Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sfaturi particulare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    ok o sa fac niste filmulete cat de curand si o sa le postez
    ---------- Post added 30-Dec-2011 at 11:27 ----------
    voi cum va descurcati ...?
    ce palete aveti..?
    Ultima editare de Bios; 30.dec.2011, 11:27.

    Comentariu


    • #27
      vipiu gasesti aici lectii video, foarte utile
      explica si arata destul de detaliat fiecare tehnica in parte
      este cel mai complet si mai prietenos tutorial video gratuit pe care il poti gasi pe net
      daca te uiti cu atentie de multe ori la fiecare filmulet in parte vei sti ce sa incerci sa aplici cand jucati
      http://pingskills.com/table-tennis/

      chestia asta cu mersul la antrenori nu e chiar asa de simpla
      primul lucru cand te duci se ia cu mainile de par si o sa vrea sa te puna sa dai mingii drepte vreun an
      daca o sa deschizi gura sa zici ca vrei sa dai topspin din taiata o sa iti spuna ca ca bai baiatule tu nu stii sa faci drive si vrei sa dai topspin din taiat
      trebuie sa iti gasesti un antrenor sau vreun partener deschis la minte care sa inteleaga ca tu te distrezi, nu vrei sa ajungi campion mondial, nu vrei sa arati bine la masa ca in pictoriale si vrei doar sa joci for fun
      problema generala a antrenorilor este ca nu stiu cum sa abordeze si sa trateze un jucator de hobby, si vor sa lucreze cu tine ca si cu un pusti care tb sa se antreneze 10 ani sa ajunga mandria europei
      asa ca ai grija
      iti spun din experienta
      Ultima editare de danr; 02.ian.2012, 12:13.

      Comentariu


      • #28
        Eu am luat-o de la zero si am invatat sa joc numai din meciuri pe Youtube!!! Bineanteles ca si cu sprijinul unor jucatori din amatur care detin tehnica loviturilor destul de bine!!! Priveste, analizeaza si se va prinde cel putin baza!!!
        ---------- Post added 02-Jan-2012 at 12:45 ----------
        Pentru a performa iti trebuie mult, mult antrenament, cat si jocuri cu adversari mai buni ca tine!!!
        Blade - Timo Boll ZLF - OFF
        FH - Xiom Sigma II Pro
        BH- Xiom Sigma II Pro

        Comentariu


        • #29
          cateva remarci in limita a ce stiu si eu:
          1. nu ai echipament
          2. pozitia la masa lipseste.
          3. ti paleta gresit
          4. tot ce au spus colegii de mai sus care sunt mult mai experimentati ca mine.
          Yasaka Ma Lin Extra Offensive
          Rakza 7
          Rakza 7 Soft

          Comentariu


          • #30
            NU TE SUPARA FRATE CA ITI SPUN dar ar fi bine sa-ti angajez un antrenor.Din pct. de vedere tactic , din punct de vedere practic cel mai bun lucru este sa te antrenezi cu un antrenor.DE CE ?
            La inceput toti care vad pe margine cum se joaca tenisul de masa li se pare foarte usor(ma refer la bunul sens al acestui sport),dar cum le pui o paleta in mana se schimba problema.Tot ce-ti pot eu spune este ca daca iti place acest sport intradevar si vrei sa joci tenis antrenorul este baza.Degeaba bunii nostri colegi vor sa te ajute in scris ce trebuie sa faci,antrenorul este tot timpul langa tine si te corecteaza sau iti da un sfat cum sa joci normal tenisul de masa nu dupa ureche.Repet daca intradevar vrei sa joci tenis .Cand ai trecere prin Vatra Dornei iti pot oferi cateva ore de antrenament gratuit.
            Blade . PHOTINO
            Fh. Tibhar ev. Mx-p
            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

            Comentariu


            • #31
              se poate da contra orice topspin pe forehand ,cat timp mingea nu e foarte scurta
              p.s... cred ca omul are dreptul la 1 pic de aprecieri pentru faptul ca a venit deschis si a cerut sfaturi fara retineri bravo.. asa pot invata si altii lucruri noi

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de Raul Vezi post
                se poate da contra orice topspin pe forehand ,cat timp mingea nu e foarte scurta
                p.s... cred ca omul are dreptul la 1 pic de aprecieri pentru faptul ca a venit deschis si a cerut sfaturi fara retineri bravo.. asa pot invata si altii lucruri noi
                Faptul ca vrea conteaza cel mai mult ,cum vrea sa invete conteaza f.f.f.mult.Intradevar este de apreciat gestul lui,dar a cerut o parere si eu i-am dato ,nu din rautate ,din bunul simt a raspuderii la cerere.SUCCES.
                Blade . PHOTINO
                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X