Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

PALETE CUSTOM, FETE SI LEMNE CHINEZESTI (ttmall.ro)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Salut!
    Sunt interesat sa cumpar o paleta!Eu m-am gandit la o combinatie pe care vreau sa v-o prezint pentru a va da cu parerea!
    Lemn:LKT Ayous Hinoki
    Forehand:LKT Red Diamond
    Backhand:729 Focus Snipe III (Neagra)
    Astept pareri!
    burechita_ionutz(at)yahoo.com

    Comentariu


    • Postat în original de IonutB Vezi post
      Salut!
      Sunt interesat sa cumpar o paleta!Eu m-am gandit la o combinatie pe care vreau sa v-o prezint pentru a va da cu parerea!
      Lemn:LKT Ayous Hinoki
      Forehand:LKT Red Diamond
      Backhand:729 Focus Snipe III (Neagra)
      Astept pareri!
      burechita_ionutz(at)yahoo.com
      Ai mp.
      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

      Comentariu


      • Am luat de la RBlade un lkt instinct+ (el mi-a lipit excelent fetele). Este prima paleta BUNA pe care pun mana, topspinul a venit bonus. Mingi pe care pana acum nici nu vroiam sa le atac (cu jose topspin sau taiate la fileu) intra cu topspin execelent.
        PROBLEMA:
        I-mi transpira mana iar lemnul manerului nu este lacuit si absoarbe transpiratia, dar in felul asta prin umezire repetata sigur se duce repede.
        Drept urmare i-am dat cu un strat subtire de ulei in sicativat iar dupa uscare fenomenul s-a diminuat dar nu suficient.
        Parca totusi nu i-as da cu lac pt ca in timp devine casant, sa incerc un overgrip ?
        Un sfat sau o sugestie sunt binevenite.
        GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

        Comentariu


        • Overgrip-ul e o solutie mult mai buna. Daca il dai cu lac si iti transpira mana, o sa simti ca-ti aluneca.
          Ma bucur ca merge bine jocul.
          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

          Comentariu


          • eu zic asa! din experienta mea cauta pe la magazinele de hoby pluta de 1mm grosime tai o bucata desfasurata cat manerul de lunga si lata cat sa poti infasura tot manerul cu putin prenandez aplici pe maner si pe pluta si lasi putin timp sa se usuce dupa care infasori cu grija pluta pe maner si nivelezi cu degetul ! trebuie sa faci cateva decupari cu un cuter ca sa se aseze frumos pe tot manerul !! o sa vezi ca e solutia cea mai buna absoarbe transpiratia si nu deterioreaza lemnul !! succes!!!

            ---------- Post added 06-Jan-2012 at 00:38 ----------

            ami cer scuze vlad pt of topic !!
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • (at)eububuu: Iti faci un LKT Instinct+ Sawtec

              (at)alehandro: Nicio problema!
              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

              Comentariu


              • Am primit azi paleta(DHS),asamblata impecabil,Lemn PG7 si fete Huricane 2 neo pe bh si tg 2 skyline pe fh.
                Acum trebuie multa munca si acomodare...,in primele 2 ore de joc am facut zic eu cunostinta..., eu incantat de "cunostinta" in schimb ..."doamna"...nu prea!

                Multumesc RBlade,totul este Ok!
                ---------- Post added 06-Jan-2012 at 17:06 ----------
                DHS PG 7
                FH:TG 2 Skyline
                BH:Huricane 2 Neo
                FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                Comentariu


                • Vlad , vreu si eu 1 burete .
                  Blade : Dr.Alehandro
                  Forehand : Donic Bluefire M2 2.0
                  Backhand : Yasaka Rakza 7 Soft 2.0

                  Comentariu


                  • Salut Vlad si La multi ani. As vrea si eu sa cumpar de la tine Mingi de antrenament Gambler Gold dar albe daca ai avea, cele la 50 ron. Atept raspuns mersi

                    Comentariu


                    • Postat în original de RBlade Vezi post
                      (at)eububuu: Iti faci un LKT Instinct+ Sawtec
                      Suna frumos dar nu vreau sa compromit lemnul, asa ca ramane overgrip (subtire si dens).
                      GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

                      Comentariu


                      • Postat în original de Valeriu Vezi post
                        Salut Vlad si La multi ani. As vrea si eu sa cumpar de la tine Mingi de antrenament Gambler Gold dar albe daca ai avea, cele la 50 ron. Atept raspuns mersi
                        La multi ani! Am mingi. Ai mp.
                        ---------- Post added 07-Jan-2012 at 00:55 ----------
                        Postat în original de Andrei.xD Vezi post
                        Vlad , vreu si eu 1 burete .
                        Ok, cand ne vedem iti aduc
                        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                        Comentariu


                        • salut mai ai h3 neo?
                          Lemn: Butterfly Petr Korbel
                          BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                          Comentariu


                          • Am primit azi coletul,totul este in regula.Multumesc frumos(va rog sa ma anuntati cand veti mai avea Red Diamond)
                            Lemne: DHS Hurricane Long W997
                            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                            BH: DHS GoldArc 8

                            Comentariu


                            • (at)Radu668: Nu am momentan. O sa am din nou lunea viitoare.
                              (at)krisztalori: Multumesc si eu. Lunea viitoare voi avea si Red Diamond.
                              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                              Comentariu


                              • Salut ! m-ar interesa cateva fete si doua lemne de la tine . Ce mai ai in stoc ?

                                Comentariu


                                • Postat în original de alex2e Vezi post
                                  Salut ! m-ar interesa cateva fete si doua lemne de la tine . Ce mai ai in stoc ?
                                  Ai mp.
                                  www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                  http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                  Comentariu


                                  • ...duci si lemne Avalox?...
                                    Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                                    Lume multa, oameni putini...

                                    Comentariu


                                    • Nu, l-am luat pentru mine si am jucat cu el de ~10 ori.
                                      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                      Comentariu


                                      • recomand paleta din primul post (avalox+apollo+focus III snipe), am dat si eu cateva mingi cu ea: lemnul este unul de exceptie cu control si simt din plin, foarte bun pt topspin, iar in combinatie cu aceste fete rezulta un setup foarte echilibrat cu care poti face orice (lipicioasa un pic mai tare pe FH, nelipicioasa mai moale pe BH). Pretul este foarte bun avand in vedere cat de putin a fost jucata paleta...recomand!!!

                                        Comentariu


                                        • Ieri am primit si eu coletul de la Vlad.In primul rand sunt foarte multumit de modul in care mi-a asamblat paleta;
                                          Si in al doilea rand ii multumesc pentru colaborare si recomandarile facute
                                          Astfel recomand Ayous Hinoki+Cream Transcend+Focus III Snipe - o combinatie foarte buna din punctul meu de vedere !

                                          Comentariu


                                          • ai scumpit produsele (
                                            Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                            BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Radu668 Vezi post
                                              ai scumpit produsele (
                                              Daa, a crescut destul de mult dolarul de cand m-am apucat.
                                              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                              Comentariu


                                              • unele le-a ieftinit din cate vad eu oricum, comparand cu magazinele de specialitate Vlad are preturi super mici la aceeasi calitate excelenta! Eu sper sa mearga bine treaba si sa isi mareasca din ce in ce mai mult oferta de produse incat sa ajungem sa ne pierdem in ele!

                                                Comentariu


                                                • Eu sper sa aduca mai multe DHS
                                                  We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                                                  Aristotle



                                                  Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                                                  Comentariu


                                                  • ...daca tot suntem la capitolul "dorinte", eu sper sa poata aduce macar la comanda lemne Avalox...
                                                    Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                                                    Lume multa, oameni putini...

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X