Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dragi colegi competitori amatur

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dragi colegi competitori amatur

    As avea si eu o rugaminte...daca are cineva vre-un filmulet despre vre-un concurs sau macar un meci amatur, l-as ruga foarte frumos sa-l posteze daca e posibil, sau sa mi-l trimita cumva(mail etc).
    Poate pare ciudat dar nu stiu in ce categorie sa ma incadrez(incepator, mediu, mediu-avansat)
    Poate ar fi benefic si pentru altii care intimpina aceasta problema...ar fi un bun grad de comparatie pentru toti cei care inca nu au participat dar doresc sa participe la vre-un concurs...


    Cu respect
    Axel
    Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

    Lume multa, oameni putini...

  • #2
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ll=1#post72982


    mai sunt pe forum si altele
    Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
    FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
    BH: Tibhar Quantum X Pro Max

    Comentariu


    • #3
      Esti incepator pana inveti sa dai in mod curent topspin, dupa care treci la categoria mediu. Avansat sau mediu-avansat e mai complicat sa te autoevaluezi(avand in vedere ca acum nu ai idee cam pe unde te afli). Ia legatura cu cineva din zona ta care figureaza in clasamentul amatur. El poate sa te evalueze dpdv amatur. Succes!
      YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

      Comentariu


      • #4
        Cea mai sigura metoda ca sa afli ce valoare ai este sa participi la un turneu.
        Daca nu esti sigur de valoarea proprie, iti recomand sa te inscrii la amatori; daca esti prea bun pentru acea categorie in cazul cel mai grav castigi turneul si pleci acasa cu o cupa

        Comentariu


        • #5
          La turneul din 25/06/2011 Cluj ,te poti evalua si singur in gr.inferiora si superioara se va juca la un loc avansati + amatori de toate gradele , multa bafta .
          Totul este sa participi [ AI PIERDUT CONTINUA ,AI CASTIGAT CONTINUA ]

          Comentariu


          • #6
            daca nu stii in ce categorie sa te incadrezi... probabil esti la amatori. Daca poti da constant top spin din taiat pe ambele parti (fh/bh) incepi sa te indrepti spre mediu, daca poti da top spin din deplasare esti cam la mediu, daca nu faci greseli nefortzate si poti da retopspin, flickuri pe ambele parti, pui mingea pe masa indiferent de timing, faci preluare de serviciu bine pe ambele parti... esti bun si poti juca relaxat la open.
            TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

            Comentariu


            • #7
              Multumesc tuturor, m-ati ajutat f mult...
              ---------- Post added 15-Jun-2011 at 16:07 ----------
              Postat în original de Dan2 Vezi post
              Cea mai sigura metoda ca sa afli ce valoare ai este sa participi la un turneu.
              Daca nu esti sigur de valoarea proprie, iti recomand sa te inscrii la amatori; daca esti prea bun pentru acea categorie in cazul cel mai grav castigi turneul si pleci acasa cu o cupa
              ...cam asa m-am gandit si eu...oricum sper sa nu iasa chiar asa de grav
              Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

              Lume multa, oameni putini...

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X