Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

DHS Hurricane 3 Provincial

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • DHS Hurricane 3 Provincial

    Stie cineva daca varianta provinciala de pe ttnpp e contrafacuta,petru ca am citit ca DHS a declarat ca nu comercializeaza variantele provinciala si nationala?
    Blade:tb Spark fl
    FH: Butterfly Tenergy 05
    BH: Grip-s Europe

  • #2
    A dat cineva cu diferite variante si a observat diferente de calitate ,elasticitate,etc.?
    Blade:tb Spark fl
    FH: Butterfly Tenergy 05
    BH: Grip-s Europe

    Comentariu


    • #3
      Asta e o problema la care nu stiu cati se incumeta sa dea un raspuns transant...asta presupunand ca au si niste informatii solide despre subiect...Pot sa iti spun insa cu certitudine faptul ca eu o testez chiar acum si din cate imi dau seama merge conform asteptarilor...Crede-ma pe cuvant dar nici la varianta comerciala nu am gasit pana acum doua loturi care sa se comporte identic...lucru recunoscut de f multa lume care stie despre ce e vorba dar inca neexplicat...unii spun ca acesti chinezi "umbla" mereu la ele...altii ca acesti chinezi sunt in stare sa o falsifice si pe mama lor..."parerile e impartite"...
      Blade: Viscaria, FL
      fh: T05, 2,1 mm, black
      bh: T05, 2,1 mm, red

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de flash Vezi post
        Asta e o problema la care nu stiu cati se incumeta sa dea un raspuns transant...asta presupunand ca au si niste informatii solide despre subiect...Pot sa iti spun insa cu certitudine faptul ca eu o testez chiar acum si din cate imi dau seama merge conform asteptarilor...Crede-ma pe cuvant dar nici la varianta comerciala nu am gasit pana acum doua loturi care sa se comporte identic...lucru recunoscut de f multa lume care stie despre ce e vorba dar inca neexplicat...unii spun ca acesti chinezi "umbla" mereu la ele...altii ca acesti chinezi sunt in stare sa o falsifice si pe mama lor..."parerile e impartite"...
        Ce varianta ai,provinciala cu burete ,albastru sau altceva?Cateva impresii te rog despre fata si daca vrei sa ne spui de unde se merita s-o cumperi.
        Blade:tb Spark fl
        FH: Butterfly Tenergy 05
        BH: Grip-s Europe

        Comentariu


        • #5
          Am luat varianta cu burete orange, 2,15mm, 39 de grade, provincial desigur...Nu stiu cat esti de familiarizat cu astfel de fete...as putea sa fac doar o comparatie cu varianta comerciala sau sa iti spun despre ea in general...Hai sa luam ca varianta de lucru o combinatie intre ele...Este mai puternica decat varianta comerciala, miscarea se face mai scurt, cu mai putin efort si se obtine viteza, spin si in general forta de penetrare mult mai mare dar necesita o tehnica mai corecta de lovire...merge ceva mai bine si mai departe de masa...Ca sa intelegi asa se apropie mai mult de fetele europene, sa zicem de un T05 dar pastreaza totusi nealterate caracteristicile care l-au facut celebru pe H3 neo in jurul lumii...Evident pierzi ceva la capitolul control, mi se pare ceva mai durabila decat varianta comerciala...Pentru a obtine ceea ce trebuie de la aceasta fata trebuie, dupa parerea mea sa o folosesti pe fh in pereche cu ceva moale si usor pe bh (tip euro/jap). Apoi trebuie sa ai o tehnica de lovire putin diferita fata de cea folosita la fetele euro...Pozitionarea trebuie sa fie foarte buna(unii spun ca perfecta) si abia apoi, asemeni unui resort, trebuie facuta o miscare larga si energica care incepe lent si se termina foarte rapid...Chiar daca este vb de varainta prov tot trebuie sa depui un efort constant pentru a lovi mingea...tine de conditia fizica a fiecaruia... Mingea trebuie lovita "in cap" si trebuie periata mult in fata pentru a se obtine un topsin cu mult efect...Restul depinde de stilul fiecaruia...asa...merge foarte bine si la chop...genereaza f mult efect iar la preluarile din serva este mult mai mutin sensibila la spinul care vine decat T05...merge excelent si la capace...la smash sunt ceva probleme dar se poate ajusta in timp... in concluzie ori o iubesti ori o urasti. Spor la treaba!
          Blade: Viscaria, FL
          fh: T05, 2,1 mm, black
          bh: T05, 2,1 mm, red

          Comentariu


          • #6
            De aproape un an joc cu H3 provincial, am incercat diverse modele si duritati. Inainte de asta am jucat cu versiunile comerciale de la h3 si tg3. Pot spune ca h3 provincial este mai bun calitativ decat h3 comercial. Fatza in sine are un aspect clar mai neted si consistent decat la comercial. Viteza este mai mare iar mingea sare foarte asemanator, indiferent cu care zona a fetei lovesti. Din pacate cred ca isi pierde tackyness-ul ceva mai repede dar in continuare agata mingea foarte bine. Cu versiunea de 39 de grade am avut ceva probleme la smash apoi am pus o versiune mai rigida si in prima zi cand am dat cu ea, am pus cu 60-70% mai multe smash-uri pe masa.
            Eu mi le-am cumparat de pe ttnpp si de pe eacheng. TTNPP au mai multe versiuni pe stoc, printre care si unele mai vechi. Nu conteaza cat de vechi sunt... pt ca sunt vidate. Totusi cele vechi nu au cod de autentificare sub holograma. Toate au 6 colturi.
            Am dat si cu skyline tg3 blue sponge, mi-a parut prea soft si prea lenta pentru gustul meu. Ce mi-a placut la tg3 a fost faptul ca puteam varia mai mult spin-ul. Nu
            mi-a placut la smash, nu nimeream nimic pe masa...
            ---------- Post added 17-May-2011 at 21:18 ----------
            Ah.. si o completare... vezi ca au atat h3 provincial cat si h3 NEO provincial. Ce am scris mai sus se refera la NEO. Am incercat si h3 provincial, dar daca nu-l dai cu booster este lent in comparatie cu un t64 sau joola explode. Dat cu booster sare sensibil mai tare ca un t64 fara booster.
            TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

            Comentariu


            • #7
              Din ce am citit si am discutat cu persoane care au habar bine despre tenisul de masa si H3 neo trebuie tunat pentru a obtine maximul de performanta de la el dar eu am incercat o singura data si nu mi-a iesit...sunt aproape sigur insa ca daca as apela la o persoana mai experimentata in asa ceva rezultatele ar fi cele asteptate...
              Blade: Viscaria, FL
              fh: T05, 2,1 mm, black
              bh: T05, 2,1 mm, red

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de flash Vezi post
                Am luat varianta cu burete orange, 2,15mm, 39 de grade, provincial desigur...Nu stiu cat esti de familiarizat cu astfel de fete...as putea sa fac doar o comparatie cu varianta comerciala sau sa iti spun despre ea in general...Hai sa luam ca varianta de lucru o combinatie intre ele...Este mai puternica decat varianta comerciala, miscarea se face mai scurt, cu mai putin efort si se obtine viteza, spin si in general forta de penetrare mult mai mare dar necesita o tehnica mai corecta de lovire...merge ceva mai bine si mai departe de masa...Ca sa intelegi asa se apropie mai mult de fetele europene, sa zicem de un T05 dar pastreaza totusi nealterate caracteristicile care l-au facut celebru pe H3 neo in jurul lumii...Evident pierzi ceva la capitolul control, mi se pare ceva mai durabila decat varianta comerciala...Pentru a obtine ceea ce trebuie de la aceasta fata trebuie, dupa parerea mea sa o folosesti pe fh in pereche cu ceva moale si usor pe bh (tip euro/jap). Apoi trebuie sa ai o tehnica de lovire putin diferita fata de cea folosita la fetele euro...Pozitionarea trebuie sa fie foarte buna(unii spun ca perfecta) si abia apoi, asemeni unui resort, trebuie facuta o miscare larga si energica care incepe lent si se termina foarte rapid...Chiar daca este vb de varainta prov tot trebuie sa depui un efort constant pentru a lovi mingea...tine de conditia fizica a fiecaruia... Mingea trebuie lovita "in cap" si trebuie periata mult in fata pentru a se obtine un topsin cu mult efect...Restul depinde de stilul fiecaruia...asa...merge foarte bine si la chop...genereaza f mult efect iar la preluarile din serva este mult mai mutin sensibila la spinul care vine decat T05...merge excelent si la capace...la smash sunt ceva probleme dar se poate ajusta in timp... in concluzie ori o iubesti ori o urasti. Spor la treaba!
                Vad ca te pricepi ...
                O sa'mi pun eu H3 Provincial curand si vreau sa raman la fata asta pentru forehand ... spune'mi te rog, daca nu am booster (n'am folosit niciodata), uleiul de parafina ma ajuta la ceva? Adica, lipiciul pe baza de toluen si uleiul de parafina ajuta sa aduc buretele ala la performantele la care il aduc chinezii?
                Multumesc ...
                "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

                Comentariu


                • #9
                  Ionut, iti dau eu explicatii ce sa ii faci sa mearga ft bine... cezarhtn pe ttnpp nu sunt contrafacute ci sunt ft bune, am eu varianta nationala si provinciala luate de acolo si sunt super... pot sa ii recomand sau o iei de la mine mai ieftin.
                  Ca si performante, nationala e mult peste orice fata cunoscuta de tine de orice brand, de 10 ori mai buna ca tenergy, mult mai rapida, mult mai spinoasa si ft controlabila, problema ei e ca nu iarta, miscarea trebuie sa fie perfecta sa dai randament, exact ca si un tenergy. Varianta provinciala e mai lenta decat oricare europeana din cauza lipiciului, daca pui o folie sare exact ca o europeana, prima saritura din paleta e cam la fel ca si la o europeana dar desigur se opreste mai repede mingea (nu are atatea sarituri) din cauza lipiciului de pe topsheet, oricum ideea e ca tu cand lovesti mingea ai aceeasi saritura ca si la o europeana cu toate ca nu ai atatea sarituri, in meci nu faci duble pe paleta, diferentele intre varianta provinciala NEO si NON-NEO e doar la viteza, au acelasi topsheet doar buretele difera, la varianta neo buretele e tunat deci sare mai tare, pe cand cealalta e mai controlabila... daca iti place sa dai ft mult tops eu zic ca e mai ok varianta NON-NEO ca dai mai mult pe masa, vrei sa dai si un semi-smash iti cumperi NEO... loviturile drepte in general nu poti sa le dai ft tare cu fetele cu spin mare...
                  Lemn: Butterfly Petr Korbel
                  BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Radu668 Vezi post
                    Ionut, iti dau eu explicatii ce sa ii faci sa mearga ft bine... cezarhtn pe ttnpp nu sunt contrafacute ci sunt ft bune, am eu varianta nationala si provinciala luate de acolo si sunt super... pot sa ii recomand sau o iei de la mine mai ieftin.
                    Ca si performante, nationala e mult peste orice fata cunoscuta de tine de orice brand, de 10 ori mai buna ca tenergy, mult mai rapida, mult mai spinoasa si ft controlabila, problema ei e ca nu iarta, miscarea trebuie sa fie perfecta sa dai randament, exact ca si un tenergy. Varianta provinciala e mai lenta decat oricare europeana din cauza lipiciului, daca pui o folie sare exact ca o europeana, prima saritura din paleta e cam la fel ca si la o europeana dar desigur se opreste mai repede mingea (nu are atatea sarituri) din cauza lipiciului de pe topsheet, oricum ideea e ca tu cand lovesti mingea ai aceeasi saritura ca si la o europeana cu toate ca nu ai atatea sarituri, in meci nu faci duble pe paleta, diferentele intre varianta provinciala NEO si NON-NEO e doar la viteza, au acelasi topsheet doar buretele difera, la varianta neo buretele e tunat deci sare mai tare, pe cand cealalta e mai controlabila... daca iti place sa dai ft mult tops eu zic ca e mai ok varianta NON-NEO ca dai mai mult pe masa, vrei sa dai si un semi-smash iti cumperi NEO... loviturile drepte in general nu poti sa le dai ft tare cu fetele cu spin mare...
                    Merci Radu de sfat; de la tine o iau, trebuie sa ne intalnim sa mi'o inmanezi, nu?
                    Ma intereseaza in special cu ce altceva sa o tratez daca nu am booster si ma intrebam daca uleiul de parafina are ceva in comun cu boosterul ala. Am acum tot ceva nationala de la chinezi, mai ieftina ce'i drept, dar vreau sa spun ca cu timpul a inceput sa mearga tot mai bine; am folosit lipici pe baza de toluen.
                    Ma astept ca provinciala asta sa bata ce am eu cu 10 clase si de'asta sunt foarte interesat sa o "tratez" bine ... deoarece sunt hotarat sa raman doar la aceasta fata pentru forehand. Adica, din cate am citit despre ea pe la baietii care cunosc si avand in vedere pretul, este destul de laudata.
                    Ultima editare de clickofmind; 29.mai.2012, 22:44.
                    "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X