Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

din nou despre legitimati.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • din nou despre legitimati.

    Cred ca am gasit remediul pentru problemele cu legitimatii si restul jucatorilor din divizii:

    La inceput ii bagam pe toti in grupe legitimati si nelegitimati in asa fel incat sa fie o distributie uniforma.
    Din fiecare grupa se califica:
    -pe tabloul de legitimati+avansati primii 2 care vor intra in 2 grupe superioare
    -pe tabloul de amatori 4 din fiecare grupa care vor intra in sistemul normal al circuitului.

    Daca un legitimat nu intra in primii 2 din grupele inferioare el este eliminat din turneu.
    Totodata punctajele de pe tabloul de avansati+legitimati vor fi ceva mai mari decat cele de pe tabloul de amatori (acestea raman neschimbate) astfel:

    Exemplu pentru un turneu cu 40 de participanti (daca turneele sunt mai mici de 40 de participanti si cu mai putin de 5 legitimati acest sistem nu se aplica):
    primii 2 din grupele inferioare se califica indiferent daca sunt legitimati sau nu in turneul Open (2 grupe superioare de cate 4 din care primii 2 se califica in semifinale)
    urmatorii 4 se califica ca si pana acum in turneul Amatori (numai amatorii) in 4 grupe superioare...etc

    categoria Open:
    locul 1 35 p
    locul 2 30 p
    semifinalisti 25p
    locul 3 in grupe superioare 15p
    locul 4 in grupe superioare 12p

    categoria Amatori(sistemul normal):
    locul 1 30p
    locul 2 25p
    semifinalisti 20p
    sfertfinalisti 15p
    locul 3 in grupe superioare 12p
    locul 4 in grupe superioare 10p

    Astfel vom avea la fiecare turneu 2 castigatori: unul la Open si unul la Amatori.

    Clasamentul va fi impreuna toata lumea dar se va specifica care sunt legitimati si care nu.



    Am sa va rog sa va ganditi la aceasta propunere repede in ideea ca am putea sa incercam la București acest sistem sa vedem cum merge.

  • #2
    Personal, pentru ca target-ul meu nu este sa castig Amatour-ul, sunt dispus la orice fel de experiment care include si legitimatii, asta pentru ca sunt mai interesat de "cale si mod" decat de "diplome sau recunoastere". Am incredere ca veti gasi o formula buna si ma voi supune regulii majoritatii. Succes
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu

    Who has read this thread:
    Procesare...
    X