Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pareri despre Yasaka Rakza 7 Soft

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pareri despre Yasaka Rakza 7 Soft

    Asa cum spune si titlul astept pareri de la cei care folosesc aceasta fata. Momentan folosesc joola express-x soft. Sunt curios daca Yasaka este mai buna la spin, control etc. Foarte important, as vrea sa stiu cam ce viteza are ca asa tot citesc pe toate site-urile dar la fiecare e scris altceva. Multumesc anticipat

  • #2
    Nimic?...Nimeni??......Help !!!

    Comentariu


    • #3
      Multumesc! Nu are nimeni asa ceva?... Si eu sunt curiosca vreau sa mi iau....

      Comentariu


      • #4
        O sa incerc sa spun eu cateva lucruri despre ele. Nu joc de foarte multa vreme cu ele, dar va spun impresia mea pana in prezent, pe criteriile solicitate.
        Mi-e greu sa fac o comparatie obiectiva cu X-press Soft, pentru ca nu am jucat deloc cu ele. Insa am jucat FOARTE PUTIN cu Joola X-tra.
        SPIN: Bun, spre foarte bun. Din punctul meu de vedere, sta mai bine la spin decat Joola X-tra. Insa nu chiar la fel de bine ca Baracuda
        CONTROL: Foarte bun. Mi se pare mai bun decat Joola X-tra.
        VITEZA: Are viteza suficienta pentru atac, atunci cand e nevoie, fie ca e vorba de topsin sau smash (btw, mi s-a parut surprinzator de buna chiar si la smash...), insa ceea ce e mai imoprtant la ea, zic eu, are "viteza variabila". Depinde cum dai. Merge foarte bine si pe jocul scurt, la fileu.
        Ca si concluzie: Daca preferi buretele soft, e o fata excelenta. Pana acum mi s-a parut fata cea mai buna pentru BH. Joc si pe FH cu ea, dar parca aici mi-ar placea ca buretele se fie putin putin mai tare (aici e doar chestiune de preferinte).
        Singurul "repros" pe care pot sa-l aduc, e la cauciuc. Pe margini, e foarte sensibila la orice fel de lovire.
        Sper ca sa te fi ajutat descrierea mea.
        Succes

        Comentariu


        • #5
          Multumesc pt. ajutor... adica vrei sa spui ca feztele sunt foarte sensibile... adica se rup repede?... eu acum am Vega pro, nu tot asa de rezistente?...

          Comentariu


          • #6
            Nu stiu cum sunt Vega pro. nu am avut. Eu chiar am grija de fete (prefer sa pierd punctu daca exista riscul sa imi lovesc paleta de masa), dar o mica ciupitura (de max 1mm) tot a aparut. Si sincer, nu stiu de unde.
            Daca vorbim de rezistenta la joc (uzura) am inteles ca gama RAKZA sunt destul de rezistente. Ppoate ca la varianta SOFT e problema asta din cauza cauciucului mai moale. Dar cred ca cu o banda de cant mai lata, se rezolva problema. Eu am acum banda medie pe cant.

            Comentariu


            • #7
              Mi-am cumparat 2 fete Rakza de la Seni Ionut, numai ca pe FH am Rakza hard, iar pe BH Rakza soft. Lemnul pe care il folosesc este Timo Boll Spirit FL. Mi-au placut fetele de la primul schimb (aprox.40 zile de cand le folosesc). Au un bun control. Incearca si vei vedea. Spor la treaba!
              Blade: Timo Boll Spirit FL
              FH: Tenergy05
              BH: Tenergy05

              Comentariu


              • #8
                Te salut Sebastian. Spune-mi te rog ce fete ai avut inainte pe TBS si cum sunt Yasaka R7 comparandu-le cu cele dinainte.. Merci
                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X