Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

WTTC Rotterdam

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Nu cred ca Wang Hao i-a dat meciul. Mie mi s-a parut ca Wang Hao era destul de nervos cind a dat mina cu Zhang la sfirsit, mai avea putin si-l batea.
    Si mai e o chestie, Zhang s-a dus la antrenorul lui dupa ce si-a rupt tricoul si nu la Guoliang, de unde trag concluzia ca sint cel putin 2 echipe distincte. Deci par a fi rivali in echipa Chinei.
    Timo Boll ALC
    FH: DHS 3 NEO 2.2
    BH: DHS 3 NEO 2.2

    Comentariu


    • Postat în original de filoteanuadrian Vezi post
      Nu cred ca Wang Hao i-a dat meciul. Mie mi s-a parut ca Wang Hao era destul de nervos cind a dat mina cu Zhang la sfirsit, mai avea putin si-l batea.
      Si mai e o chestie, Zhang s-a dus la antrenorul lui dupa ce si-a rupt tricoul si nu la Guoliang, de unde trag concluzia ca sint cel putin 2 echipe distincte. Deci par a fi rivali in echipa Chinei.
      Nu sunt nici pe departe amici - uite cum se manifesta Wang Hao la sfarsitul meciului asta -se bucura exagerat si nici nu se privesc in oki la sfarsit

      Jike avea o revansa de luat pt cupa mondiala Nici aici nu prea s-au inghitit
      Ultima editare de vali; 16.mai.2011, 23:38.
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • Mie nu mi se pare ca sunt inamici dat fiind ca se antrenau impreuna inainte cu o zi de finala. Pe atunci nu stiau ca amandoi joaca finala.
        http://www.facebook.com/video/video....96412&comments
        Sursa: http://www.facebook.com/video/video....96412&comments
        Bineinteles ca se bucurau fiecare dupa ce castigau cate un punct, era tensiunea jocului si in joc era un titlu mondial. Nu cred ca, cuiva ii cade bine daca pierde o finala mondiala. Ca Wang Hao se uita chior?ș sau ca trebuia sa il pupe pe Zhang la punctele castigate de Zhang nu isi au rostul in comentarii.
        Ultima editare de marius_sza; 17.mai.2011, 09:38.
        FH: DHS Hurricane III Neo | lemn: ANDRO Treiber Z | RPB: BUTTERFLY Tenergy 80

        Comentariu


        • Postat în original de marius_sza Vezi post
          Mie nu mi se pare ca sunt inamici dat fiind ca se antrenau impreuna inainte cu o zi de finala..
          Nu se antreneaza ei de drag impreuna.
          Toti respecta sarcinile antrenorilor.
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • Nu am inteles gestul lui Zhang de a-si scoate adidasul ostentativ in fata lui WLQ....

            Comentariu


            • Daca la German Open Wang Hao l-a batut cu 4-0, la Cupa Mondiala cu 4-1, faceti si voi calculele...pentru mine e clar. Sa nu mai spun ca in ultimul set de la Rotterdam, a dat o serva intentionat afara pentru a scurta meciul, dupa ce servea se indeparta de masa, iar de suparat cred ca era pt. ca nu-i convenea sa dea meciul.
              Blade-Darker speed 90
              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
              Bh- Testing

              Comentariu


              • Postat în original de badeadan Vezi post
                Nu am inteles gestul lui Zhang de a-si scoate adidasul ostentativ in fata lui WLQ....
                Mie mi se pare clar: Daca vrei sa castigi, poarta bocanci de-astia !
                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • Postat în original de dado_daniel Vezi post
                  Daca la German Open Wang Hao l-a batut cu 4-0, la Cupa Mondiala cu 4-1, faceti si voi calculele...pentru mine e clar. Sa nu mai spun ca in ultimul set de la Rotterdam, a dat o serva intentionat afara pentru a scurta meciul, dupa ce servea se indeparta de masa, iar de suparat cred ca era pt. ca nu-i convenea sa dea meciul.
                  Tu vorbesti serios ?
                  Blade:O chinezarie
                  FH:TG2 (No 19)
                  BH:Super Anti

                  Comentariu


                  • Postat în original de dado_daniel Vezi post
                    Daca la German Open Wang Hao l-a batut cu 4-0, la Cupa Mondiala cu 4-1, faceti si voi calculele...pentru mine e clar. Sa nu mai spun ca in ultimul set de la Rotterdam, a dat o serva intentionat afara pentru a scurta meciul, dupa ce servea se indeparta de masa, iar de suparat cred ca era pt. ca nu-i convenea sa dea meciul.
                    Cate ore pe zi pierzi pentru a imagina scenariile astea, cred ca ar fi mai indicat sa incerci la Hollywood.

                    http://www.ittf.com/competitions/mat..._Event_Type=MS
                    Acolo sunt rezultatele de la Dortmund, din anul asta, unde Jike l-a batut pe Wang Hao cu 4-1. Am fost destui care am vazut meciul pe viu si victoria sa a fost clara ... in concluzie cauta un doctor sa te vindece de scenarita.
                    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                    Comentariu


                    • Trebuia eu sa ma opresc de mult din a citi din topicul asta.....
                      Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                      Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                      Comentariu


                      • Referitor la atitudinea ostentativa a lui Zhang ... poate e o revolta fata de "batrana garda". Oricum el cu XuXin par a se intelege de minune - dupa cum se vede intr-un clip in care se intretin cu multa voie buna in timpul unui antrenament. Poate ca i-a parut bine ca l-a razbunat invingandu-l pe Liqin.

                        Cu doua titluri de campion national al Chinei la simplu in palmares (care poate valoreaza mai mult decat orice titlu major) Zhang Jike avea toate atuurile din punct de vedere tehnic, fizic si mai ales psihic ca sa ia titlul.
                        Blade DHS PG 2
                        FH: DHS Hurricane 3
                        BH: Stiga Airoc Astro M

                        Comentariu


                        • Postat în original de dado_daniel Vezi post
                          Daca la German Open Wang Hao l-a batut cu 4-0, la Cupa Mondiala cu 4-1, faceti si voi calculele...pentru mine e clar. Sa nu mai spun ca in ultimul set de la Rotterdam, a dat o serva intentionat afara pentru a scurta meciul, dupa ce servea se indeparta de masa, iar de suparat cred ca era pt. ca nu-i convenea sa dea meciul.
                          Postat în original de rflash Vezi post
                          Cate ore pe zi pierzi pentru a imagina scenariile astea, cred ca ar fi mai indicat sa incerci la Hollywood.
                          http://www.ittf.com/competitions/mat..._Event_Type=MS
                          Acolo sunt rezultatele de la Dortmund, din anul asta, unde Jike l-a batut pe Wang Hao cu 4-1. Am fost destui care am vazut meciul pe viu si victoria sa a fost clara ... in concluzie cauta un doctor sa te vindece de scenarita.
                          Cred ca Dado.daniel se referea la meciurile din 2010 de la German Open:

                          respectiv la finala Cupei Mondiale de la Magdeburg, tot din 2010:

                          Acum suntem in 2011 si intre timp s-a mai schimbat raportul de forte intre cei doi.
                          Ultima editare de grasomega; 19.mai.2011, 11:58.
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • Stiti de ce, spre finalul jocului, Wang Hao era deconcentrat? Pentru ca nu avea ce sa-i faca lui Zhang Jike! In dreapta mea statea Timo Boll si din gestica lui (doar ce pierduse putin mai devreme) se intelegea acelasi lucru: Zhang Jike este cel mai bun!
                            Si inca ceva: cei doi finalisti sunt foarte buni colegi si prieteni...(TOT INCERC SA POSTEZ NISTE POZE DAR NU MERGE.MA LIPSESC!)

                            Comentariu


                            • Mai incearca! Multumim!
                              ---------- Post added 18-May-2011 at 15:56 ----------
                              http://rustt.ru/asp/article/3528http://rustt.ru/asp/article/3529

                              Comentariu


                              • Nu inteleg de unde atata rautate si malitiozitate in comentariile lui rflash si mandrubogdan. Era doar o parere personala a mea, a unui amator de tenis de masă, in schimb raspunsurile voastre sunt atac la persoana si oglinda caracterului. Dezamagitor. Sa auzim de bine si fara inversunare!
                                Blade-Darker speed 90
                                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                Bh- Testing

                                Comentariu


                                • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                  A inregistrat cineva semifinalele si finala ?
                                  Am inregistrat eu:

                                  Finala simplu baieti: Wang Hao vs Zhang Jike (calitate tvr2)

                                  http://dl.transfer.ro/Wang_Hao_vs_Zh...may-8eaaa0.mp4

                                  Finala dublu baieti :Ma Long/Xu Xin vs Ma Lin /Chen Qi (calitate eurosport)

                                  http://dl.transfer.ro/Ma_Long_Xu_Xin...may-759f33.mp4

                                  Finala simplu fete : Li Xiaoxia vs Ding Ning (calitate eurosport)

                                  http://dl.transfer.ro/Li_Xiaoxia_vs_...may-e13eb3.mp4

                                  Semifinale baieti: Wang Hao vs Ma Long (calitate eurosport)

                                  http://dl.transfer.ro/Wang_Hao_vs_Ma...may-b3f714.mp4

                                  Vizionare placuta! (linkurile sunt valabile 10 zile).

                                  Comentariu


                                  • Multumesc mult Teo .

                                    Comentariu


                                    • Imagini din culisele WTTC, de la incalzire (apar si ai nostri pe acolo), de la evenimentele promotionale ... etc.
                                      Timo Boll ALC
                                      FH: DHS 3 NEO 2.2
                                      BH: DHS 3 NEO 2.2

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                        Daca la German Open Wang Hao l-a batut cu 4-0, la Cupa Mondiala cu 4-1, faceti si voi calculele...pentru mine e clar. Sa nu mai spun ca in ultimul set de la Rotterdam, a dat o serva intentionat afara pentru a scurta meciul, dupa ce servea se indeparta de masa, iar de suparat cred ca era pt. ca nu-i convenea sa dea meciul.
                                        Postat în original de Tarpan Stefan Vezi post
                                        Tu vorbesti serios ?
                                        Postat în original de rflash Vezi post
                                        Cate ore pe zi pierzi pentru a imagina scenariile astea, cred ca ar fi mai indicat sa incerci la Hollywood.

                                        http://www.ittf.com/competitions/mat..._Event_Type=MS
                                        Acolo sunt rezultatele de la Dortmund, din anul asta, unde Jike l-a batut pe Wang Hao cu 4-1. Am fost destui care am vazut meciul pe viu si victoria sa a fost clara ... in concluzie cauta un doctor sa te vindece de scenarita.
                                        Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                        Nu inteleg de unde atata rautate si malitiozitate in comentariile lui rflash si mandrubogdan. Era doar o parere personala a mea, a unui amator de tenis de masă, in schimb raspunsurile voastre sunt atac la persoana si oglinda caracterului. Dezamagitor. Sa auzim de bine si fara inversunare!
                                        Deci vorbeai serios . Atunci subscriu la comentariul lui rflash .

                                        Ce as mai adauga e legat de argumentele cu care iti sustii parerea.
                                        De exemplu : "Sa nu mai spun ca in ultimul set de la Rotterdam, a dat o serva intentionat afara" . Cum ti-ai dat seama ca a fost data intentionat afara?
                                        Puteai sa spui mai simplu : "Eu cred ca Wang Hao l-a lasat sa castige pe Zhang Jike"
                                        Blade:O chinezarie
                                        FH:TG2 (No 19)
                                        BH:Super Anti

                                        Comentariu


                                        • Asa am si spus in primul post!
                                          Blade-Darker speed 90
                                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                          Bh- Testing

                                          Comentariu


                                          • Ma Lin - Filimon filmat amator de la matinela. Si mai sint multe filmuletze interesante pe la userul asta
                                            http://www.youtube.com/user/pongwttc2011
                                            Timo Boll ALC
                                            FH: DHS 3 NEO 2.2
                                            BH: DHS 3 NEO 2.2

                                            Comentariu


                                            • Foarte interesant faptul ca Liu Guoliang la sfarsitul meciului, desi Ma Lin nu a avut prea mari emotii, a tinut sa-i spuna acestuia lucruri tactice, probabil greseli facute. Ma Lin asculta cu real interes, si cand te gandesti ca cei doi s-au intalnit candva intr-o finala de campionat mondial cand Ma Lin avea 19 ani! A Castigat atunci Liu Guoliang...ce campioni pot avea chinezii!
                                              Blade-Darker speed 90
                                              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                              Bh- Testing

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                                Foarte interesant faptul ca Liu Guoliang la sfarsitul meciului, desi Ma Lin nu a avut prea mari emotii, a tinut sa-i spuna acestuia lucruri tactice, probabil greseli facute. Ma Lin asculta cu real interes, si cand te gandesti ca cei doi s-au intalnit candva intr-o finala de campionat mondial cand Ma Lin avea 19 ani! A Castigat atunci Liu Guoliang...ce campioni pot avea chinezii!
                                                Probabil ii zicea "daca jucai asa cu Ma Long , de exemplu , te rupea "
                                                Uneori sunt mai folositoare filmarile astea de amatori decat cele "profesioniste" din tavan .
                                                Blade DHS PG 2
                                                FH: DHS Hurricane 3
                                                BH: Stiga Airoc Astro M

                                                Comentariu


                                                • Asa este, mai ales ca la filmarea "din tavan" nu prea iti dai seama cat se ridica mingea peste fileu.
                                                  Blade-Darker speed 90
                                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                                  Bh- Testing

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X