Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Interviu Kalinikos Kreanga - despre castigarea Euro Top 12

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Interviu Kalinikos Kreanga - despre castigarea Euro Top 12

    http://www.butterfly-world.com/typo3...446ba8a980.jpg
    Felicitari domnule Kreanga, aveți aproape 39 de ani și ați câștigat titlul într-un turneu major pentru prima data, asta merita respect. Ați crezut în asta sau v-ați vazut veșnicul loc doi sau trei?
    Kreanga: "Bineînțeles ca tot timpul am crezut ca se poate câștiga un titlu ca acesta. Am mai câștigat turnee, chiar daca n-au fost Campionatele Mondiale, Europene, Cupa Mondiala sau Europe Top 12. întotdeauna crezi în tine când mergi la masa. Vârsta înca nu este importanta pentru ca duc o viața absolut profesonista și ma antrenez."
    Este adevarat ca ați avut dureri la picioare înainte de meciul cu Ovtcharov, Sâmbata seara și chiar ați avut un moment în care va gîndeați sa nu jucați sfertul de finala?
    "Da și nu. Am avut niște dureri neplacute la mușchi. Un fel de încordare a mușchilor, pe care fizioterapeutul belgian le-a rezolvat, așa ca am putut începe meciul 100% sanatos. Nu m-am g?ndit niciodata sa nu joc."
    ?n final a trebuit sa faceți fața unor momente critice, când Samsonov a rasturnat situația de la 7:3 la 7:9 și s-a apropiat de câștigarea setului. Sau, în setul decisiv, când de asemenea, avantajul pe care-l aveați, s-a topit. V-a facut asta sa va simtiți nesigur?
    "Nu, nicidecum. ?sta e cel mai normal lucru posibil, ca jucatorii sa faca puncte consecutive. Trebuie sa traiești cu asta și în clipa urmatoare se poate ?ntoarce roata. Totuși, a fost un lucru decisiv ca am putut câștiga setul patru și am condus cu 3:1. Daca s-ar fi facut 2:2 probabil ca meciul ar fi mers în favoarea lui Vladi."
    Va pregatiți special pentru Europe Top 12?
    "Avem un cantonament intensiv cu naționala în spatele nostru. Aceasta a fost pregatirea pentru Euro Top 12 dar și pentru Campionatele Mondiale."
    Ce ?nseamna acest titlu pentru dvs.?
    "Este un succes imens pentru mine pentru ca Europe Top 12 este unul dintre cele mai importante și tradiționale turnee. Dar acest succes a fost foarte important, și având în vedere poziția mea în clasamentul mondial, pe care trebuie s-o âmbunatațesc, pentru ca aș dori sa ma calific direct la Jocurile Olimpice de la Londra."
    tradus din engleza de pe butterfly-world

  • #2
    Mulțumim pentru traducere.
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Recunoasterea valorii

      La 39 de ani joaca fabulos si cu o mobilitate fantastica ....dupa atatia ani, in care a primit de la acest minunat sport mult mai putin decat i-a dedicat, tenacitatea sa a dat roade. Jos palaria.
      Un link catre meciul din finala pentru a oferi posibilitatea, celor care nu l-au vazut jucand, de a admira cel mai bun backhand care s-a nascut vreodata in Romania

      Comentariu


      • #4
        Cu ce joca Kreanga in momentul de fata?

        Comentariu


        • #5
          Daca ai incredere in informatiile oficiale de la Butterfly, ar juca cu Bryce Speed FX pe un lemn personalizat.
          Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

          Comentariu


          • #6
            Cu bryce speed fx ma gandeam si eu ca joaca, si nu cu tenergy... la backhand ma refeream. Insa pe FH ce ar folosi? probabil ca tenergy05? Lemnul personalizat ai idee ce ar fi? Cumva lama de primorac carbon si prasele de....?

            Comentariu


            • #7
              Bryce si pe fh si pe bh. Lemnul personalizat poate fi orice. Poate fi chiar (exemplu aleator total improbabil) Reimpakt Medusa caruia i se pun niste prasele cu sigla Butterfly
              ---------- Post added 15-Mar-2011 at 14:38 ----------
              aleatoriu*
              Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

              Comentariu


              • #8
                Cata incredere si totusi modest dupa asa un succes . BRAVO !

                Comentariu


                • #9
                  Prasele de Kreanga.Poza e veche ,nu garantez ca si acum are aceeasi lama.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X