Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

3 Martie: Impresii si pareri

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • 3 Martie: Impresii si pareri

    Aici va puteti publica parerile voastre despre acest turneu.
    Waiting for opponent...

  • #2
    Deci in primul rand nu inteleg de ce mai ziceti shi la legitimati sa vina daca la ei nu dati premii??????
    Si in al doliea rand as vrea sa va intreb domnilor organizatori cu ce sunt mai buni legitimatii decat cei nelegitimati, ca va dati seama ca cine vine la concursurile astea nu e frate jucator de superliga. Omu vine sa se distreze shi sa joace cu cat mai multi .Corect?
    Si atunci nu inteleg de ce aceasta separare. Da , bun puteaty sa facety shi aceasta separare daca dadeati aceleasi premii shi la legitimati ca tot banii aia de inscriere ii dadeau shi legitimatii. Si in plus au fost jucatori care nu au mai jucat cel putin 2 ani in concursuri importante shi nici in calificari sau onoare. Deci per total acest concurs mi-a creat o mare greatza shi nu credeam ca shi la nivel de amatorism se fac manarii mai mari decat la frtm. Cu parere de rau spun adio amatourului shi sper ca pt cei care joaca bn shi sunt implicati sa nu li se faca manarii , cum se intampla deobicei ca cei mai bun sa iasa prin anumite imprejurari, ba ca sunt legitimati ba ca au fost.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Mihai Pingpongistu
      Deci in primul rand nu inteleg de ce mai ziceti shi la legitimati sa vina daca la ei nu dati premii??????
      Si in al doliea rand as vrea sa va intreb domnilor organizatori cu ce sunt mai buni legitimatii decat cei nelegitimati, ca va dati seama ca cine vine la concursurile astea nu e frate jucator de superliga. Omu vine sa se distreze shi sa joace cu cat mai multi .Corect?
      Si atunci nu inteleg de ce aceasta separare. Da , bun puteaty sa facety shi aceasta separare daca dadeati aceleasi premii shi la legitimati ca tot banii aia de inscriere ii dadeau shi legitimatii. Si in plus au fost jucatori care nu au mai jucat cel putin 2 ani in concursuri importante shi nici in calificari sau onoare. Deci per total acest concurs mi-a creat o mare greatza shi nu credeam ca shi la nivel de amatorism se fac manarii mai mari decat la frtm. Cu parere de rau spun adio amatourului shi sper ca pt cei care joaca bn shi sunt implicati sa nu li se faca manarii , cum se intampla deobicei ca cei mai bun sa iasa prin anumite imprejurari, ba ca sunt legitimati ba ca au fost.
      Faptul ca ai plecat din sala dupa ce ai aflat ca legitimatii nu primesc premiu contrazice ceea ce sustii tu,si anume ca ai venit sa te distrezi si sa joci cu cat mai multi.Se pare ca scopul tau era altul!Cred ca in afara de inconvenientul cu premiile de la final,turneul a fost bine organizat desi au fost multi concurenti.

      Comentariu


      • #4
        Acum e normal sa fie parari impartite.
        Eu pot spune ca m-am distrat de minune. A fost extraordinar si pt mine acea medalie inseamna mai mult decat premiile date celor din amatour. Oricum ar fi bine sa ne gandim la o varianta de cuplare a celor legitimati in div inferioare in Amatour pt ca dupa cate ati vazut nivelul celor legitimati era egal cu nivelul jucatorilor din amatour ce au ocupat locurile din frunte.

        Si pt cei care nu stiu. Div Onoare (nu vb de calificari) nu necesita antrenamente zilnice, cu antrenori, strategii te joc speciale sau alte chestii de genu asta. E doar o metoda de a juca organizat tenis de masă, atat. Asa ca nu ar trebui sa va fie teama sa ne includeti in amatour cu toate drepturile.

        in fine. Eu zic ca a fost un concurs f bine organizat, din pacate cu un nivel nu prea ridicat (din cate mi-au spus altii).
        butterfly Primorac Carbon Off +
        butterfly Brice Fx

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de georgecalcaianu
          A fost extraordinar si pt mine acea medalie inseamna mai mult decat premiile date celor din amatour.
          Este o opinie care te onoreaza,la fel cum ai onorat si tu prin participare si sportivitate acest concurs
          felicitari
          www.stiga-tenis.ro

          Comentariu


          • #6
            Domnilor, daca-mi permiteti, felicitari si tot respectu' pentru oamenii care au organizat toata povestea (asta inseamna entuziasm si placere, mai ales ca nu sunt la prima abatere, asta insemnand si experiente neplacute). Acum, cu greu incerc sa-mi revin (febra musculara + certuri conjugale), pot spune ca m-am distrat la greu, dar si mai distractiv ar fi fost sa joc si cu acei amatori pe care valoarea mea de jucator legitimat (multumesc) nu iar fi deranjat .
            Oricum, personal, astept o hotarare cat se poate de definitiva in privinta regulamentului, ori alba ori neagra.
            Distractia.... oricum maxima, iar de valoarea competitionala nu mai discut....
            Bafta

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Mihai Pingpongistu
              Deci in primul rand nu inteleg de ce mai ziceti shi la legitimati sa vina daca la ei nu dati premii??????
              Si in al doliea rand as vrea sa va intreb domnilor organizatori cu ce sunt mai buni legitimatii decat cei nelegitimati, ca va dati seama ca cine vine la concursurile astea nu e frate jucator de superliga. Omu vine sa se distreze shi sa joace cu cat mai multi .Corect?
              Si atunci nu inteleg de ce aceasta separare. Da , bun puteaty sa facety shi aceasta separare daca dadeati aceleasi premii shi la legitimati ca tot banii aia de inscriere ii dadeau shi legitimatii. Si in plus au fost jucatori care nu au mai jucat cel putin 2 ani in concursuri importante shi nici in calificari sau onoare. Deci per total acest concurs mi-a creat o mare greatza shi nu credeam ca shi la nivel de amatorism se fac manarii mai mari decat la frtm. Cu parere de rau spun adio amatourului shi sper ca pt cei care joaca bn shi sunt implicati sa nu li se faca manarii , cum se intampla deobicei ca cei mai bun sa iasa prin anumite imprejurari, ba ca sunt legitimati ba ca au fost.
              Decizia de a da premiile numai amatorilor a fost o decizie luata in acord cu sponsorul competitiei deci orice comentariu pe aceasta tema sunt de prisos (premiile au fost date de importatorul Stiga si nu de organizatorul Iacob si nu cred ca Vaduva sau Angelescu ar avea dreptul sa-i impuna sponsorului cui sa dea premiile) si cum Angelescu sau Vaduva aveau dreptul sa participe tot asa ar fi avut dreptul sa participe si Roban sau Rusu Stefan deci decizia de a separa legitimatii si amatorii nu a fost datorata faptului ca nu-i acceptam pe legitimati in turneu (acestia pot participa liber daca intrunesc conditiile impuse de regulament, oricum ei vor primii puncte si vor fi inclusi in clasament) ci a fost datorata faptului ca premiile oferite de sponsori amatorilor nu puteau fi luate de legitimati.

              p.s. eu am sugerat sponsorului ca daca doreste poate sa dea o parte din premii legitimatilor pentru ca nu pot eu ca organizator sa-l oblig sa faca ce vreau eu cu banii lui, dar acesta mi-a replicat ca aceasta sponsorizare este pentru amatori si nu pentru legitimati astfel legitimatii au primit diplome si medalii si amatorii au primit premii si diplome.

              Si daca vrei sa discutam despre bani pot sa-ti zic ca din taxa pe care trebuia sa o platesti nici macar un leu nu a intrat in vreun buzunar al vreunui amator. Bugetul turneului a fost de 15 ron de persoana (deci la un total de 45 de platitori (Valentin ca organizator si juniorul de 10 ani nu au platit taxa de inscriere) s-a strans suma de 675 de ron din care 650 de ron a fost numai sala si a trebuit sa mai adunam de la fiecare jucator care a promovat din grupe inca 5 ron deci inca 130 de ron (de la 19 amatori si 7 legitimati) pentru a acoperi diplomele, medaliile si cheltuielile de organizare si nici asa nu am terminat turneul cu pierderi.

              Problemele legitimatilor au fost legate si de faptul ca fiind multi inscrisi ei ar fi ajuns sa joace 14 jucatori la o masa, mi-au cerut sa le las 2 mese din 5 (desi si amatorii ar fi fost tot 14 la o masa) chiar daca acest lucru ar fi insemnat ca legitimatii sa joace 7 la o masa iar amatorii 20 la o masa si la refuzul meu Vaduva si cu Angelescu s-au umflat si au plecat.

              Oricum dupa plecarea legitimatilor care au venit pentru premii si datorita faptului ca au fost amatori care s-au retras pentru ca si asa eram foarte multi (Dascalitei, Costandache si altii pe care nu le stiu numele) am ramas 47 de jucatori din care 10 legitimati si 37 amatori.

              Am luat decizia la sugestia jucatorilor legitimati care au venit sa joace (de ex. Ciobanu si cu inca un legitimat al carui nume nu-l cunosc mi-au zis ca au venit sa joace cu jucatori noi si nu intre ei) sa-i bag in grupele inferioare alaturi de amatori astfel ca au rezultat 5 grupe de 9 sau 10 jucatori din care s-au calificat mai departe primii 4 amatori si legitimatii. Aceste grupe s-au terminat in jurul orei 15:45 deci nu se mai puteau comasa legitimatii cu amatorii pentru ca am fi depasit timpul alocat (pana la 19:00).
              Grupele superioare au fost separate in 4 grupe de cate 5 amatori si 2 grupe de cate 4 legitimati.
              La amatori primii 2 din fiecare grupa superioara s-au calificat in sferturi si de la legitimati primii 2 din fiecare grupa s-au calificat in semifinalele rezervate legitimatilor.
              La sfarsitul turneului s-a facut un meci demonstrativ intre castigatorul de la legitimati Cibanu Alex si cel de la amatori Opincaru Marius acesta fiind castigat de catre cel de la amatori.

              Eu multumesc in numele circuitului pe acesta cale sponsorului turneului firma VEB imex GROUP si domnului Dragos Balanescu pentru sponsorizarea facuta si ii mai asteptam si cu alte sponsorizari.

              Comentariu


              • #8
                clasamentul turneului de la București va fi disponibil pe site-ul circuitului in curand www.amatour.filo.ro

                Comentariu


                • #9
                  Impresii

                  Chestia asta cu legitimatii incepe sa devina enervanta si deloc constructiva din pacate. Demonstratia de la sfarsit ar trebui sa stabileasca faptul ca unii amatori sunt mai buni decat legitimati, oameni care joaca de placere mai organizat in divizia onoare, pe banii lor, fara nici un ajutor de la frtm si cand apuca. Ultimul meci dintre cel mai bun amator si cel mai bun legitimat a fost o placere si s-a vazut diferenta de nivel in favoarea amatorului care a jucat superb.

                  Eu propun organizatorilor ca toti cei legitimati in onoare sa fie considerati tot la categoria de amatori, pentru ca sunt tot amatori ca nivel de joc. Cei care joaca insa in calificari divizie deja sunt la alt nivel si oricum nimeni de acolo nu a venit sa joace, din respect.

                  Putea sa joace Pietris, jucator in calificari care a fost prezent la concurs, si ne batea pe toti din sala cu 5 in fata fara nici o problema.

                  Trag acest semnal de alarma pentru ca aproape toti cei legitimati sunt jucatori din amatour de anul trecut, inclusiv eu si e pacat sa limitam accesul unor persoane care ar creste nivelul de joc din competitie.

                  In asa fel incat jucatorii amatori incepatori sa invete din concurs si la urmatoarea data sa vina mai bine pregatiti, iar nivelul competiei sa creasca. Am avut ocazia sa vad in februarie un turneu de amatori in Munchen, Germania, si am vazut un nivel ridicat de joc si mai ales corect, fara serve din mana si cu o disciplina fara cusur...

                  Nu compar Germania unde sunt alte posibilitati materiale, dar cunoasterea unui joc corect nu mai tine de banii din buzunar ci de dorinta de a invata corect un sport, de disciplina nu mai zic...

                  Per total am fost incantat de turneu, am intalnit oameni interesanti si un nivel de joc multumitor in grupele finale si fazele eliminatorii. Felicit si organizatorii care s-au straduit sa faca un concurs cu asa multi participanti si sper ca data viitoare sa iasa si mai bine.

                  Numai bine
                  Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                  Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                  Oricine se joaca insa putini joaca...

                  Comentariu


                  • #10
                    vrem si alte amanunte din turneu 3 martie...

                    Salut, baieti !

                    Parca imi pare rau ca nu am dat o fuga sa vad si eu un concurs organizat de voi... fie sa si joc si sa imi vad nivelul.... cu siguranta o sa am grija sa particip data viitoare (impreuna cu alti prieteni-amatori constanteni). Voi stiti cel mai bine cum sta treaba cu legitimatii si amatorii, desi inclin sa cred ca totul tine de mult subiectivism (legitimatii spun ca sunt la nivelul amatorilor, amatorii zic ca nu e in regula sa joace cu cei care fac/au facut antrenamente specifice cu antrenori, roboti, concursuri in spate: subscriu si eu)... in sfarsit...
                    as fi vrut sa stiu ce clasament a fost in final (nume, oras, varsta)...
                    pe de alta parte, o sa mai organizam si noi un turneu la constanta, fara puncte, dar premii in bani, ore de tenis, etc... la voi ce materiale s-au oferit locurilor fruntase?
                    filo, pe ce loc ai incheiat? ...
                    aveti macar o mica inregistrare video din cadrul turneului(pe vreun telefon, camera digitala, ceva?)
                    filo, la munchen ai si jucat sau doar ai privit?

                    cele bune!
                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Impresii

                      Postat în original de makarone
                      Chestia asta cu legitimatii incepe sa devina enervanta si deloc constructiva din pacate. Demonstratia de la sfarsit ar trebui sa stabileasca faptul ca unii amatori sunt mai buni decat legitimati, oameni care joaca de placere mai organizat in divizia onoare, pe banii lor, fara nici un ajutor de la frtm si cand apuca. Ultimul meci dintre cel mai bun amator si cel mai bun legitimat a fost o placere si s-a vazut diferenta de nivel in favoarea amatorului care a jucat superb.
                      Eu propun organizatorilor ca toti cei legitimati in onoare sa fie considerati tot la categoria de amatori, pentru ca sunt tot amatori ca nivel de joc. Cei care joaca insa in calificari divizie deja sunt la alt nivel si oricum nimeni de acolo nu a venit sa joace, din respect.
                      Putea sa joace Pietris, jucator in calificari care a fost prezent la concurs, si ne batea pe toti din sala cu 5 in fata fara nici o problema.
                      Trag acest semnal de alarma pentru ca aproape toti cei legitimati sunt jucatori din amatour de anul trecut, inclusiv eu si e pacat sa limitam accesul unor persoane care ar creste nivelul de joc din competitie.
                      In asa fel incat jucatorii amatori incepatori sa invete din concurs si la urmatoarea data sa vina mai bine pregatiti, iar nivelul competiei sa creasca. Am avut ocazia sa vad in februarie un turneu de amatori in Munchen, Germania, si am vazut un nivel ridicat de joc si mai ales corect, fara serve din mana si cu o disciplina fara cusur...
                      Nu compar Germania unde sunt alte posibilitati materiale, dar cunoasterea unui joc corect nu mai tine de banii din buzunar ci de dorinta de a invata corect un sport, de disciplina nu mai zic...
                      Per total am fost incantat de turneu, am intalnit oameni interesanti si un nivel de joc multumitor in grupele finale si fazele eliminatorii. Felicit si organizatorii care s-au straduit sa faca un concurs cu asa multi participanti si sper ca data viitoare sa iasa si mai bine.
                      Numai bine

                      Ai dreptate ca e o diferenta clara intre Onoare si Calificari si toti cei care au jucat dintre legitimati erau la nivelul celor mai buni dintre amatori dar la turneul asta a fost si problema ca au venit multi legitimati (de exemplu daca ii bagam pe toti legitimatii in turneu ar fi iesti din grupe cam 6-7 amatori si 13-14 legitimati si atunci nu mai era turneu pentru amatori) deci daca nu erau asa de multi legitimati nu ar fi fost nici o problema.

                      Pe viitor jucatorii din Onoare vor intra pe tabloul pentru amatori (numai sa nu fie foarte multi)

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de filo
                        Postat în original de Mihai Pingpongistu
                        Deci in primul rand nu inteleg de ce mai ziceti shi la legitimati sa vina daca la ei nu dati premii??????
                        Si in al doliea rand as vrea sa va intreb domnilor organizatori cu ce sunt mai buni legitimatii decat cei nelegitimati, ca va dati seama ca cine vine la concursurile astea nu e frate jucator de superliga. Omu vine sa se distreze shi sa joace cu cat mai multi .Corect?
                        Si atunci nu inteleg de ce aceasta separare. Da , bun puteaty sa facety shi aceasta separare daca dadeati aceleasi premii shi la legitimati ca tot banii aia de inscriere ii dadeau shi legitimatii. Si in plus au fost jucatori care nu au mai jucat cel putin 2 ani in concursuri importante shi nici in calificari sau onoare. Deci per total acest concurs mi-a creat o mare greatza shi nu credeam ca shi la nivel de amatorism se fac manarii mai mari decat la frtm. Cu parere de rau spun adio amatourului shi sper ca pt cei care joaca bn shi sunt implicati sa nu li se faca manarii , cum se intampla deobicei ca cei mai bun sa iasa prin anumite imprejurari, ba ca sunt legitimati ba ca au fost.
                        Decizia de a da premiile numai amatorilor a fost o decizie luata in acord cu sponsorul competitiei deci orice comentariu pe aceasta tema sunt de prisos (premiile au fost date de importatorul Stiga si nu de organizatorul Iacob si nu cred ca Vaduva sau Angelescu ar avea dreptul sa-i impuna sponsorului cui sa dea premiile) si cum Angelescu sau Vaduva aveau dreptul sa participe tot asa ar fi avut dreptul sa participe si Roban sau Rusu Stefan deci decizia de a separa legitimatii si amatorii nu a fost datorata faptului ca nu-i acceptam pe legitimati in turneu (acestia pot participa liber daca intrunesc conditiile impuse de regulament, oricum ei vor primii puncte si vor fi inclusi in clasament) ci a fost datorata faptului ca premiile oferite de sponsori amatorilor nu puteau fi luate de legitimati.
                        p.s. eu am sugerat sponsorului ca daca doreste poate sa dea o parte din premii legitimatilor pentru ca nu pot eu ca organizator sa-l oblig sa faca ce vreau eu cu banii lui, dar acesta mi-a replicat ca aceasta sponsorizare este pentru amatori si nu pentru legitimati astfel legitimatii au primit diplome si medalii si amatorii au primit premii si diplome.
                        Si daca vrei sa discutam despre bani pot sa-ti zic ca din taxa pe care trebuia sa o platesti nici macar un leu nu a intrat in vreun buzunar al vreunui amator. Bugetul turneului a fost de 15 ron de persoana (deci la un total de 45 de platitori (Valentin ca organizator si juniorul de 10 ani nu au platit taxa de inscriere) s-a strans suma de 675 de ron din care 650 de ron a fost numai sala si a trebuit sa mai adunam de la fiecare jucator care a promovat din grupe inca 5 ron deci inca 130 de ron (de la 19 amatori si 7 legitimati) pentru a acoperi diplomele, medaliile si cheltuielile de organizare si nici asa nu am terminat turneul cu pierderi.
                        Problemele legitimatilor au fost legate si de faptul ca fiind multi inscrisi ei ar fi ajuns sa joace 14 jucatori la o masa, mi-au cerut sa le las 2 mese din 5 (desi si amatorii ar fi fost tot 14 la o masa) chiar daca acest lucru ar fi insemnat ca legitimatii sa joace 7 la o masa iar amatorii 20 la o masa si la refuzul meu Vaduva si cu Angelescu s-au umflat si au plecat.
                        Oricum dupa plecarea legitimatilor care au venit pentru premii si datorita faptului ca au fost amatori care s-au retras pentru ca si asa eram foarte multi (Dascalitei, Costandache si altii pe care nu le stiu numele) am ramas 47 de jucatori din care 10 legitimati si 37 amatori.
                        Am luat decizia la sugestia jucatorilor legitimati care au venit sa joace (de ex. Ciobanu si cu inca un legitimat al carui nume nu-l cunosc mi-au zis ca au venit sa joace cu jucatori noi si nu intre ei) sa-i bag in grupele inferioare alaturi de amatori astfel ca au rezultat 5 grupe de 9 sau 10 jucatori din care s-au calificat mai departe primii 4 amatori si legitimatii. Aceste grupe s-au terminat in jurul orei 15:45 deci nu se mai puteau comasa legitimatii cu amatorii pentru ca am fi depasit timpul alocat (pana la 19:00).
                        Grupele superioare au fost separate in 4 grupe de cate 5 amatori si 2 grupe de cate 4 legitimati.
                        La amatori primii 2 din fiecare grupa superioara s-au calificat in sferturi si de la legitimati primii 2 din fiecare grupa s-au calificat in semifinalele rezervate legitimatilor.
                        La sfarsitul turneului s-a facut un meci demonstrativ intre castigatorul de la legitimati Cibanu Alex si cel de la amatori Opincaru Marius acesta fiind castigat de catre cel de la amatori.
                        Eu multumesc in numele circuitului pe acesta cale sponsorului turneului firma VEB imex GROUP si domnului Dragos Balanescu pentru sponsorizarea facuta si ii mai asteptam si cu alte sponsorizari.
                        filo, nu iti imagina ca toti au venit pt premii, desi George Vaduva probabil ca ar fi castigat turneul si ar fi luat premiul dar nu numai de asta venise...ideea este ca eu de ex joc in fiecare zi cu Mihaita Angelescu si cu george si am venit aici ca sa mai jucam si cu altii, nu sa joc iarasi cu ei...plus ca nu am inteles de ce ai zis ca ma bagi la legitimati, pt ca nu am mai jucat in calificari de 1 an si jumatate...noi am plecat pt ca nu merita sa dam banii (desi nu multi) ca sa jucam tot intre noi...deci am plecat imediat si am mers in alta sala si ttot intre noi am jucat, nu vad de ce am fi stat la concurs..

                        Comentariu


                        • #13
                          pe acest ftp puteti gasi poze si de la ultimul concurs din 3 martie

                          ftp://82.78.42.214/
                          user : gti
                          parola : gti123


                          legat de concurs eu nu comentez nimic , ii las pe altii s-o faca , din punctul meu de vedere a iesit bine , cu timpul ne-am incadrat pina la urma , de sala am fost multumit , domnul Adrian ne-a asteptat in cea mai mare curatenie , mesele au fost curatate , sala la fel , la " bar " puteai gasi de toate. Pentru asta ii multumim .
                          Eforturi a facut si dl. Dragos Balanescu care a stat cu noi de la orele 16.00 pina la premiere lucru ptr. care ii multumim si dumnealui si care a incercat sa inteleaga cit mai bine aceasta miscare , fiind la prima ,dar nu ultima vizita de acest fel.
                          Participarea a fost mai numeroasa decit am crezut si am avut multi concurenti noi din diferite orase ( Pitești , Dimbovita , Ploiești ).Pe viitor inteleg ca o sa ne onoreze cu prezenta si Constanța.
                          Eu multumesc participantilor si isotitorilor acestora care au rezistat o zi intreaga in sala .
                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                          Fete de palete tenis de masa
                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            salutare..

                            Ma numesc Dragos, am participat si eu la turneul din 03.03.2007.
                            Cu toate k am iesit pe penultimul loc din grupa nu m-a deranjat deloc, mi-a placut foarte mult ca ceilalti jucatori din grupa mea au coborat la nivelul meu si am jucat foarte relaxat.
                            Felicitari organizatorilor.. toate cele bune
                            c.d.l.

                            Comentariu


                            • #15
                              Salutari tuturor Felicitari organizatorilor concursului din 3 Martie, care s-au straduit sa iasa cat mai bine. Din pacate trebuie sa spun ca a fost prea putin. Doar cinci mese pentru atat de multi participanti. Joc doua seturi scurte (iau bataie) si stau trei sferturi de ora pe tusa? As fi vrut sa joc mai mult si cu mai multi oponenti dar numarul de mese nu permitea asta. Nu se poate gasi o formula de preinchiriat o sala gen IDM cu cel putin 10 mese?
                              Multumesc pe aceasta cale si oponentilor din grupa mea care au avut o valoare foarte buna si au dat dovada de fairplay.
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #16
                                Despre concursul de pe 3 martie de la București..

                                Parerea mea este ca acest concurs a fost foarte bine organizat si ca regulamentul de joc a fost foarte bun (cu exceptia faptului ca s-a jucat 2 din 3 ; dar am inteles ca a fost stabilit asa deoarece eram foarte multi ).
                                Ceea ce nu mi-a placut...a fost faptul ca nu au fost fete ..mi-ar fi placut sa joc mai mult cu fete , deoarece , concursurile in general se tin intre doua persoane de acelasi sex..mai ales ca baietii am un stil mai dur de joc...
                                Mie una mi s-a intamplat ..l finala p tara de la Bistrița sa iau bataie de l o fata care abia stia sa tina paleta in mana..si sa bat campionul de l baieti...si asta numai din cauza ca sunt obisnuita sa joc cu baieti..si nu prea stiu "tacaneala" asta pe care ..deseori o intalnesc l fete..
                                In rest..abia ast urm concurs..

                                Comentariu


                                • #17
                                  Pentru Eugen.

                                  E ok. Da-mi un telefon sa vorbim si sa clarificam.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    cu scuzele de rigoare pentru intarziere (nu mi-a updatat site-ul la timp cine trebuia)

                                    clasamentul final:

                                    Amatori:
                                    locul 1
                                    Opincaru Marius Piatra Neamț 30p
                                    locul 2
                                    Opincaru Marcel Piatra Neamț 25+3p
                                    semifinalisti:
                                    Apian Florin Bistrița 20+3p
                                    Andrei Dan Piatra Neamț 20+3p
                                    locurile 5-8
                                    Mircea Valentin București 15+3p (organizator)
                                    Iacob Claudiu Alesd 15+3p
                                    Doba Vasile Pitești 15+3p
                                    Sorohan Anca Cluj 15+3p
                                    locurile 9-12
                                    Pui Daniel Miercurea Ciuc 12+3p
                                    Dumitru Marius București 12p
                                    Dinu Gheorghe București 12p
                                    Ilie Marian Targoviște 12+3p
                                    locurile 13-16
                                    Dinicescu Ion Pitești 10+3p
                                    Lica Alexandra Targoviște 10+3p
                                    Nicu Andrei Ploiești 10+3p
                                    Viciu Dragos Pitești 10+3p
                                    locurile 17-20
                                    Lukacs Lazslo Miercurea Ciuc 8+3p
                                    Iordache Adrian Adjud 8+3p
                                    Matache Liviu București 8p
                                    Nitescu Horia Ploiești 8+3p
                                    locurile 21-26
                                    Nicolae Silviu București 7p
                                    Cioata Daniel București 7p
                                    Balan Mihai Ploiești 7+3p
                                    Leorda Rares Reghin 7+3p
                                    George Gita Ploiești 7+3p
                                    locurile 27-31
                                    Alexandrescu Marius București 6p
                                    Dinu Laurentiu București 6p
                                    Frusina Marius București 6p
                                    Lutu Dragos București 6p
                                    Suchea Serban București 6p
                                    restul participantilor
                                    Vasile Gabriel București 5p
                                    Popescu Bogdan București 5P
                                    Anghel Vasile București 5p
                                    Ionescu Andrei București 5p
                                    Onut Aurel București 5p
                                    Szabo Mihaly Cluj 5+3p
                                    Marcoci Ion București 5p

                                    Legitimati:
                                    locul 1
                                    Ciobanu Alex București 25p
                                    locul 2
                                    Trifu Bogdan București 20p
                                    locurile 3-4
                                    Scurtescu Ovidiu Targoviște15+3p
                                    Calcaianu George Adjud 15+3p
                                    locurile 5-7
                                    Popa Marius București 12p
                                    Dumbrava Dorel București 12p
                                    Dumbrava Nicolae București 12p
                                    locul 8
                                    Macabinski Lucian 10p
                                    Locul 9
                                    Mircea Alexandru București 6p
                                    locul 10
                                    Motoroi Constantin 5p

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X