Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

repar lemne rupte de la maner- si cosmetizare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    da multumesc ! o sa fie f bine tratat ca de obicei sper ca o sa fiti multumit!!!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #52
      Buna ziua.Am revenit cu nr de tel. 0756 337 103

      Comentariu


      • #53
        da va multumesc am notat nr !!!
        ---------- Post added 07-Jun-2011 at 00:36 ----------
        pt doritori fabric diverse tipuri de lemne hommade cu manere clasice sau la comanda !!atipice!
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • #54
          lemnul btf photino a fost operat!! maine pleaca spre Botoșani !! sa auzim numai de bine si sper sa va placa e un lemn cu o constructie deosebita daca va ganditi sa il vindeti sa ma anuntati ca sunt interesat!!!pt dl cornelus3!!
          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de alehandro Vezi post
            lemnul btf photino a fost operat!! maine pleaca spre Botoșani !! sa auzim numai de bine si sper sa va placa e un lemn cu o constructie deosebita daca va ganditi sa il vindeti sa ma anuntati ca sunt interesat!!!pt dl cornelus3!!
            In primul rand vreau sa va multumesc pt ca sunteti un om de cuvant.Pana acum ati dat dovada de seriozitate totala.Ramane sa primesc lemnul dupa care voi reveni cu alte comentarii.

            Comentariu


            • #56
              va multumesc pt aprecieri !! am o mica rugaminte dupa ce primiti lemnul si jucati cu el va rog sa ne impartasiti parerea dvs daca e vreo diferenta majora dupa reparatie si daca puteti postati si o poza !! multumesc!!
              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de alehandro Vezi post
                va multumesc pt aprecieri !! am o mica rugaminte dupa ce primiti lemnul si jucati cu el va rog sa ne impartasiti parerea dvs daca e vreo diferenta majora dupa reparatie si daca puteti postati si o poza !! multumesc!!
                Buna seara.Astazi am primit lemnul reparat.Ce pot sa spun?Se vede ca puneti multa pasiune in ceea ce faceti.Sunt clientul dumneavoastra pe viata. ).Lemnul era destul de bine lovit pe cant,insa am ramas impresionat cat de frumos l-ati aranjat.Cat despre partea rupta...a iesit frumos,ingrijit.Personal nu ma interesa in mod deosebit acest aspect.Spre surprinderea mea,desi manerul nu era doar fisurat ci chiar rupt dupa cum mi s-a spus,nu am simtit diferente majore.Am jucat astazi cam 5h de tenis,asa ca am avut destul timp sa-l cumpar cu celalat butterfly photino(nou,cu fete identice).Pe backhand fetele au cam aceasi uzura;nu am simtit diferente intre lemne.Pe forehand insa lemnul reparat pare ceva mai lent-imi place sa cred ca de vina este fata tenergy (este terminata in comparatie cu cealalta care este noua).Cel mai mult ma ingrijora ca,reparand lemnul,voi pierde dwell time-ul.Dupa foarte multe topspinuri si comparatii intre lemne...pot zambi fericit.
                Lemunul nu este de vanzare,cat depsre poze...avand in vedere ca am lipit fetele pe lemn cu siguranta ca nu voi reveni cu poze care sa arate maiestria muncii dumneavoastra.
                Pe o scara de la 1 la 10,de la mine primiti +10.
                Multumesc mult.

                Comentariu


                • #58
                  va salut dl cornelus si va multumesc pt comentariuul favorabil !!
                  ---------- Post added 11-Jun-2011 at 00:17 ----------
                  deci pt toti cei care au mai avut suspiciuni in legatura cu lemnele rupte si reparate cred ca e momentul sa considerati ca un lemn rupt nu este un lemn pierdut !!dovada sunt cateva lemne renumite pe care eu le-am reparat si care inca supravetuiesc in mana celer care le detin!!
                  ---------- Post added 11-Jun-2011 at 00:22 ----------
                  dl cornelus am uitat sa va pun in pachet cu lemnul bucata de furnil de sub prasele sa vedeti cum era rupt lemnul si sa vedeti ce fibra zlf are si numai aceasta a tinut manerul sa nu cada daca doriti va trimit un pachet cu aceste elemente!!
                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                  Comentariu


                  • #59
                    Nu trebuie sa-mi multumiti pentru comentariul favorabil.Este doar meritul dumneavoastra obtinut prin calitatea serviciilor oferite.
                    Nu sunt interesat sa-mi trimiteti alt pachet.Am recastigat un lemn aparent pierdut si asta e tot ce conteaza pentru mine.
                    Cu stima,
                    Cornel
                    Ultima editare de cornelus3; 11.iun.2011, 10:09.

                    Comentariu


                    • #60
                      sa aveti numai succese in acest sport si in tot ce va doriti !! cu stima danut pop!
                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                      Comentariu


                      • #61
                        spre deva vor pleca maine cele 2 lemne btf gergely si schlager carbon ambele fiind operate pe cord deschis !!operatia a reusit pacientii sunt din nou in viata !!!
                        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                        Comentariu


                        • #62
                          valabil!! modific manere ,schimb prasele !! se pot confectiona din pluta sau lemn de esenta moale !!
                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                          Comentariu


                          • #63
                            Poti sa iei cu tine cateva fete ,poate facem scimb la careva dintre ele ?

                            Comentariu


                            • #64
                              daca veniti la cj sigur ca da eu le am cu mine tot timpul !! multumesc!!
                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                              Comentariu


                              • #65
                                lemne fabricate la comanda !

                                Poate nu stiti, dar Alehandro , pe langa repararea lemnelor rupte si confectioneaza lemne noi, de la A la Z !
                                Am vazut lemnele fabricate de Alehandro, arata excelent, sant la un pret mai mult decat rezonabil si sant convins ca se comporta bine ;
                                Am comandat si eu un lemn - abia astept sa-l incerc ; printre cei care au mai comandat lemne sant chiar cativa jucatori de top de la turneul de la Cluj ;
                                Din pacate Alehandro este limitat de gama restransa de esente pe care le poate procura (balsa fiind unul dintre ele) ; daca ar avea si alte esente ar face lemne cu adevarat speciale, asa ca lansez o rugaminte publica : daca stie cineva de unde se pot procura (hinoki, carbon ....) sa-i spuna si ne vom bucura de placerea de a avea lemne "nobile" la preturi accesibile oricui !
                                orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

                                Comentariu


                                • #66
                                  da asa este ! multumesc dlui geluts pt interventie! am nevoie de materiale usoare furnire de lemne exotice ca sa pot confectiona lemne cat mai bune si mai usoare !! orice informatie e binevenita!
                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Vorbeste cu mizzone, un tip de nota 10, care deasemenea confectioneaza lemne la comanda. Si el foloseste tot balsa, insa si carbon si fibra de sticla, precum si furniruri exotice!

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      da multumesc! am incercat mai de mult sa il contactez dar nu mi-a raspuns!!
                                      ---------- Post added 28-Jun-2011 at 23:35 ----------
                                      pt dl Nascu Horea din Cluj am trimis lemnul Andro supercore cell off ,luni seara sper ca l-ati primit si ca e totul in regula va rog sa confiramati daca urmariti acest topic! multumesc!!
                                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Postat în original de alehandro Vezi post
                                        da multumesc! am incercat mai de mult sa il contactez dar nu mi-a raspuns!!

                                        ---------- Post added 28-Jun-2011 at 23:35 ----------

                                        pt dl Nascu Horea din Cluj am trimis lemnul Andro supercore cell off ,luni seara sper ca l-ati primit si ca e totul in regula va rog sa confiramati daca urmariti acest topic! multumesc!!
                                        da rapid ai fost Dane !
                                        de-abia ai luat lemnul sambata, duminica n-ai lucrat, banuiesc, si luni l-ai si trimis gata reparat- asta da serviciu prompt si de calitate !
                                        chiar sant curios cum arata lemnul reparat, ptr ca l-am vazut inainte de "grefa" - era doar lama, fara pic de maner .....
                                        astept si eu lemnul comandat, asa cum am vorbit sambata la turneu,
                                        zi faina !
                                        orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          SALUT GELUTS abia saptamana viitoare o sa pot sa onorez comanda ta deoarece voi fi plecat din dej cam 4 zile la turda la o lucrare si voi fi cazat acolo cu scuzele de rigoare !oricum am inceput lucrul la lemnul tau mai tebuie sa lipesc un strat si sa fac manerul dar dupa ce ma intorc de la turda cu stima danut pop !!
                                          ---------- Post added 29-Jun-2011 at 23:15 ----------
                                          pt gaby din radauti ! lemnul btf keorbel are lama fisurata pe toata inaltimea ei se poate repara dar numai daca schimb toata fata de furnir care este fisurata si in mod sigur nu va mai sari la fel ca inainte dar va fi pe aproape astept confirmarea daca sa repar asa sau nu oricum nu pot decat peste cateva zile !! lemnul balsa x5 se rzolva trebuie sa schimb tot miezul de balsa !!
                                          ---------- Post added 29-Jun-2011 at 23:18 ----------
                                          daca cineva din apropiatii dlui nascu horea a vazut lemnul rog sa confirme aici cum arata si daca e in regula ! lemnul original avea 85 gr dupa reparatie are 79 gr sunt curios daca se simte aceasta diferenta !
                                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            da,nici o problema puteti schimba fata de furnir(btf keorbel)
                                            ---------- Post added 30-Jun-2011 at 00:45 ----------
                                            Postat în original de gabyyy100 Vezi post
                                            da,nici o problema puteti schimba fata de furnir(btf keorbel)
                                            defapt,va anunt eu daca sa schimbati sau nu sa astept confirmarea ,dar daca alta varianta nu este as zice da (lemnul nui al meu)va anunt daca DA sau NU
                                            Blade: Balsa Carbo x5
                                            FH : Sriver G3 Fx
                                            BH : Sriver G3 Fx

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              ok astept confirmarea multumesc!!
                                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                am primit confirmarea,puteti sa shimbati fata de furnir(btf keorbel)
                                                Blade: Balsa Carbo x5
                                                FH : Sriver G3 Fx
                                                BH : Sriver G3 Fx

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  da multumesc saptamana viitoare cand termin cu turda cel tarziu joi le voi rezolva pe ambele lemne !!
                                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    imi cer scuze pt inatrziere gabyyy dar inca sunt la turda cu munca cum ajung acasa ma si ocup de lemnele tale !! si dupa cum am zis in mp inca nu am primit materialele corespunzatoare reparatilor pt cele 2 lemne !! sper sa ma intelegi!! multumesc!!
                                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X