Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sistem de calificative pentru Sectiunea vanzare-cumparare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Teoretic trebuie sa acorde calificativ doar vanzatorul si cumparatorul. Cu vanzatorul e clar, el a deschis anuntul... din pacate cumparatorul de multe ori nici macar nu posteaza in cadrul topicului cu anuntul, deci nu poate fi detectat. Si chiar daca ar posta, cum il poate deosebi software-ul de un user care face o oferta?
    Solutia e raportarea calificativelor neconforme, a unor useri care nu au de-a face cu tranzactia.
    E corect sa ofere calificative doar vanzatorul si cumparatorul. Pentru alte probleme (gen paleta la superpret, hobby prezentat ca profi), se poate posta in cadrul anuntului pentru a avertiza eventualii cumparatori.
    Astept raportari de calificative prin sistemul "raporteaza calificativ".
    Adishorul, am sters acel calificativ.
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

    Comentariu


    • #27
      Clau am dat eu raporteaza calificativ si la motiv am scris test .
      Poate era prea scurt comentariul nu am bagat de seama.
      Oricum cele cu buguri sunt afisari pentru recente si in statistica apar bine.
      Ultima editare de D.D.; 09.apr.2011, 20:55.

      Comentariu


      • #28
        E o inversare schimb-vanzare, afecteaza doar afisarea schimb/vanzator. Statisticile sunt ok. Incerc sa rezolv dar mai dureaza, tot codul trebuie schimbat.
        Deorece punctajul, statisticile, scorul, etc nu sunt afectate se poate folosi sistemul fara probleme.
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #29
          Multumesc tuturor celor care au sesizat problemuta si de asemenea multumesc pt. sprijinul in solutionarea ei. Bineinteles ca lucrurile nu pot fi perfecte din start dar.. cum zicea o domnisoara de pe forum incercam sa le facem cat mai bine. Toate cele bune!
          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de clau Vezi post
            E o inversare schimb-vanzare, afecteaza doar afisarea schimb/vanzator. Statisticile sunt ok. Incerc sa rezolv dar mai dureaza, tot codul trebuie schimbat.
            Deorece punctajul, statisticile, scorul, etc nu sunt afectate se poate folosi sistemul fara probleme.
            Am corectat inversarile care erau la afisarea vanzator/cumparator/schimb.
            Acum afisarile sunt corecte, asa cum le selecteaza cel care acorda calificativul.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #31
              Daca trebuie data obligatoriu si pagina tranzactiei dece mai este limitare la tranzactiile cu aceasi persoana de la alte subiecte ?
              Eu de exemplu am facut si un schimb dar nu pot da calificativ pana in 26 mai si 10,30 deoarece am dat calificativ ca si vanzator la alt subiect.
              o zi placuta,
              Dan

              Comentariu


              • #32
                Foarte bun acest sistem dar am si eu o intrebare, de ce trebuie sa completez un mesaj de min 10 cuvinte vizibil celor 2 corespondenti si administratorilor. Adica de cele mai multe ori nu am nimic de completat din ce nu am discutat deja p MP. Nu ii inteleg obligativitatea.

                Multumesc
                Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                Comentariu


                • #33
                  scrie si tu "Ex ce pt io na la af ac er e!"
                  Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X