Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B -Sighișoara 02 Aprilie 2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B -Sighișoara 02 Aprilie 2011

    Turneu B -Sighișoara 02 Aprilie 2011
    TURNEU "B" SIGHISOARA 02 Aprilie 2011
    LOCALITATE: SIGHISORA
    ORA: 10:00
    SALA: sala de sport a scolii Zaharia Boiu din cartier Baragan
    TIP MESE: 7 mese Active+1 masa Donic
    SPATIU DE JOC: Bun
    TIMP PROBABIL ALOCAT: nelimitat
    NR.MAXIM DE JUCATORI ADMISI: 60
    TAXA JUCATOR: 20 RON
    Se asigura pentru fiecare participant cate 2 sandwich-uri, apa minerala
    MATERIALUL DE PREMIERE: Diplome,cupe p?tr locurile 1-III
    SISTEMUL PROBABIL DE JOC: Grupe Inferioare(3din5)+Grupe Superioare(3din5)+Eliminatoriu
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: Forum; Telefonic;la sala
    ORGANIZATOR: Onet Nicolae, Tipser Gabriel 0749178422
    Se va tine un singur turneuVA ASTEPTAM!!!

  • #2
    LUDUS-SIGHISOARA,doua orase relativ apropiate ,deci 2 turnee apropiate.Consider ca era mai bine sa nu te grabesti si sa-l amani pentru 09-04-2011,avand in vedere ca in tara se mai organizeaza inca 3 turnee B.Daca-l amani peste o saptamana ,vei avea cu siguranta mai multi participanti la turneul tau.Mai gandeste-te cum este mai bine.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

    Comentariu


    • #3
      inscriere

      Salut Gabi de la Lunca de Sus Simon Ferenc
      Fancsali Kalman
      Dupa cum sunt informat si nu gresesc din odorhei mai vine 5 - 6 concurent, din cristur la fel.
      FH - Andro HEXER
      Butterfly Schlager Carbon OFF+
      BH - Andro HEXER Powersponge
      Tel: 0749 - 165152 / 0266 - 339189

      Comentariu


      • #4
        Dl. Doc. acest turneu a mai fost amanat saptamana trecuta , iar sala este achitata . nu stiu daca se mai poate . ori cum este un B cred nu prea influenteza un A .
        Asa s-a intaplat si anul trecut .

        Comentariu


        • #5
          de la Sighișoara

          da, problema e ca noi am vrut sa facem un concurs local si am rezervat dinainte sala si cum am mai amanat odata din cauza altui concurs nu am mai avut cum sa anulez din nou fiindca pe viitor poate nu ne mai ajutau.Cei de la sala ies mai bine, financiar vorbind, daca inchiriaza sala la fotbal pe ora decat noua cu tenisul.
          Daca am fi stiut mai din timp de Ludus e clar ca nu am fi organizat, si ptr noi era destul de usor sa mergem la Ludus si chiar ne pare rau. Pe site l-am pus, desi initial nu am vrut fiindca poate conditiile deocamdata nu se ridica la nivelul concursurilor din Amatur, la sfatul unor prieteni din Amatur. Asta e de fapt si motivul ptr care am postat asa de tarziu.
          E clar ca e aiurea dar nu aveam cum sa anulez.

          Comentariu


          • #6
            Din Agnita se inscriu,cu mare placere:Csaba Zedler si Nicula Dumitru.
            Din Blaj ii insoteste Iuliu Zedler.
            I love table tennis !

            Comentariu


            • #7
              Stimati organizatori, datele de 9, 16, 30 aprilie sunt libere, iar data de 2 aprilie a fost rezervata inca din ianuarie pentru turneul A. Va rog sa incercati modificarea datei de disputare, asa incat D-vs sa puteti participa la Ludus, iar la turneul D-vs sa puteti primi cat mai multi oaspeti. Cred ca domnii care va ofera sala vor fi mai multumiti daca vad o sala plina cu participanti.
              Va multumesc pentru intelegere,
              Dan Bodeanu

              Comentariu


              • #8
                Eu cred ca, ar trebui instituita o regula in AMATUR, care sa interzica programarea turneelor B in locatii aflate la mai putin de 200 - 300 km fata de locatia unde este programat un turneu A sau A+ .
                Spun asta fiindca, in ultimul timp au luat amploare situatiile de acest gen si ,parca, a mai scazut numarul participantilor la turneele A.
                In curind, vom ajunge in situatia in care,datorita numarului tot mai mic de participanti la turneele A, organizatorii de turnee A sa nu mai poata face fata cheltuielilor si sa renunte la organizarea turneelor.

                Comentariu


                • #9
                  Stimate d-le Dan,
                  sfatul d-voastra e pertinent dar din pacate nu avem cum sa mai amanam inca odata concursul.
                  Asta e si unul din motivele pentru care nu am intentionat initial sa-l mai anunt pe site. In plus, e prima data cand anunt pe site un concurs la noi si chiar nu am vrut sa incep cu " stangul" .....
                  Oricum, la Sighișoara in mare parte vor veni in principal participanti care nu ar fi mers la Ludus, in consecinta nu cred ca va acest concurs va influenta efectiv concursul din Ludus. In consecinta, cu promisiunea ca pe viitor o sa fim mai atenti, va rog sa ne acordati intelegere. Cu respect, Gabriel

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de mateidumitru Vezi post
                    Eu cred ca, ar trebui instituita o regula in AMATUR, care sa interzica programarea turneelor B in locatii aflate la mai putin de 200 - 300 km fata de locatia unde este programat un turneu A sau A+ .
                    Spun asta fiindca, in ultimul timp au luat amploare situatiile de acest gen si ,parca, a mai scazut numarul participantilor la turneele A.
                    In curind, vom ajunge in situatia in care,datorita numarului tot mai mic de participanti la turneele A, organizatorii de turnee A sa nu mai poata face fata cheltuielilor si sa renunte la organizarea turneelor.
                    Regula exista si chiar a fost respectata. Din acest motiv au fost amanate sau chiar anulate turnee: Galion-Topoloveni, , Bacău-Gura Humorului, chiar si un posibil turneu A a fost anulat. Organizatorii turneelor trebuie sa inteleaga ca respectarea acestei reguli este spre binele circuitului Amatur, iar nerespectarea ei aduce prejudicii.
                    Ca iubitori ai tenisului de masa, dorim sa fie cat mai multe turnee si cat mai populate. De aceea nu intentionam sa "interzicem" vreun turneu de tenis de masă, dar ca organizatori ai circuitului Amatur va rugam sa anuntati turneul la sectiunea competitii.

                    Comentariu


                    • #11
                      Stimate d-le Dan, am pus anuntul pe competitii, il rog pe administrator sa stearga postul de aici.
                      O zi buna.
                      Gabi

                      Comentariu


                      • #12
                        Gabi te rog sa postezi si adresa liceului ,eventual drumul de acces .

                        Comentariu


                        • #13
                          Buna ziua,

                          Str Crizantemelor Nr.20
                          cum se vine de la Brașov, se trece de fabrica de portelan si se ajunge la fosta fabrica Nicovala pe stanga( acuma este o cladire care se darama) iar vizavi se face un drum care traverseaza calea ferata. Dupa ce traversati calea ferata o luati la stanga si la a 100 m e sala de sport a scolii Zaharia Boiu.
                          Gabi

                          Comentariu


                          • #14
                            A fost fain.M-am simtit bine,chiar daca nu am iesit din grupe ;mai am de invatat...
                            Asteptam rezultatele oficale si pozele

                            Comentariu


                            • #15
                              Regret ca nu-am putut ajunge si nici un parinte dintre copii nu a vrut sa-si asume responsabilitatea !
                              Cati a-ti fost , un clasament , poze ?

                              Comentariu


                              • #16
                                Felicitari organizatorilor si sponsorilor, a fost un concurs reusit.
                                Multumesc Gabi pt. CD-ul de la Cristur si pentru invitatie la voi si sper sa ne revedem cat mai curand.
                                FH - Andro HEXER
                                Butterfly Schlager Carbon OFF+
                                BH - Andro HEXER Powersponge
                                Tel: 0749 - 165152 / 0266 - 339189

                                Comentariu


                                • #17
                                  Sighișoara

                                  In primul rand vreau sa multumesc participantilor si sper ca s-au simtit bine cu totii.Multumesc si d-lui Dobos Albert care ne-a ajutat cu 1 masa buna si cu panouri despartitoare si multumesc deasemenea colegului nostru Onet Nicolae care ca intotdeauna s-a implicat si a facut ca, "turneul" sa fie prelungit la restaurantul d-sului.
                                  O sa revin cu clasamentul in cursul zilei de astazi( dar probabil doar primele 4 locuri/ nu stiu daca sotia a adunat toate foile) si bineinteles cu ceva poze.
                                  Gabi

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    A fost foarte fain la Sighișoara bacsi!Am fost destui ca sa ne simtim si bine,sa jucam si tenis pe saturate si sa mai si glumim ca intre prieteni!Au fost destule partide atractive inca din inferioare(6 grupe de cate 6 si 7),iar din superioare au inceput "revansele"de la Agnita si Cristur.In eliminatorii au jucat cei mai buni(si mai in forma,zic eu),iar finala au disputat-o cei doi Gabi,Daneliuc si Tipser,in mare forma amandoi,(ultimul motivat si de prezenta sotiei si a baietelului, care au dat o mare mana de ajutor la buna desfasurare a turneului).A fost o finala foarte disputata si echilibrata pana la ultima minge(2-2 si 10-9),in cele din urma experienta lui "Lopatica" a fost decisiva si astfel Gabi Daneliuc a castigat turneul,repetand isprava de anul trecut.Pe locurile urmatoare au venit:Lazlo Kolozsy jr si Arpad Szillard(l-a "scos"in sferturi pe Migea Cornel!!),ambii din Odorhei,doi tineri care au produs o placuta impresie si despre care cred eu ca vom mai auzi .In final toata lumea a fost multumita de reusita turneului :sala, mesele si atmosfera,pentru care multumim lui Gabi Tipser si Nicu Onet,acelasi impatimit,devotat si iubitor al tenisului de masa .Voi reveni cu mare placere la Sighișoara,oricand si oricum!Va salut si va respect pe toti,colegi si prieteni din Sighișoara si din Amatur.
                                    I love table tennis !

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Grupe inferioar Sighișoara

                                      Grupa I
                                      Daneliuc Gabriel(1)
                                      Szavuly Attila(2)
                                      Marcos Sorin(Paco)(3)
                                      Fodor Attila(4)
                                      Duda Alex
                                      Rezeanu Pompiliu
                                      Nyaradi Attila
                                      Grupa II
                                      Migea Cornel(1)
                                      Onet Nicolae(3)
                                      Kolozsi Laslo senior(2)
                                      Enescu Dan(4)
                                      Szakacs Arpad
                                      Beres Alin
                                      Grupa III
                                      Tipser Gabriel(1)
                                      Cszaba Zedler(3)
                                      Vida Attila(2)
                                      Somoghyi Arpad(4)
                                      Marcel Adam
                                      Adam Catalin
                                      Grupa IV
                                      Kolozsi Laslo junior(1)
                                      Lapadat Eugen(2)
                                      Erdo Pista(3)
                                      Szaly Tiberiu(4)
                                      Moldovan Florin
                                      Soneriu Valer
                                      Grupa V
                                      Szabo Szilard(2)
                                      Mitzea Alexandru(1)
                                      Simon Levente
                                      Cismas Dan(3)
                                      Szabo Zoltan(4)
                                      Domokos Marton
                                      Grupa VI
                                      Schuller Cristian(1)
                                      Simon Ferencz(2)
                                      Bontea Rares
                                      Varadi Calin
                                      Szakacs Janos(4)
                                      Fancsaly Kalman(3)

                                      Scuze ptr unele nume scrise gresit.
                                      ---------- Post added 04-Apr-2011 at 18:23 ----------
                                      Grupa I
                                      Daneliuc Gabriel(1)
                                      Simon Ferencz(2)
                                      Zedler Csaba(3)
                                      Enescu Dan
                                      Grupa II
                                      Migea Cornel(1)
                                      Szabo Szilard(2)
                                      Marcos Sorin(Paco)(3)
                                      Somoghy Arpad
                                      Grupa III
                                      Tipser Gabriel(1)
                                      Lapadat Eugen(2)
                                      Cismas Dan
                                      Fodor Attila
                                      Grupa IV
                                      Kolozsi Laslo junior(1)
                                      Vida Attila(2)
                                      Onet Nicolae(3)
                                      Szakacs Janos
                                      Grupa V
                                      Mitzea Alexandru(1)
                                      Kolozsi Laslo senior(2)
                                      Fancsali Kalman(3)
                                      Grupa VI
                                      Schuller Cristian(1)
                                      Szavuly Attila(2)
                                      Erdo Pistu
                                      Szabo Zoltan
                                      ---------- Post added 04-Apr-2011 at 18:25 ----------
                                      saisprezecimi&Optimi&Sferturi&Semifinale&Finala
                                      Saisprezecimi
                                      Daneliuc Gabriel -
                                      ---------- Post added 04-Apr-2011 at 19:45 ----------
                                      Optimi
                                      Daneliuc Gabriel- Onet Nicolae 3-0 ( a avut "mana buna" Nicu....l-a tras direct pe Daneliuc)
                                      Vida Attila- Lapadat Eugen 2-3
                                      Mitzea Alexandru-Simon Ferenc 1-3
                                      Fancsali Kalman - Kolozsi Laslo junior 0-3
                                      Tipser Gabriel- Kolozsi Laslo senior 3-0
                                      Marcos Sorin- Schuller Cristian 0-3
                                      Zedler Csaba- Szabo Szilard 3-0
                                      Szavuly Attila- Migea Cornel 0-3
                                      Sferturi
                                      Daneliuc Gabriel - Lapadat Eugen 3-0
                                      Simon Ferenc- Koloszi Laslo junior cred ca 1-3
                                      Tipser Gabriel- Schuler Cristian 3-2
                                      Szabo Szilard- Migea Cornel cred ca 3-1 si cred ca ar trebui sa-i dau macar o bere lui Szilard ca, Cornel..ma capacea sigur
                                      Semifinale
                                      Daneliuc Gabriel-Koloszi Laslo junior 3-0
                                      Tipser Gabriel - Szabo Szilard 3-2
                                      Finala
                                      Daneliuc Gabriel - Tipser Gabriel 3-2
                                      Dupa cum era si normal Daneliuc a castigat dar sincer eu nu am simtit deloc ca am pierdut ....pentru mine a fost frumos.
                                      Inca odata le multumesc tuturor participantilor si speram sa ne vedem cu bine la un alt turneu.
                                      ---------- Post added 04-Apr-2011 at 20:10 ----------
                                      Cu pozele a fost cel mai greu...toate mi-au iesit supraexpuse din cauza noii tunsori a lui Daneliuc....

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Gabi!In gr.sup.nr. 1 eu am terminat pe locul 2,dupa Daneliuc,reusind sa-mi iau revansa in fata lui Fery Simon dupa un meci de infarct(0-2,2-2,10-9 si o tuse"norocoasa"care ne-a aruncat pe amandoi la pamant:eu de bucurie iar Fery de disperare!In eliminatorii Szabo(si nu Arpad cum din eroare l-am "botezat"eu mai inainte)m-a scos cu un 3-0 net,si nu invers!L-a cate emotii aveai tu te inteleg ca ai mai si inversat niste rezultate(sau ai fost pe mana cu cei din Odorhei.....Ha,ha!).Te salut prietene!
                                        I love table tennis !

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          scuze Csabi, dar cred ca asa erau trecute pe foaie locurile sau nu am vazut eu bine...foarte bine ca ti-ai luat revansa. Inca odata scuze, multumim ptr cuvintele frumoase si sper sa ne revedem cat de curand.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Felicitarile mele Gabi pt rezultatul bun obtinut(nu e usor sa iei 2 seturi de la Daneliuc)cat si pt organizare.Bafta in continuare,sa ne intalnim cu bine la Reghin!
                                            Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                            BH: DHS GoldArc 8

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Salut prieteni!
                                              Chiar asa este cum scrie Csabi!
                                              El a terminat pe 2,eu pe 3. Acum era pregatit pentru meciul nostru si chiar si a avut noroc, Dar asa este norocul tine cu mai bun.
                                              Dar tot mai conduc cu un meci!! Si sper ca tot o sa conduc si dupa ce o sa ne mai confruntam.
                                              Bafta. Cred sisper ca ne mai intalnim la Regin pe 07,05,
                                              Fery Simon
                                              FH - Andro HEXER
                                              Butterfly Schlager Carbon OFF+
                                              BH - Andro HEXER Powersponge
                                              Tel: 0749 - 165152 / 0266 - 339189

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Am fost la evenimentul respectiv si am fost foarte incantat.
                                                www.ofelia-design.ro

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X