Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Temperaturi scazute,cauciucurile pierd din proprietati.Solutii?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Temperaturi scazute,cauciucurile pierd din proprietati.Solutii?

    Iarna, temperaturi scazute,afara e frig,fetele i-si pierd din proprietati,devin rigide, pur si simplu mingea nu mai sare din cauciuc ,nu mai agata. Sunt sigur ca multi dintre dumneavoastra v-ati intalnit cu astfel de probleme,ce-i de facut? cauciucul pierde din elasticitate,devine rigid,mingea sare doar din impulsul lemnului. Am incercat sa pun paleta pe calorifer inainte de joc dar nu mi se pare normala chestia asta in mod repetat.E valabil doar la fetele lipite cu solutie pe baza de apa, asa am observat. Sa fie vorba oare de solutia de lipit? Sunt sigur ca multi au intampinat probleme de genul acesta si astept parerile dumneavoastra. Multumesc
    Ma Lin Soft
    Yasaka Rakza 7
    Xiom Yanus

  • #2
    Indiferent de tipul cauciucului, fenomenul este general valabil. Incearca sa nu tii paleta in masina sau in geanta de sport aruncata pe balcon. Tine-o in casa si garantat ca nu va ingheta de acasa pana la sala.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Paleta sta la loc de cinste in casa,dar odata ce ies afara ,sa zicem fac jumatate de ora pana la sala,se raceste inevitabil,o trece el si frigu asta..
      Ma Lin Soft
      Yasaka Rakza 7
      Xiom Yanus

      Comentariu


      • #4
        Butterfly a gasit solutia.
        Vara folositi orice alte fete.
        TsE

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de laky Vezi post
          Indiferent de tipul cauciucului, fenomenul este general valabil. Incearca sa nu tii paleta in masina sau in geanta de sport aruncata pe balcon. Tine-o in casa si garantat ca nu va ingheta de acasa pana la sala.
          Am uitat un lucru. Daca mergi pe jos la sala, bag-o in san!
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Inaite de introducerea paletei in husa protectoare invelestel intr-un servet de sters geamuri si husa intre echipament , incaltarile primul strat , echipamentul al doilea si prosoapele deasupra .

            Comentariu


            • #7
              Cred ca aveti dreptate,asa o sa procedez..
              Ma Lin Soft
              Yasaka Rakza 7
              Xiom Yanus

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X