Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemne home-made

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • lemne home-made

    Caut viteaz care fabrica lemn cu sau fara carbon pentru confectionare paleta priza atipica (pistol gripp).
    Glumele si poantele pe aceata tema rog sa le postati la sectiunea bancuri.
    Ultima editare de FlorinBN; 07.iun.2011, 13:30.

  • #2
    lemn home - made !

    Postat în original de hakahaka Vezi post
    Caut viteaz care fabrica lemn cu sau fara carbon pentru confectionare paleta priza atipica (pistol gripp).
    Glumele si poantele pe aceata tema rog sa le postati la sectiunea bancuri.

    Sincer sa fiu pe la noi personal nu am auzit decat de unii domni care le modific,a nu am auzit sa produca un lemn din capat in capat. Insa este in Ungaria in apropierea Budapestei este un atelier mai maricel care se ocupa cu asha ceva .. dar te va costa cel putin 150 de euro.. daca ramai pe pozitie am sa iti fac rost de un contact .. email sau telefon acolo.. toate bune!!
    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

    Comentariu


    • #3
      Incearca la Danut POP ''alehandro '' din Dej cel care si repara , mi-a aratat un lemn facut de el .

      Comentariu


      • #4
        da ma ocup si cu asa ceva dar le fac fara carbon pt ca e scump si f greu de gasit in rest putem discuta forma nr de straturi etc !!
        ---------- Post added 07-Jun-2011 at 00:30 ----------
        multumesc dl denes !!
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • #5
          Dar de Mizzone, ati auzit?
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            D-l Mizzone face lemne de balsa cu straturi de carbon, fibra de sticla si diferite furniruri exotice. Eu (pe langa multi altii) am un lemn marca "mizzone" de care sunt foarte incantat. Sunt sigur ca nu va fi o problema in a concepe un lemn cu priza dorita de dvs!

            Comentariu


            • #7
              precizare

              Precizare.Doresc doar lemnul cca.22cmx16cm din care tai eu forma de paleta pistol gripp cu ajutorul unui CNC.
              Eu cu asta ma ocup,gravura computerizata,decupari mecanic sau laser.
              Lemn fara carbon de 6 mm tai laser,marginea se carbonizeaza putin dar la prima slefuire dispare.

              Comentariu


              • #8
                Foarte interesanta priza. Am mai vazut undeva asa ceva. Lama se afla undeva intre priza toc si priza europeana. La priza toc fiind in josul mainii si la priza europeana in susul mainii, aceasta e in fata mainii. Singura problema ar fi suprafata de lovire mai mica. Nu ai putea sa iei un lemn normal, sa-i tai manerul si sa ii adaptezi un astfel de maner ca si la o reparatie? nu trebuie sa fie neaparat dintr-o bucata... alehandro trebuie sa stie daca se poate. Si atunci ai si cu carbon si cu ce vrei tu.

                Comentariu


                • #9
                  Luati legatura cu Mizzone. Este un tip de nota 10++ si nu cred ca va fi nici o problema. Numai ca nu stiu daca confectioneaza lemne cu centrul din lemn. Din cate stiam eu face doar lemne cu centru de balsa si cu diferite furniruri. Dar este posibil sa ma insel.

                  Comentariu


                  • #10
                    E un tip OFF++ ca si lemnul lui Wang Liqin . Pai si balsa tot lemn e.

                    Comentariu


                    • #11
                      Si in AmaTuR este un jucator care foloseste un astfel de lemn cu aceasta priza .
                      Am si jucat la Madrid cu un astfel de jucator care avea o paleta cu aceasta priza ,foarte greu de citit efectele .

                      Comentariu


                      • #12
                        Domnule Antal eu il cunosc bine pe asta din Amatur.Nu-s multi k el.

                        Comentariu


                        • #13
                          Nu am avut placerea de-a schimba cateva mingi cu dl. respectiv ,poate pe viitor .
                          Cum l-am vazut le spuneam colegilor ca este mai greu de jucat inpotriva lui decat inpotriva unui jucator care joaca cu mana stanga .
                          Poate la urmatore intalnire il voi ruga sa dam cateva schimburi .

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X