Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

folii dublu adezive

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • folii dublu adezive

    sunt special create pentru lipirea fetelor pe lemn?sau se refera la scotch-ul dublu adeziv din comert?va rog sa-mi spuneti daca ati incercat acest scotch si daca este bun.dupa dezlipire fata(buretele) ramane intacta?multumesc!

  • #2
    Foliile dublu adezive sint produse speciale ptr. tenis de masă , nu sint in magazine generale .
    http://www.ttsport.ro/accesorii-63.h...o-fix-760.html
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

    Comentariu


    • #3
      Folia dubla adeziva :
      avataje - poti dezlipi foarte usor de pe paleta
      - cu aceasi folie poti lipi pe alt lemn fata respectiva de mai multe ori
      dezavataje - buretele se curata f. greu cu multa rabdare
      - se pierde f. putin din viteza dar este compensata de controlul mai mare

      Comentariu


      • #4
        nu inteleg.de ce curata greu?folia nu se pune pe fata si se da jos la fel de usorâsau raman urme lipici de la folie?

        Comentariu


        • #5
          Ramane chiar folia pe iarba. Mai ales la ox.
          Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de wizard0350 Vezi post
            nu inteleg.de ce curata greu?folia nu se pune pe fata si se da jos la fel de usorâsau raman urme lipici de la folie?
            Da se impregneaza in burete , eu le folosesc la majoritatea fetelor nu risti sa ti se dezlipeasca in timpul meciului si nu trebuie sa lipesc fetele la fiecare turneu .
            La nivelul mediu este indicat , la un joc mai rapid si cu pretenti mari de viteza nu .

            Comentariu


            • #7
              si ce s-ar intampla cu fetele daca le lipesc cu scotch dublu adeziv?

              Comentariu


              • #8
                scotch-ul se dezlipeste greu daca nu e lacuit lemnul. a incercat un prieten pe un lemn nelacuit, si am avut ce freca amandoi vreo jumatate de ora, de am facut besici la degete:d. buretele fetelor arata in schimb bine, fara urme de lipici.
                acum am lipit si eu scotch dublu adeziv pe un lemn donic lacuit. ca si efect, simt un control mai bun, si parca mingea sare putin mai incet, ceea ce pt mine e perfect.in concluzie daca folosesti scotch dublu, e bine sa ai lemnul lacuit...
                LEVI OF-
                Donic Bluefire M2
                XIOM Sigma Euro

                Comentariu


                • #9
                  Foliile acestea pot fi o solutie pentru a nu mai intampina problema dezlipirii fetelor in cazul unui lemn lacuit ? Sau daca nu, ce lipici poate sa faca legatura fata-lemn suficient de puternic sa nu se mai dezlipeasca? Am incercat doar cu Butterfly Free Chack si LKT pe baza de apa, si nu sunt multumit. Va multumesc!
                  We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                  Aristotle



                  Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                  Comentariu


                  • #10
                    recomand lipici pe baza de apa haifu...am si lemnele usor lacuite si nu am nici o problema...
                    tibhar def plus jumulita
                    gambler reflectoid 1,0
                    dawei 388 D-1 ox

                    Comentariu


                    • #11
                      se ia usor jos? mi-am stricat fata care-mi placea cel mai mult din cauza lui Free Chack (
                      We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                      Aristotle



                      Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                      Comentariu


                      • #12
                        Free Chack cred ca e lipiciul care se curata cel mai greu. Haifu se ia foarte usor in schimb, ca Tear Mender.
                        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                        Comentariu


                        • #13
                          Salutare ! Am vazut subiectul discuțiilor voastre și doresc sa-mi împartașesc și eu experiența mea în legatura cu foliile dublu adezive pt fețe de ping pong.La drept vorbind,aveam un lemn nou Stiga lacuit și am încercat odata sa-mi lipesc fețele cu aceste folii dublu adezive,care am înțeles ca sunt facute pt a putea lipi fara emoții fețele OX(ierburi pt joc defensiv).Ei bine,a fost ca o revelație,o minunație...dar care m-a facut sa exclam dupa vreo 4-5 ore...c-ar fi fost prea frumos...Circa 2-3 ore,a fost ceva bestial...viteza,efect,control sincronizate...ce mai...o reverie a simțurilor.Dar dupa cca 4 ore de joc,cu pauze bineînțeles...am jucat cca 10 meciuri 3 din 5...parca o vraja,un farmec,un deochi a pus stapânire pe paletuța mea...Se simțea efectiv la m?na cum lipiciul și-a pierdut simțitor din vigoare,viteza scazuse aiurea,efectul redus la jumatate și efectiv simțeaqm ca trebuie...sa relipesc,daca vreau sa m.mearga jucaria...Dezamagit,am dezlipit la vreo 2-3 zile dupa aceea fețele de pe lemn și am constatat ca lipiciul de pe folie mi-a descompus stratul de lac de pe lemn,lipiciul de pe fețe s-a curațat destul de bine,neciupind buretele.Prețul acestor folii...la câte pot face ele,mi se pare chiar prohibitiv,ca sa nu-i spun nesimțit.Acum fiecare sa procedeze cum dorește,personal,aș recomanda doar aparatorilor sa foloseasca așa ceva și pe lemne nelacuite,pt ca lacul de pe lemn se va ?nmuia și se va curața odata cu dezlipirea foliilor și curațarea lemnului pt o noua lipire...Ce sa facem...firmulițele astea-s parșive rau...fac tot posibilul ca sub oferta asta de alternative de rezolvare a unor nevoi...sa strici ceva cumva,ori sa-i reduci din durata de viața...astfel încât sa fii nevoit în scurt timp sa cumperi din nou un lemn,o fața...Asta e și v-am spus povestea așa.

                          Comentariu


                          • #14
                            Multumim pentru experienta impartasita.
                            Daca poti sa ne zici si ce lac ai dat pe lemn, si de la ce firma sunt foliile incriminate...
                            Eu personal, cand am simtit ca fata s-a prostit(2-3 luni), am dezlipit-o si am relipit-o si si-a mai revenit. Dar la mine n-a fost lac pe lemn.
                            A trebuit sa renunt la folie cand s-a micsorat fata, deoarece folia nu permite nici un fel de intindere a fetei.
                            TsE

                            Comentariu


                            • #15
                              Lemnul Stiga era lacuit din fabrica,iar foliile de la Xiom...Am sa-ncerc sa vad cum merg și pe un lemn nelacuit...

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X