Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

1.fete de culori diferite? 2.serve din mana... :(

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

    Astept si eu cu nerabdare sa se infaptuiasca (sa se puna in aplicare) MINUNEA de mai sus.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

    Comentariu


    • #27
      Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

      Mizzone, cred ca interventiile tale aici au mai mult un caracter personal... daca tot te dai ca esti corectitudinea intruchipata, atunci ar fi trebuit sa "sari in sus ca ars" la toate neregulile care se petrec in acest circuit... ceea ce nu am vazut la tine... cu atat mai mult cand ti-am spus ca la Călărași a mai fost cineva care a jucat cu fete de aceeasi culoare, ai insistat in interventia ta ulterioara sa soliciti, (in ce calitate nu stiu, ca nu ai fost adversarul lui), anularea rezultatelor doar a unuia dintre ei... pai asta mai este consecventa?
      Si nu inteleg cum de iti permiti tu sa comentezi interventiile mele pe subiectul asta.... fiecare este liber de a-si posta comentariile cata vreme sunt facute cu bun-simt si nu sunt jignitoare la adresa celorlalti...
      Esti FOARTE SUBIECTIV in comentariile tale, si nici pe departe corect prin aplicarea, din punctul tau de vedere, a prevederilor regulamentului doar pentru unii...
      La masa de joc ai libertatea de a solicita, la inceputul meciului, sa vezi paleta adversarului... daca nu-ti convine, reclami faptul si refuzi jocul, iar daca joci, inseamna ca accepti conditiile... e asa de greu de inteles pentru tine?
      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

      Comentariu


      • #28
        Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

        Postat în original de mircea.garaz
        Am participat la un concurs in calitate de spectator.La un moment dat cineva a remarcat in mana unui jucator"" o paleta tricolora"",adica o fata avea o culoare,iar cealalta doua !In orice situatie trebuie sa existe doar doua culori ,rosu si negru!!!
        Astept momentul cand o sa vina cineva cu jumatate rosu - jumatate negru pe o parte si jumatate negru - jumatate rosu pe cealalta
        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #29
          Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

          Pacat ca nu se joaca la dublu in Amatur!...eu am iarba rosie si colegul meu de echipa iarba neagra! ....e distractie mare sa joci contra 2 "ierbari" cu materiale de culori diferite
          Cred ca in orice sport exista interesul de a-ti crea mici avantaje...la fotbal sau handbal platesti arbitrul sa tina "5 la suta " cu gazdele...in Amatur profiti ca nu se asigura arbitru (desi cred ca daca ceri,te arbitreaza garantat un coleg de grupa)...mai servesti pe sub umar,din mana...strigi la intimidare "CHO"...eu zic ca sunt mizilicuri. Daca esti adeptul corectitudinii desavarsite si te crezi lezat in sansa de a castiga meciul, un arbitru ar trebui sa rezolve situatia. Daca nu o rezolva nici el,nici organizatorii, scrii aici pe forum ce ai patit ca de aia e forum, sa se dezbata probleme ale unui grup de "utilizatori". Macar ti-ai varsat naduful pe cine te-a pacalit!
          lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
          FH Donic Slice 1.5 mm
          BH TT Master Insider 0.6 mm

          Comentariu


          • #30
            Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

            Eu am jucat odata la dublu contra a trei ierbari, trebuia sa fiu atent si la partenerul meu sa nu ma pacaleasca ... de atunci nu prea mai joc dublu si ma simt mult mai bine
            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • #31
              Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

              Postat în original de gabikr
              Mizzone, cred ca interventiile tale aici au mai mult un caracter personal... daca tot te dai ca esti corectitudinea intruchipata, atunci ar fi trebuit sa "sari in sus ca ars" la toate neregulile care se petrec in acest circuit... ceea ce nu am vazut la tine... cu atat mai mult cand ti-am spus ca la Călărași a mai fost cineva care a jucat cu fete de aceeasi culoare, ai insistat in interventia ta ulterioara sa soliciti, (in ce calitate nu stiu, ca nu ai fost adversarul lui), anularea rezultatelor doar a unuia dintre ei... pai asta mai este consecventa?
              Si nu inteleg cum de iti permiti tu sa comentezi interventiile mele pe subiectul asta.... fiecare este liber de a-si posta comentariile cata vreme sunt facute cu bun-simt si nu sunt jignitoare la adresa celorlalti...
              Esti FOARTE SUBIECTIV in comentariile tale, si nici pe departe corect prin aplicarea, din punctul tau de vedere, a prevederilor regulamentului doar pentru unii...
              La masa de joc ai libertatea de a solicita, la inceputul meciului, sa vezi paleta adversarului... daca nu-ti convine, reclami faptul si refuzi jocul, iar daca joci, inseamna ca accepti conditiile... e asa de greu de inteles pentru tine?
              ...
              eu credeam(gresesc???...) ca regulamentul se aplica "by default", nu la solicitare expresa...
              in continuare, nu inteleg de ce aperi o incalcare a regulamentului...
              ma rog, ramine/apare si dezamagirea vis-a-vis de atitudinea vehementa si inoportuna...
              inca mai sper ca vor aparea si scuzele...(...???...)...
              si inca ceva: daca as fi fost SUBIECTIV, nu crezi ca "tineam", din motive "celebre", cu cel din Călărași...???...asa...ca...chestie...!
              bafta si minuni!
              lemn: MIZZONE-7GLASS
              FH: Tackifire 1.9
              BH: Slice40 1.5
              0747482236

              Comentariu


              • #32
                Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                Postat în original de FlorinBN
                Postat în original de mircea.garaz
                Am participat la un concurs in calitate de spectator.La un moment dat cineva a remarcat in mana unui jucator"" o paleta tricolora"",adica o fata avea o culoare,iar cealalta doua !In orice situatie trebuie sa existe doar doua culori ,rosu si negru!!!
                Astept momentul cand o sa vina cineva cu jumatate rosu - jumatate negru pe o parte si jumatate negru - jumatate rosu pe cealalta
                Momentul pe care il astepti de atata timp,a fost ,este si va fii in cazul meu.Ma mir ca nu ai observat ca am pe rever jumatatea inferioara spre maner rosie ,iar cealalta jumatate neagra.Si uite asa desi si d-nul mizzone a observat acest lucru la turneul de la ADJUD ,in grupele inferioare ,am sapat ca prin "minune"sa nu fiu contestat.Parca mai conta ,deoarece dumnealui a terminat pe ultimul loc.(sper sa nu gresesc).Deci se poate
                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                Comentariu


                • #33
                  Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                  Nu este si n-a fost, ca tu ai doar pe o parte asa.
                  Eu vreau sa vad una cu rosu-negru pe o parte si negru-rosu pe cealalta.
                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                    [quote=PRIZA TOK]
                    Postat în original de FlorinBN
                    Postat în original de "mircea.garaz":1if8bqe2
                    Am participat la un concurs in calitate de spectator.La un moment dat cineva a remarcat in mana unui jucator"" o paleta tricolora"",adica o fata avea o culoare,iar cealalta doua !In orice situatie trebuie sa existe doar doua culori ,rosu si negru!!!
                    Astept momentul cand o sa vina cineva cu jumatate rosu - jumatate negru pe o parte si jumatate negru - jumatate rosu pe cealalta
                    Momentul pe care il astepti de atata timp,a fost ,este si va fii in cazul meu.Ma mir ca nu ai observat ca am pe rever jumatatea inferioara spre maner rosie ,iar cealalta jumatate neagra.Si uite asa desi si d-nul mizzone a observat acest lucru la turneul de la ADJUD ,in grupele inferioare ,am sapat ca prin "minune"sa nu fiu contestat.Parca mai conta ,deoarece dumnealui a terminat pe ultimul loc.(sper sa nu gresesc).Deci se poate [/quote:1if8bqe2]
                    deci se poate...ce?...sa se aplice regulamentul diferentiat de "locul" in clasament...?
                    eu am postat aici, initial, exclusiv pentru a afla care este procedura in astfel de situatii, de aceea am INTREBAT, ca si abordare...nu ma erijez in justitiarul tenisului de masa(am alte prioritati); daca se aplica regulamentul aleator, macar sa stim.
                    bafta si minuni!
                    lemn: MIZZONE-7GLASS
                    FH: Tackifire 1.9
                    BH: Slice40 1.5
                    0747482236

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                      In mod normal trebuia sa-i controlezi paleta si sa nu joci pana nu o schimba; acum e prea tarziu pentru o cercetare retroactiva (exceptie se face doar daca joaca Boll cu Crisan in Germania, stim noi de ce ).
                      La fel si pentru ierburile interzise, nu se poate veni dupa doua zile sa se spuna ca 'ala' a avut nus'ce buruiana pe rever si nu s-a stiut de ea.
                      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                        NU se aplica regulamentul aleator, si nici "by default", ca nu se aplica singur, sunt oamenii cei ce il aplica.... sau nu. Pentru ca la un concurs de amatori este greu sa se asigure un arbitru impartial la toate meciurile... si atunci, aplicarea regulamentului se coboara din scaunul arbitrului la masa de joc, unde este aplicat de catre cei doi adversari. Atata vreme cat partida incepe si se termina, iar rezultatul este acceptat de cei doi adversari si trecut in foaia de concurs, inseamna ca cei doi au fost de acord cu conditiile de joc, bune sau rele, echitabile sau inechitabile. In rest, orice interventie "din tribune" nu este decat un comentariu de "chibitz".
                        Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                        Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                        Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                          Postat în original de FlorinBN
                          In mod normal trebuia sa-i controlezi paleta si sa nu joci pana nu o schimba; acum e prea tarziu pentru o cercetare retroactiva (exceptie se face doar daca joaca Boll cu Crisan in Germania, stim noi de ce ).
                          La fel si pentru ierburile interzise, nu se poate veni dupa doua zile sa se spuna ca 'ala' a avut nus'ce buruiana pe rever si nu s-a stiut de ea.
                          In contextul actual ,in amatur,ce se intampla daca refuzam sa jucam impotriva unui jucator care foloseste o iarba interzisa pe plan mondial?Ar fi 2 variante:
                          -ori pierde jucatorul care foloseste iarba respectiva meciul cu 3-0 in eventualitatea ca nu-si schimba paleta buclucasa,
                          -ori pierd eu meciul cu 3-0 ,deoarece refuz sa joc cu el,pentru ca in amatur sunt permise folosirea ierburilor interzise.Consider ca folosind o iarba interzisa,acel jucator isi creaza un avantaj mai mare sau mai mic fata de adversar inca din startul meciului.Nu acelasi lucru se poate spune despre cineva care-si lipeste paleta cu adezivi pe baza de solventi organici,de asemenea interzisi,caci NU-SI CREAZA AVANTAJ inca din startul meciului.Acestia nu se mai fabrica ,deci in curand vor disparea de pe piata.Care-i varianta corecta si de ce?
                          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                            Cand se vor achizitiona in Amatur aparate ENEZ si toti cei care dau cu speed glue si cu fel si fel de boostere vor fi invitati pe banca de rezerve, atunci vor disparea si ierburile interzise ITTF. Probabil in clipa aceea Amatur isi va schimba denumirea in Divizia C (ca tocmai intreba dl. Apian de existenta acestei divizii). Ne afiliem cu totii la federatie...ca valoare de divizia C este cu certitudine in Amatur...si atunci respectam toate prevederile regulamentelor ITTF si FRTM!
                            Pana atunci, daca tot ne numim AMATori, haideti sa privim lucrurile ca atare.Scuze pentru insistenta,n-am vrut sa supar pe nimeni, multa bafta tuturor!
                            lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
                            FH Donic Slice 1.5 mm
                            BH TT Master Insider 0.6 mm

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                              Deja citeam cu atata placere forumul de la un timp cand nu se mai vorbea de fete interzise vs speed glue vs fete negre/rosii
                              Normal ca trebuia sa apara vrun frustrat sa strice tot
                              Amatur e frumos asa cum este
                              Pnetru acest Amatur(chiar si cu cei cu iarba in el) renunta probabil multi jucatori din top 10 la un moment dat la participarea in divizie.
                              Pentru acest Amatur in care majoritatea jucatorilor folosesc forumul doar pentru a se inscrie la un turneu pentru a da o minge cu prietenul din celalalt capat al tarii si pentru a povesti cu inca 30 din ei la restaurant dupa turneu.
                              Daca tot am scris atata tin sa multumesc tuturor persoanelor cu care am avut ocazia de a povesti/juca/distra/glumi din Amatur
                              Va salut pe toti si ne vedem la urmatorul turneu la un topspin ceva si la un suculet de hamei dupa
                              Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                              Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                                da, la un topspin, mai usor cu suculetul cu hamei, poate la anu'!
                                Blade-Darker speed 90
                                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                Bh- Testing

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                                  Postat în original de Dado.daniel
                                  da, la un topspin, mai usor cu suculetul cu hamei, poate la anu'!
                                  Am vrut sa pun in paranteza Cola dar mi-a scapat
                                  Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                  Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                                    booon...asa, concluziv, sa intelegem...Stanciu Silviu nu a incalcat regulamentul?...sau l-a incalcat...?...se aplica, sau nu, regulamentul...ca sa stim ce avem de facut...
                                    bafta si minuni!
                                    lemn: MIZZONE-7GLASS
                                    FH: Tackifire 1.9
                                    BH: Slice40 1.5
                                    0747482236

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                                      Stanciu Silviu a incalcat regulamentul cu acordul tacit si implicit al dvs.
                                      Pentru desfasurarea si rezultatele turneului respectiv,abaterea respectiva s-a prescris automat.
                                      Faptul ca un organizator incalca cu buna stiinta regulamentul Amatur este un lucru inacceptabil deoarece e de presupus ca el trebuie sa-l cunoasca si sa vegheze la respectarea lui(probabil ca va invoca scuza ca a facut un experiment,ca e prima oara cand organizeaza,bla bla),din acest punct de vedere este bine ca ati sesizat acest aspect in sectiunea "Regulament" ,vom discuta pe marginea subiectului la turneul A+ de la Miercurea Ciuc.
                                      Pe viitor,daca va mai intalniti cu asemenea situatii,refuzati sa incepeti jocul.
                                      Haideti sa consideram subiectul inchis.
                                      of all the things i lost i miss my mind the most

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                                        Aveti dreptate domnule Cozma , oricum a fost o intamplare, acum deja joc din nou cu fețe diferite la culoare ,am acordat deja prea multa atentie acestui lucru in loc sa vorbim de lucrurile bune pozitive care au fost la primul turneu de la Călărași, de eforturile facute de noi pentru a iesi totul bine. Astea sunt lucruri care raman in urma ,nu discutii inutile iscate aiurea. Inca o data daca se doreste o reglementare in acest sens e foarte bine ,dar in rest sa cam exagerat pe acest subiect. Noi deja vrem sa organizam un turneu A in august si am inceput sa ne pregatim pentru acest eveniment.Multumesc.
                                        Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                                          Salutare la toti
                                          Am participat si eu la turneul de la Călărași, iar ce spune domnul Mizzone cam are dreptate, trebuie sa ne apropiem cat mai mult de regulament daca nu se poate in totalitate. Am jucat cu Stanciu Silviu finala mica si ce puteam sa fac, sa i zic la inceputul meciului ca are 2 fete de aceeasi culoare si cu caracteristici diferite iar eu nu joc in aceste conditii cu el ??? .... probabil ca ar fii fost cam penibil deoarece jucam intr-un circuit de amatori si cum a spus si el a fost o intamplare, ce-i drept ca organizator ar fii trebuit sub nici o forma sa nu existe o asemenea intamplare.
                                          In ceea ce priveste meciul nu am observat sa fii intors vreodata paleta si totul s-a terminat cu bine pt mine ... pe viitor sper ca acesta sa fie un semnal de alarma si sa nu mai existe jucatori care sa foloseasca fete de aceeasi culoare.
                                          Cu respect pentru domnul Silviu si Mizzone.
                                          DHS Hurricane King - FL
                                          FH: Tenergy 05 - 2.1
                                          BH: Donic Barracuda - 2.1

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                                            Postat în original de PRIZA TOK
                                            Postat în original de FlorinBN
                                            In mod normal trebuia sa-i controlezi paleta si sa nu joci pana nu o schimba; acum e prea tarziu pentru o cercetare retroactiva (exceptie se face doar daca joaca Boll cu Crisan in Germania, stim noi de ce ).
                                            La fel si pentru ierburile interzise, nu se poate veni dupa doua zile sa se spuna ca 'ala' a avut nus'ce buruiana pe rever si nu s-a stiut de ea.
                                            In contextul actual ,in amatur,ce se intampla daca refuzam sa jucam impotriva unui jucator care foloseste o iarba interzisa pe plan mondial?Ar fi 2 variante:
                                            -ori pierde jucatorul care foloseste iarba respectiva meciul cu 3-0 in eventualitatea ca nu-si schimba paleta buclucasa,
                                            -ori pierd eu meciul cu 3-0 ,deoarece refuz sa joc cu el,pentru ca in amatur sunt permise folosirea ierburilor interzise.Consider ca folosind o iarba interzisa,acel jucator isi creaza un avantaj mai mare sau mai mic fata de adversar inca din startul meciului.Nu acelasi lucru se poate spune despre cineva care-si lipeste paleta cu adezivi pe baza de solventi organici,de asemenea interzisi,caci NU-SI CREAZA AVANTAJ inca din startul meciului.Acestia nu se mai fabrica ,deci in curand vor disparea de pe piata.Care-i varianta corecta si de ce?
                                            Inca nu a raspuns nimeni la aceasta intrebare a domnului Ciobanu.Cine pierde meciul in cazul de mai sus in care un jucator refuza sa joace la un concurs in amatur impotriva unui jucator cu iarba interzisa ?Sunt si eu curios de raspunsuri mai clare din partea mintilor luminate ale amaturului. Va multumesc.
                                            Blade: Bty Primorac Carbon off+
                                            Bh:Tenergy 80 fx
                                            Fh:Tenergy 80 fx

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: 1.fete de culori diferite? 2.serve din mana...

                                              In AmaTur ce nu este interzis este regulamentar .

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X