Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatele Nationale de Tenis de masa Finale in direct 6.03.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Campionatele Nationale de Tenis de masa Finale in direct 6.03.2011

    In direct la GSP de la ora 10.

  • #2
    n-aveti si un link pt cei care nu prind gsp-ul?
    'Just play table tennis....but try to find the perfect paddle 4 you!'

    FH:donic coppa max
    blade:donic waldner diablo senso st
    BH:donic coppa max

    Comentariu


    • #3
      http://tv.gsp.ro/live
      cred ca ar trebui sa mearga,la mine merge deja...spor
      ---------- Post added 06-Mar-2011 at 12:31 ----------
      in finala fetelor
      SAMARA-DODEAN 1-1
      ---------- Post added 06-Mar-2011 at 13:15 ----------
      SAMARA-DODEAN 2-4
      si se pregateste finala baietilor:
      CRISAN-SOCZ
      ---------- Post added 06-Mar-2011 at 13:18 ----------
      si nu in ultimul rand felicitari arbitrului AUREL POSTOLE,jucator in campionatul judetean PRAHOVA,care face parte si din echipa arbitrilor la finala baieti
      ---------- Post added 06-Mar-2011 at 13:24 ----------
      si se pregateste finala baietilor:
      CRISAN-SZOCZ
      ---------- Post added 06-Mar-2011 at 13:30 ----------
      se pare ca lui Adrian,nu-i ridica deloc probleme in finala,Hunor...deja 2-0...sincer,cam usor.Se pare ca e diferenta mare intre ce joaca Adrian Crisan si restul jucatorilor de la aceste nationale,chiar daca ,la revenirea in tara din China,el,a declarat ca nu pote fi pe veci numarul 1,dar spera ca nu anul asta sa se intample acest lucru.
      ---------- Post added 06-Mar-2011 at 13:39 ----------
      Crisan-szocz 4-0
      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
      FH - TENERGY 64
      BH - XIOM VEGA EUROPE

      Comentariu


      • #4
        Un festival al tenisului de masa .
        Meciuri frumoase ,rezultate normale .

        Comentariu


        • #5
          Parerea mea :
          Crisan clar o clasa peste ceilalti, dar din urma nu vine nimic , foarte slab nivelul jucatorilor de top de la noi.
          Doamna Romanescu a scos niste perle in comentariu asa incat nu ma mira directia pe care a luat-o tenisul de masa de la noi, cu asa conducatori .
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • #6
            Europa e praf in general... in Suedia se intampla acelasi lucru ca in Romania, in Belgia si Franta aproape la fel... cine joaca mai bine? Cei care pleaca, joaca si se antreneaza in Germania. Hunor nu joaca si el in Germania?
            TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Ashes Vezi post
              Europa e praf in general... in Suedia se intampla acelasi lucru ca in Romania, in Belgia si Franta aproape la fel... cine joaca mai bine? Cei care pleaca, joaca si se antreneaza in Germania. Hunor nu joaca si el in Germania?
              Asa e ...
              Blade DHS PG 2
              FH: DHS Hurricane 3
              BH: Stiga Airoc Astro M

              Comentariu


              • #8
                Nu cumpara campionatele din Franta, Spania, Suedia, Belgia, Rusia etc, ca sunt de 10 ori mai tari decat campionatul nostru.
                Gandeste-te ca Filimon Lucian (nr 6x in Franta) l-a batut pe Cazacu lejer care e nr 1 in Romania.
                Sa nu iti mai zic ca francezii au al doilea campionat ca putere din Europa.
                Intereseazate ce jucatori joaca in Franta, Spania, Belgia, Suedia, Rusia si apoi posteaza aici.
                Singurul lucru despre care ai dreptate e faptul ca intradevar in Germania se joaca cel mai puternic din Europa, dupa Asia.
                p.s. : nu o spun cu rautate, dar cand vad ca postezi fara sa sti ma ia capu
                ---------- Post added 06-Mar-2011 at 20:01 ----------
                Si Crisan ar fi avut un meci mult mult mult mai greu cu Ionescu, el dupa parerea mea este singurul jucator roman (care vine la nationale) care ar putea sa se dea la el.

                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                Comentariu


                • #9
                  Ce vreau eu sa spun este ca nu exista tineret de valoare, in Suedia este Waldner campion, in Franta este Legout, in Belgia Saive a castigat de 22 de ori! anul trecut s-a intamplat una din cele 5 infrangeri in ultimii 25 de ani!(conform ettu)... unde sunt cei care trebuie sa ii inlocuiasca pe batranii campioni? Este drept ca Franta a produs jucatori tineri peste medie - Lebesson, Mattenet dar nu sunt campioni, nu-i vad castigand nici macar europenele dar sa reprezinte o provocare pentru chinezi? Campionatul rus este de valoare... au bani si investesc, aduc antrenori din alte tari, cumpara jucatori chinezi de top... dar ce produc ei? 2-3 jucatori peste medie, nu vad niciun campion european rus prea curand. De Spania nici nu stiu ce sa zic, n-au nici macar un jucator in top 50. Spune-mi tu 2 jucatori spanioli buni... in afara de Juanito (He Zhi Wen). Toate sunt probabil peste campionatul roman in general. Nu e greu sa fie peste al nostru, la noi platesti 120 euro pt abonamentul la sala pe o luna, la francezi aceeasi suma este pentru un an, nelimitat!
                  TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                  Comentariu


                  • #10
                    Asta s-o crezi tu ca plătești 120 euro pentru un an. Astea sunt basme. Uite aici de ce n-o să ?i ajungem niciodată
                    http://www.youtube.com/watch?v=7artr..._order&list=UL

                    Comentariu


                    • #11
                      Corectati-ma daca gresesc, nu am aproape nicio legatura cu franceza. Tarife aici http://luneltt.fr/tarifs.aspx.
                      TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                      Comentariu


                      • #12
                        Acelea sunt taxele pentru legitimații, care se platesc anual la Federație, așa cum se platesc și la noi.

                        Comentariu


                        • #13
                          tocmai am vorbit cu unul din membri clubului si mi-a spus ca aia este singura taxa care se plateste si in plus toate activitatile de genul asta (sporturi, sah, yoga etc) sunt gestionate de o asociatie non profit!
                          TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Ashes Vezi post
                            tocmai am vorbit cu unul din membri clubului si mi-a spus ca aia este singura taxa care se plateste si in plus toate activitatile de genul asta (sporturi, sah, yoga etc) sunt gestionate de o asociatie non profit!
                            ai perfecta dreptate ashes...se plateste o taxa (taxe license) de maxim 120 euro pe an...la bani astia ai acces in sala cand vrei si esti inscris in campionatul pe echipe (departamental,regional,national)depinde unde iti este locul.....majoritatea cluburilor importante au 150-200 legitimati,din banii astia platindu-si antrenorii...
                            problema este alta....acolo sala este a primariei iar ei platesc totul(apa,electricitate etc)..la clubul unde am fost eu intr-un orasel de 13000 locuitori aveam sala de 25 de mese....mentionez ca in oras mai erau 7-8 cluburi cu 50-100 legitimati fiecare...
                            www.sportcom.ro - magazin online de articole Butterfly si nu numai

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X