Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A LA REGHIN,14 APRILIE 2007

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    TABLOU ELIMINATORIU

    SOLUTIA ABSOLUT CORECTA ERA URMATOAREA:FAVORIT NR.1 IN GRUPA PRELIMINARA1,FAV.2 IN GR.8,FAV3-GR5,FAV4-GR4,FAV5-GR3,FAV6-GR6,FAV7-GR7,FAV8-GR2.DACA CINEVA A PREVAZUT CE SE VA INTAMPLA DUPA CELE DOUA ETAPE PRELIMINARE TREBUIA SA SPUNA,DAR SUNT SIGUR CA NU A FOST NIMENI ATAT DE LUMINAT.DE FAPT,AM CONVINGEREA CA DACA NISTOR DOREL IL BATEA PE TOTH LASZLO ACESTE DISCUTII NU AR MAI FI AVUT LOC.NU CRED CA ESTE O TRAGEDIE PENTRU BISTRITA CA A PIERDUT SI DOREL UN TURNEU.
    DR. NEUBAUER SPECIAL
    DR.NEUBAUER DOMINATION+SUPERANTI 1.5

    Comentariu


    • #27
      ASTEPT SI COMENTARIILE ALTOR PARTICIPANTI LA TURNEU PE ACEASTA TEMA!
      DR. NEUBAUER SPECIAL
      DR.NEUBAUER DOMINATION+SUPERANTI 1.5

      Comentariu


      • #28
        Nu e vorba aici nici de Nistor nici de Toth, ci de favoritii nr. 1 si 2, oricare ar fi ei, si de turneele viitoare. Intradevar, nu se poate prevedea totul, dar daca cei doi isi cistiga toate meciurile pina la eliminatorii, e normal sa ocupe extremitatile tabloului final. In rest, eu cred ca a iesit foarte bine turneul, cu meciuri frumoase si organizare buna.
        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #29
          Problema a fost ca eu am facut repartizarea capilor de serie in grupe dupa sistemul AMATouR (deci favoritul 1-gr1, favoritul2-gr2 etc)in care primii 4 favoriti nu se intalnesc decat in semifinale, dar sistemul eliminatoriu facut de Dan Leorda era prevazut pentru sistemul favoritul1-gr1, favoritul2-gr8, lucru pe care nu l-am remarcat nici unul dintre noi numai cand era prea tarziu. Din pacate lucrurile sunt consumate dar nu prejudiciaza pe nici unul dintre cei doi jucatori datorita faptului ca cele mai slabe 2 rezultate de la turneele A nu se iau in considerare. Eu am crezut ca careva dintre ei au pierdut vreun meci si din cauza aia au ajuns pe aceeasi parte a tabloului, ca altfel as fi facut modificarile impreuna cu Dan, deci inca o data precizez ca a fost o greseala pe care nu o vom repeta.


          p.s. la turneul de la București s-a intamplat ca favoritul 1 (Apian) si cu favoritul 2 (Opincaru) s-au intalnit in semifinale dar acest lucru s-a datorat faptului ca Opincaru a pierdut un meci in grupele inferioare, si in acest caz el a ajuns pe cealalta parte a tabloului.

          Oricum turneul e fost unul reusit si felicit organizatorii si pe neasteptatul invingator !!!

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X