Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne tari cu fete moi si lemne moi cu fete rapide

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemne tari cu fete moi si lemne moi cu fete rapide

    Salutare,

    O mica intrebare pentru cei care stiu cum sta treaba.

    E o greseala sa pun pe un lemn tare (carbon de la OFF in sus) o fata moale cu burete gros (de genul FX, Soft) ? Strica lemnul sau, din contra, ajuta fata sa aiba mai multa viteza pastrind controlul ?

    Am un Waldner Ultra Carbon si ma bate gindul sa pun pe el Baracuda Big Slam si Rakza Soft. Momentan le am pe un lemn ALL Wood dar parca as vrea si duritatea lemnului cu carbon sa ma ajute pe la capace si de la distanta.
    Timo Boll ALC
    FH: DHS 3 NEO 2.2
    BH: DHS 3 NEO 2.2

  • #2
    Salut poti sa pui acuda s3 sau tibhar rapid soft sau desto f3 big slam , tibhar sinus........, cu astea am jucat eu si ai control spin bun si poti sa dai si topspin cu ele spor la cit mai multe jocuri bune si cistigate de tine.

    Comentariu


    • #3
      E chiar recomandat sa pui fete mai soft pe un lemn rigid daca vrei ceva mai mult dwell time. In orice caz, nu e o greseala.
      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

      Comentariu


      • #4
        Salut

        Eu am jucat cu Schlager Carbon OFF+ , si mi-am pus la un moment dat Stiga Almana Sound de 2.3 care erau soft si m-am inteles f bine cu ele....din toate punctele de vedere.
        Am schimbat acest setup ca vroiam cv nou si ca m-am saturat de speed glume , aveam impresia ca trebuie sa lipesc in fiecare zi fetele sa sara cu vreau eu.
        Concluzia e ca un lemn rapid cu fete soft merge f bine.
        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
        BH : Tenergy 05Fx
        FH : Tenergy 05Fx

        Comentariu


        • #5
          si un lemn all cu fete rapide merge bine, eu am o yasaka 3d cu tenergy o5

          Comentariu


          • #6
            eu am sa pun pe un lemn sanwei hinoki si carbon off++ niste fete total opuse....gambler reflectoid de 1.0 mm si o iarba ctt national pogo...oare ce plusuri si ce minusuri o sa aiba paleta?
            tibhar def plus jumulita
            gambler reflectoid 1,0
            dawei 388 D-1 ox

            Comentariu


            • #7
              Am citit pe forumuri ca nu ar fi bine de ex sa pui focus snipe 3 care este o fata moale pe carboane pt ca ii micsoareaza viteza.Voi ce parere aveti?

              Comentariu


              • #8
                ...pai daca tu esti in stare sa stapanesti viteza acelei palete, atunci nu e nevoie sa pui fete moi si mai "lente" (daca focus snipe poate fi considerat lenta, ma rog e subiectiva)...DAR DACA NU?...si nici nu vrei sa-ti cumperi alta paleta vei fi nevoit sa echilibrezi cumva setup-ul prin fete mai moi cu viteza mai redusa dar cu un control mai bun...
                Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                Lume multa, oameni putini...

                Comentariu


                • #9
                  Eu am pus fete Soft pe lemn rigid . Am crescut in speed si controlul e acelasi. Succes. E ok combinatia ta.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X