Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

campionatul national de seniori

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • campionatul national de seniori

    Duminica 4 sept la Zalău se desfasoara campionatul national de seniori. Pentru cine doreste sa vada cam cum se desfasoara o competitie de acest gen (sau sa mearga acolo) va rog sa-mi dati un mesaj pe messenger ca sa ma interesez deoarece nu prea stiu nici eu detalii.

  • #2
    O sa va dau eu detalii, in scurt timp .
    Am pe cineva care sa dus acolo, o sa culeg informatii si o sa postez un anunt referitor la treaba asta.
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

    Comentariu


    • #3
      aveti idee daca se transmite la TV ceva din acest campionat?
      blade> Butterfly - Schlager Carbon
      FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
      BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

      Comentariu


      • #4
        ...nimic,ca de obicei.
        Paradoxal,un sport cu atit de multi fani si atit de putin mediatizat.
        Mizutani SZLC
        Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Baieti sau intors din Olanda unde au jucat pe echipe.
          Echipa 1 s-a CALIFICAT pentru CUPA EUROPEANA !!
          Din echipa fac parte urmatori jucatori:
          DODEAN
          OLTEANU
          IONASCU
          OANCEA
          CAZACU, etc.
          Astazi or sa vina si cei de la Zalău...
          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
          Fete de palete tenis de masa
          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

          Comentariu


          • #6
            referitor la mediatizare: pai chiar daca sunt atatia fani ai tenisului de masa dobitocii nu fac nimic in a transmite cat de putin. Bine ca pe orice canal TV muti sunt zile in care numai de fotbal dai. Eu am ceva personal cu fotbalul ... deci nu pot fi obiectiv in aprecierea acestui sport!
            Dar acest forum fiind dedicat tenisului de masa, nu stiu de ce am mai pomenit de acel sport in care 22 barbati fug dupa o minge !!!!!
            blade> Butterfly - Schlager Carbon
            FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
            BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

            Comentariu


            • #7
              Referitor la concursul de la Zalău , nu sint prea multe de spus pentru ca o mare parte din jucatori au fost plecati in Olanda, asa ca baietii din București de care am cunostiinta,nu prea au participat.
              Stiu ca pe locul 2 a iesit Seni Ionut, iar restul baietilor pe locurile 5 6 7.
              Oricum sa stiti ca informatiile mele NU SINT OFICIALE,asa ca luati-o ca atare,incerc sa va informez cu tot ce stiu legat de tenisul de masa.
              Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
              Fete de palete tenis de masa
              TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

              Comentariu


              • #8
                La concursul de la Zalău a castigat Dabudeanu Daniel din Cluj cu care am avut onoarea si placerea sa joc saptamana trecuta, asa ca va voi prezenta impresiile mele de dupa acest meci. Deci sa incepem cu inceputul. Cand am mers la Cluj eu nu aveam nici cea mai mica idee de ce stil de joc are, dar eu speram sa aiba un stil ofensiv ca mi-ar fi fost mai usor. Bineinteles ca spre ginionul sau norocul meu (inca nu mi-am dat seama) el are un stil defensiv si joaca pe o parte cu iarba (cosmarul meu) iar cand i-am vazut paleta mi-am zis ca `am bagat-o pe maneca`.
                Despre stilul lui de joc pot sa va zic ca nu am vazut de cand joc eu tenis de masă pe cineva sa taie asa de puternic mingea pe forhand. Pe backhand avand iarba eu nici macar nu l-am jucat decat mingi decisive pentru ca pe mine ma incomodeaza faptul ca din iarba nu inteleg cum vine efectul de fiecare data, asa ca l-am jucat mai mult pe forhand.
                Despre rezultat pot sa va spun ca in primele doua seturi am facut 3 puncte in total dar dupa aia in fiecare set am trecut de 5 (in restul seturilor am facut intre 5 si 8 puncte) dar nici alea nu le faceam daca nu stiam servi foarte scurt, si sa lovesc mingea a treia cum se cuvine.
                Cu toate astea eu ma declar multumit mai ales ca am jucat cu un jucator care a invins in cariera sa pe toti jucatorii mari ai Romaniei cu exceptia lui Vasile Florea (si cand zic pe toti ma refer la toti cei pe care ii stiti de pe la televizor si feminin si masculin) chiar si pe cei care acum joaca pentru alte tari.
                Observatiile mele (si unele sfaturi date de partenerul de joc)
                -nu serviti lung la jucatori defensivi, ca asa le taie de nu mai dati mingea a treia peste fileu,
                -serviti foarte scurt si cu foarte mare efect
                -NU ATACATI MINGEA DECAT IN MOMENTUL IN CARE SUNTETI SIGUR CA ADVERSARUL NU ARE TIMP SA O TAIE FOARTE BINE (prin surprindere ar fi ideal cand adversarul este langa masa, sau cu o miscare cat mai rapida si loviti mingea cat mai tare)
                -nu intrati in joc de topspin - taiat, ca sigur da mai multe taiate decat dai tu topspine
                -incercati sa loviti mingea cat mai spre lateral
                -variati cat mai mult loviturile de atac (nu dati aceleasi lovituri de atac de doua ori la rand)

                Comentariu


                • #9
                  jucatorul de care vorbesti il chema Gabudean shi nu Dabudean.Ti-am scris pt. a corecta aceata gresala.Mersi
                  Primorac Carbon
                  FH Dignics 09C
                  BH JOOLA MAXX

                  Comentariu


                  • #10
                    Asa e. Scuze (am aflat si eu mai tarziu decat am scris aici)

                    Comentariu


                    • #11
                      at putea sa inregistreze cineva cateva mingi de la acest aparator?

                      Comentariu


                      • #12
                        Calitatea organizarii concursurilor nationale lasa mult de dorit! Va intrebati de ce jucatori de echipa nationala nu participa in numar mare?
                        E HAOS! cred ca si un concurs de copii din germania de exemplu este mai bine organizat.
                        Cum sa dea la TV asa ceva.
                        De aceea e nevoie de tineri si de fosti sportivi de nivel international sa se implice in fenomen.

                        Comentariu


                        • #13
                          Nu stie careva cand si unde se desfasoara campionatul national de seniori de anul viitor?

                          Comentariu


                          • #14
                            in martie la arad,revin cu data exacta

                            Comentariu


                            • #15
                              Cred ca voi merge si eu.........nu stiu daca ca jucator sau numai ca spectator...........inca ma mai gandesc, desi nu depinde numai de mine.

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X