Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

care sunt fetele cele mai bune pentru topspin si speed

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • care sunt fetele cele mai bune pentru topspin si speed

    sunt un jucator de atac .am auzit de fetele killerpin bune pentru topspin pentru atac

  • #2
    joaca intai cu un jucator defensiv bun si abia atunci ai sa-ti dai seama ce fel de atacant esti...de fete ce sa zic...poti da topspin cu orice fata...eu dau cu iarba palio...eu zic ca trebuie sa ai si o solutie de rezerva in caz ca esti atacat...in tenis ,daca nu stii in primul rand sa te aperi , esti mort...eu nu cred in chestiile astea...atacanti,defensivi...am jucat cu multi atacanti si s-au linistit rapid cand au inceput sa le traga in fileu si prin pereti...un jucator bun trebuie sa faca ambele faze...daca ajungi prin iasi,te astept la o tacaneala
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

    Comentariu


    • #3
      Cele mai bune sunt Tenergy 05, dar trebuie sa fii si tu la fel de bun ca ele .
      Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de bubu ruz Vezi post
        [...] eu nu cred in chestiile astea...atacanti,defensivi...am jucat cu multi atacanti si s-au linistit rapid cand au inceput sa le traga in fileu si prin pereti...un jucator bun trebuie sa faca ambele faze...daca ajungi prin iasi,te astept la o tacaneala
        E evident ca la unii jucatori predomina faza de atac, la altii faza de aparare, chiar daca unii sunt cu adevarat allround. Probabil ca beniuga voia sa spuna ca la el predomina faza de atac
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de bubu ruz Vezi post
          joaca intai cu un jucator defensiv bun si abia atunci ai sa-ti dai seama ce fel de atacant esti...de fete ce sa zic...poti da topspin cu orice fata...eu dau cu iarba palio...eu zic ca trebuie sa ai si o solutie de rezerva in caz ca esti atacat...in tenis ,daca nu stii in primul rand sa te aperi , esti mort...eu nu cred in chestiile astea...atacanti,defensivi...am jucat cu multi atacanti si s-au linistit rapid cand au inceput sa le traga in fileu si prin pereti...un jucator bun trebuie sa faca ambele faze...daca ajungi prin iasi,te astept la o tacaneala
          Totul e relativ. Daca un atacant se apuca sa tzacane cu un ierbar inseamna ca isi recunoaste limitele, parerea mea.

          Iar cele mai bune fete pentru topspin si speed sunt cele pe care le stapanesti, dar sunt de tip inverted sau lise.
          Sorry ,dar nu cred ca se poate recomanda iarba pentru a juca cu topspin.
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • #6
            in nici un caz nu-ti iei iarba ca sa dai topspin...dau cand adversarul nu-mi da spin...ieri am incercat si topspinul cu donic acuda 2, donic slice si yasaka mark...am sa zic la fiecare ce nu-mi place...cu donic acuda dau topspin parca-n reluare, ca-n matrix, din cauza mingii care se scufunda in burete...probabil ajuta la control si la plasamentul mingii...oricum e o fata f.buna si te obisnuiesti repede cu ea...donic slice e cea mai oribila fata cu care am jucat...parca jucam cu lemnul gol...yasaka mark loveste frumos si sigur dar cand vreau sa schimb directia mingii in ultimul moment nu se comporta deloc bine...dar probabil asta e din cauza lemnului...era ceva mai greu...si nu mi-a mai placut viteza...e cam greu s-o controlezi...astfel ca , pana acum , friendship tackspeed mi se pare cea mai buna pt.topspin...parerea mea
            tibhar def plus jumulita
            gambler reflectoid 1,0
            dawei 388 D-1 ox

            Comentariu


            • #7
              (at)beniuga: Incearca fetele Yasaka Rakza 7 si Rakza 7 Soft, Joola Express X-plode si X-plode Sensitive, Xiom Omega IV Pro si Xiom Omega IV Euro, Tenergy 05 si 05 FX sau Tenergy 25 si 25 FX, Donic Acuda S1 si S2 sau S3 (daca preferi foarte moale), Donic Baracuda.
              Dintre cele specificate de mine, cele cu bold sunt recomandate pentru FH, iar cele cu italic pentru BH.
              Daca ai incercat vreuna si ti se pare ca sunt prea rapide, ignora-le pe cele in bold.
              Poti incerca si Stiga Boost TC, daca iti plac fetele cu burete mediu-moale si viteza maricica.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #8
                tenergy 64- cea mai buna fata dpdv al rapotului viteza-spin-control.
                Blade-Darker speed 90
                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                Bh- Testing

                Comentariu


                • #9
                  mie imi place BARRACUDA si OMEGA 4 PRO

                  Comentariu


                  • #10
                    grosomega eu m-am gandit la un tenergy o5 pe ambele fețe am lemn dhs

                    Comentariu


                    • #11
                      dupa parerea mea sunt tenergyurile 05. acum conteaza si cum joci!
                      FH/Butterfly Tenergy 05
                      Blade/DHS Hurricane King
                      BH/Butterfly Tenergy 05

                      Comentariu


                      • #12
                        Sigur, Tenergy 05 sunt foarte bune, dar sunt si destul de scumpe. Daca pretul nu e o problema, nu exista in acest moment nici o fata la fel de buna ca Tenergy 05 pentru un jucator avansat, care se antreneaza.
                        Sunt foarte multe apropiate, dar Tenergy este cea mai versatila.
                        Daca ai un stil foarte ofensiv si initiezi imediat atacul si dai topspin pe ambele parti, alegerea este clara. Daca BH nu este suficient de avansat (cel mai des intalnit caz), atunci poate e mai bine sa ai o fata mai moale acolo, pentru a minimiza greselile neprovocate. De aceea ziceam de Tenergy 05 FX sau chiar si Tenergy 64 pentru BH.
                        Blog de tenis de masă

                        Comentariu


                        • #13
                          Daca nu te antrenezi in fiecare zi, o sa cam ai probleme cu tenergy-ul la jocul scurt, din cate am inteles...
                          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de RBlade Vezi post
                            Daca nu te antrenezi in fiecare zi, o sa cam ai probleme cu tenergy-ul la jocul scurt, din cate am inteles...
                            O sa aiba aceleasi probleme pe care le-ar avea cu orice fata de tip speed-glue incorporat.
                            Blade DHS PG 2
                            FH: DHS Hurricane 3
                            BH: Stiga Airoc Astro M

                            Comentariu


                            • #15
                              Cum a spus si Grasomega cele mai bune dupa parerea mea sunt Tenergy 05, 64 , 05FX, ultimele 2 le-as prefera la rever deoarece sunt un pic mai moi, o varianta ar mai fii si Barracuda sau Rakza Soft pentru rever.
                              Fan Zendong Super ALC - FL
                              FH: Dignics 09C
                              BH: Tibhar K3

                              Comentariu


                              • #16
                                Tenergy 05 cele mai bune dar si cele mai pretentioase.
                                Timo Boll ALC
                                FH: Tenergy 05 2.1
                                BH: Tenergy 05 FX 2.1

                                Comentariu


                                • #17
                                  Cred ca cele mai bune fete pentru topspin si speed, sunt Zhang Yining, Guo Yue, Wang Nan si au aparut acuma unele noi cum ar fi: Liu Shiwen, Kasumi Ishikawa, Li Xiaoxia, etc.
                                  Lemn- Bty Viscaria
                                  FH - TENERGY 05
                                  BH - TENERGY 80

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de Aurel Onut Vezi post
                                    Cred ca cele mai bune fete pentru topspin si speed, sunt Zhang Yining, Guo Yue, Wang Nan si au aparut acuma unele noi cum ar fi: Liu Shiwen, Kasumi Ishikawa, Li Xiaoxia, etc.
                                    Da, dar din nefericire se gasesc doar variante pe galben...
                                    TsE

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      fetele cele mai bune pentru topspin mi se par buterfly spin art iar cele mai bune pt viteza bryce speed fx
                                      JOOLA ROSSCKOPH AUTOGRAPH
                                      FH : Buterfly Bryce Fx
                                      BH : Donic Vario

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X