevoie e activata modificarea mesajelor (de exemplu Anunturi, unde e nevoie de adaugare de poze, detalii contact, etc sau in sectiunea Amatur unde organizatorii au dreptul sa modifice clasament, detalii concurs)
      Mersi clau adica da, te pricepi mult mai bine ca mine doar nu degeaba esti administrator dar cum ar fi :unii oameni pot gresii ce au postat din neatentie si sa scrie ceva gresit.. si ar fi fost bine sa iti poti modifica propriile mesaje. (Si de utilizatorii inregistrati nu numai de Organizatorii de turnee )
      Sport Club Municipal Brasov(Tenis de masa)-Balasoiu B.

      Comentariu


      • #4
        Sunt sectiuni unde e posibila editarea mesajelor, de exemplu Anunturi. Daca gresesti acolo sau vrei sa schimbi ceva, oricine isi poate edita mesajele. In alte sectiuni fiecare e responsbil de ceea ce scrie, adica trebuie sa isi verifice si sa-si asume ceea ce vrea sa posteze.
        In Amatur e de ajuns sa-ti scrii numele pentru a te inscrie la un turneu. Daca iti gresesti numele e ... grav. Daca din cauza unor frustrari o sa "ataci" organizatorii , ei bine nu o sa ai posibilitatea sa stergi / corectezi a doua zi si sa te faci ca ploua. Mi se pare in schimb normal ca Organizatorii sa poata modifica in forumul Amatur mesajele, ma refer la detaliile de organizare, lista de persoane inscrise si clasamentul final de pe prima pagina, acolo unde in mod normal se rezerva 1-2 mesaje exact pentru acest lucru.
        Daca utilizatorii forumului au sugestii pe aceasta tema suntem foarte deschisi la schimbare. Dar dorim si argumente bine puse la punct, logice si convingatoare. Faptul ca ai scris gresit ceva nu e un argument. Ca vrei sa modifici primul mesaj din anunt, sa adaugi acolo poze sau alte detalii, da, asta e un argument.
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          ok Mersii mult pentru explicatii
          Sport Club Municipal Brasov(Tenis de masa)-Balasoiu B.

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X