tt-shop.ro 468x60tenismasa.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 2
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 46 la 49 din 49

Subiect: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana... :(

organizator turnee
    Data înscrierii
    25.02.2009
    Locație
    calarasi
    Vârstă
    44
    Postări
    983
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    41 z 14 h 21 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1091

Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana... :(

Aveti dreptate domnule Cozma , oricum a fost o intamplare, acum deja joc din nou cu fetze diferite la culoare ,am acordat deja prea multa atentie acestui lucru in loc sa vorbim de lucrurile bune pozitive care au fost la primul turneu de la Calarasi, de eforturile facute de noi pentru a iesi totul bine. Astea sunt lucruri care raman in urma ,nu discutii inutile iscate aiurea. Inca o data daca se doreste o reglementare in acest sens e foarte bine ,dar in rest sa cam exagerat pe acest subiect. Noi deja vrem sa organizam un turneu A in august si am inceput sa ne pregatim pentru acest eveniment.Multumesc.
    Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 FX - 2,1 BH : Nitakku Beautry-2,0

senior Avatarul lui Cristian Teodor
    Data înscrierii
    22.03.2007
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Postări
    205
    Timp total online
    7 z 12 h 37 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    52

Salutare la toti
    Am participat si eu la turneul de la Calarasi, iar ce spune domnul Mizzone cam are dreptate, trebuie sa ne apropiem cat mai mult de regulament daca nu se poate in totalitate. Am jucat cu Stanciu Silviu finala mica si ce puteam sa fac, sa i zic la inceputul meciului ca are 2 fete de aceeasi culoare si cu caracteristici diferite iar eu nu joc in aceste conditii cu el ??? .... probabil ca ar fii fost cam penibil deoarece jucam intr-un circuit de amatori si cum a spus si el a fost o intamplare, ce-i drept ca organizator ar fii trebuit sub nici o forma sa nu existe o asemenea intamplare.
    In ceea ce priveste meciul nu am observat sa fii intors vreodata paleta si totul s-a terminat cu bine pt mine ... pe viitor sper ca acesta sa fie un semnal de alarma si sa nu mai existe jucatori care sa foloseasca fete de aceeasi culoare.
    Cu respect pentru domnul Silviu si Mizzone.
    DHS Hurricane King - FL
    FH: Tenergy 05 - 2.1
    BH: Donic Barracuda - 2.1

senior
    Data înscrierii
    02.09.2009
    Locație
    Turda
    Vârstă
    38
    Postări
    560
    Timp total online
    14 z 14 h 19 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    110

Citat Postat în original de PRIZA TOK
    Citat Postat în original de FlorinBN
    In mod normal trebuia sa-i controlezi paleta si sa nu joci pana nu o schimba; acum e prea tarziu pentru o cercetare retroactiva (exceptie se face doar daca joaca Boll cu Crisan in Germania, stim noi de ce ).
    La fel si pentru ierburile interzise, nu se poate veni dupa doua zile sa se spuna ca 'ala' a avut nus'ce buruiana pe rever si nu s-a stiut de ea.
    In contextul actual ,in amatur,ce se intampla daca refuzam sa jucam impotriva unui jucator care foloseste o iarba interzisa pe plan mondial?Ar fi 2 variante:
    -ori pierde jucatorul care foloseste iarba respectiva meciul cu 3-0 in eventualitatea ca nu-si schimba paleta buclucasa,
    -ori pierd eu meciul cu 3-0 ,deoarece refuz sa joc cu el,pentru ca in amatur sunt permise folosirea ierburilor interzise.Consider ca folosind o iarba interzisa,acel jucator isi creaza un avantaj mai mare sau mai mic fata de adversar inca din startul meciului.Nu acelasi lucru se poate spune despre cineva care-si lipeste paleta cu adezivi pe baza de solventi organici,de asemenea interzisi,caci NU-SI CREAZA AVANTAJ inca din startul meciului.Acestia nu se mai fabrica ,deci in curand vor disparea de pe piata.Care-i varianta corecta si de ce?
    Inca nu a raspuns nimeni la aceasta intrebare a domnului Ciobanu.Cine pierde meciul in cazul de mai sus in care un jucator refuza sa joace la un concurs in amatur impotriva unui jucator cu iarba interzisa ?Sunt si eu curios de raspunsuri mai clare din partea mintilor luminate ale amaturului. Va multumesc.
    Blade: Bty Primorac Carbon off+
    Bh:Tenergy 80 fx
    Fh:Tenergy 80 fx

înțelept
    Data înscrierii
    02.04.2009
    Locație
    Brasov, Romania, Romania
    Vârstă
    61
    Postări
    6.122
    Timp total online
    148 z 11 h 44 m
    Timp online pe zi
    1 h 6 m
    Reputație
    5282

In AmaTur ce nu este interzis este regulamentar .

Subiecte similare

1. Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 25.01.2014, 14:53
  2. Vand diferite fete si un lemn.
    De mironandrei în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 26.06.2013, 08:26
  3. fete identice fh, bh sau softuri diferite?
    De Andrei_Sb în forumul Echipament
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 27.09.2012, 00:20
  4. Serve "din mana"
    De arbitrul în forumul Regulament
    Răspunsuri: 21
    Ultimul post: 04.05.2009, 22:10
  5. Fete diferite vs. fete similare pentru forehand si backhand
    De lucian dumi în forumul Echipament
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 15.01.2009, 15:37

Permisiuni postare