Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Eforie Nord- Vila OZON : cazare si locatie antrenament-masa ittf

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Eforie Nord- Vila OZON : cazare si locatie antrenament-masa ittf

    Salutare!

    Colegilor amaturisti de pretutindeni, care aleg sa-si petreaca vacanta de vara in Eforie Nord, le ofer posibilitatea de cazare la o pensiune clasificata la 3 stele si, totodata, sa se antreneze sau sa joace tenis in conditii decente.
    Coordonatele pensiunii: Str. Stefan Cel Mare nr.35, colt cu str. Armand Calinescu, Eforie Nord, la cca 450 m de plaja.
    Zona este una linistita, departe de tumultul teraselor de pe faleza sau de traficul si tarabele din centrul statiunii.
    La pagina 7, post 99, 100 si 103, aveti poze recente cu pensiunea.

    Masa de tenis Donic Waldner Clasic 25-ittf, impecabila, situata intr-o sala spatioasa si bine iluminata, va sta la dispozitie g r a t u i t pentru turistii cazati in vila, cu partener (eu, in masura disponibilitatii) si 100 mingi de antrenament.
    Locatia cu masa de tenis profesionala este pe faleza, in spatiul hotelului Acapulco, detinut de un bun prieten al meu. Nu este disponibila publicului larg, ci doar privat. Acolo se poate intra doar in prezenta mea!

    [I][B]Preturile actuale pentru cazare le gasiti la adresa: http://www.turistinfo.ro/eforie_nord...on-c99469.html.

    Acceptam orice CARD DE VACANTA (Sodexo, UP si Edenred).

    Tel contact: 0722-317974

    PS Televizoarele din fotografii au fost inlocuite cu LCD-uri de 82 si 101 cm.
    Fișiere atașate
    Ultima editare de lica george; 21.iul.2023, 09:31.
    Xiom -Mitzutani - Xiom

  • #2
    mai sus este camera "verde" acum ceva poze cu camera "bleu"
    Fișiere atașate
    Xiom -Mitzutani - Xiom

    Comentariu


    • #3
      V-am trimis!... O sa postez si aici pozele cand o sa am mai mult timp (maine-poimaine), ca trebuie sa le mai ajustez pt a fi postate... nu-i asa?... si am nevoie de timp si rabdare!
      Asa cum am spus si celor mai multi dintre dvs. casa mea nu este inca "pensiune" pt ca are la dispozitia dvs. doar parterul pe 130 mp: doua dormitoare cu doua bai, livingul si a treia baie, bucataria si curtea cu gratarul, alti 100 mp
      Etajul 1 si mansarda sunt ridicate dar nu inca finisate. Abia dupa finisare putem discuta de "pensiune".
      Locatia de tenis este disponibila gratuit daca mergeti cu mine... e vb de cca 250-300 m distanta. Eu va pot fi partener la orice ora doriti. Pt tenis imi pot face timp! Imi plac temele, dar si jocul pe puncte. La contre si capace nu prea dau in aut sau fileu!
      Xiom -Mitzutani - Xiom

      Comentariu


      • #4
        Certific faptul ca Dl. George nu da nici in fileu nici pe afara la contre si capace! Un om de calitate!
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • #5
          Multam de aprecieri, Daniel!
          Pot spune ca tu esti un om de isprava, cu mult bun simt ! Si remarc faptul ca ai progresat binisor la tenis de asta iarna!
          Incerc sa postez si ceva poze cu camerele si o poza cu locatia de tenis din Eforie.
          Fișiere atașate
          Ultima editare de lica george; 30.mai.2019, 13:48.
          Xiom -Mitzutani - Xiom

          Comentariu


          • #6
            mai sus este camera "verde" acum ceva poze cu camera "bleu"
            Fișiere atașate
            Xiom -Mitzutani - Xiom

            Comentariu


            • #7
              daca se poate o camera pt 22-23iulie.Va multumesc anticipat(o sa incerc sa va contactez si telefonic)
              BLADE:TMB ALC
              FH:TENERGY 05
              BH:RASZKA O7

              Comentariu


              • #8
                am doua rezervari care cuprind si urmatorul weekend, dar numai una e confirmata.
                discutam la:
                0722-317974
                ...sau va sun eu daca imi lasati nr dvs.
                ---------- Post added 14-Jul-2011 at 23:31 ----------
                Pentru evitarea unor situatii neplacute, rog sa se tina cont ca in ziua plecarii eliberarea camerelor sa se produca in jurul orei 12.00, pentru a se putea face curatenie si cazarea noilor veniti incepand cu ora 13.00-14.00.
                Chiar daca sositi dimineata devreme, exista spatiu pentru depozitarea bagajelor pana la pranz, posibilitatea servirii unei cafele/mic-dejun si schimbatul pentru prima plaja!
                Ultima editare de lica george; 30.mai.2019, 13:48.
                Xiom -Mitzutani - Xiom

                Comentariu


                • #9
                  Atentie George, nu mai ai spatiu in Inbox.
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #10
                    Mersi Visco!... Am notat!
                    Desi mi-am lasat si adresa de mail, tenismenii care doresc sa vina la mare tot pe site-ul nostru (MP) imi scriu... din obisnuinta.
                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                    Comentariu


                    • #11
                      V-am trimis si pe mail pozele postate deja pe site.
                      Pana pe 25 iulie am ocupat, dupa care discutam.
                      Astazi, dupa atatea zile superbe, este innorat, mai ploua, dar astfel e mai mult timp pentru tenis, acvariu, delfinariu, piata.
                      Cele bune!
                      Xiom -Mitzutani - Xiom

                      Comentariu


                      • #12
                        Am fost,am vazut.mi-a PLACUT. Totul este la SUPERLATIV(locatie=***;suprafata de joc=excelenta;spatiu=mai mult decat necesar). D-l GEORGE=gazda ospitaliera,parolist,un bun partener de antrenament(capacele de langa masa le voi uita greu)
                        BLADE:TMB ALC
                        FH:TENERGY 05
                        BH:RASZKA O7

                        Comentariu


                        • #13
                          Multumesc!...
                          Iar dl Cristi, un partener de joc experimentat si polivalent, care trece cu usurinta de la soft la iarba si viceversa.
                          Xiom -Mitzutani - Xiom

                          Comentariu


                          • #14
                            Pozele sunt deja postate in topic pe pag.2.
                            pentru alte informatii, va rog la
                            0722-317974
                            sau va sun eu daca imi lasati un nr de tel.
                            Xiom -Mitzutani - Xiom

                            Comentariu


                            • #15
                              La George a fost atat de bine din toate punctele de vedere, incat am sa tin secret si nu am sa spun nimanui ce sejur minunat am avut. Nu de alta, dar se poate aglomera incat sa nu mai gasesc locuri alta data !
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #16
                                O locatie placuta, o gazda primitoare si de treaba. Merita petrecut un concediu acolo. Multumesc partenerilor de tenis Aurel Onut si Lica George precum si celorlalti 2 (carora din pacate le-am uitat numele) pentru jocurile si antrenamentele facute impreuna. Ii doresc lui George sa aiba pe la anul macar vreo 4-5 camere de cazare disponibile.
                                Andro Rasanter 48
                                Butterfly Timo ALC
                                Andro Rasanter 48​

                                Comentariu


                                • #17
                                  Va multumesc pentru aprecieri!
                                  Si pentru mine a fost o placere sa am oaspeti pasionati de tenis de masă cu care sa joc!
                                  Va astept cu drag si vara viitoare!
                                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Am petrecut si eu o saptamana la Eforie Nord, la pensiunea lui George. M-am simtit bine si recomand locatia si altor doritori. Conditiile sunt foarte bune, iar
                                    George este un jucator amator de tenis de masă foarte bun.
                                    Succes George !
                                    Rudius

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Multumesc de aprecieri Dane alias "titicostel"!

                                      Pe langa colegii mentionati mai sus, am avut oaspeti la masa de tenis din Eforie si multi alti amaturisti veniti in tranzit pe litoral sau chiar fosti jucatori de divizie din tara si strainatate (dl.prof.Marinas Marius-"Nex"/CSS Universitatea Craiova si apoi Grecia si dl. antrenor Diamandi Gherasim-"Miki" LPS Constanța , Grecia, Spania)

                                      Cele bune!
                                      ---------- Post added 21-Dec-2011 at 17:42 ----------
                                      Multumesc de aprecieri Dane alias "titicostel"!
                                      Pe langa colegii mentionati mai sus, am avut oaspeti la masa de tenis din Eforie si multi alti amaturisti veniti in tranzit pe litoral sau chiar fosti jucatori de divizie din tara si strainatate (dl.prof.Marinas Marius-"Nex"/CSS Universitatea Craiova si apoi Grecia si dl. antrenor Diamandi Gherasim-"Miki" LPS Constanța , Grecia, Spania)
                                      Cele bune!
                                      Xiom -Mitzutani - Xiom

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Multumesc pt vizita si joc d-lui Sterea Viorel, fost antrenor de lot national, care de curand ne onoreaza cu participarea si in circuitul Amatur.
                                        Am primit cateva sfaturi de la Viorel, privind up-gradarea locatiei din Eforie si am trecut la fapte.
                                        Am pus draperii la geamurile laterale si ne vom ingriji si de schimbarea suprafetei pardoselii.
                                        Caut sa creez conditii si mai bune pt forumistii ce imi vor calca pragul pe litoral in vacanta de vara, sezonul 2012!
                                        Voi reveni cu poze!
                                        Xiom -Mitzutani - Xiom

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Am reusit sa rezerv 7 nopti la d-l Lica, incepand cu 16 Iulie pana pe 23 Iulie. Altadata cand veneam la mare si ploua sau era nor bineinteles ca ma ofticam, acum se pare ca si o zi ploioasa poate fi utila, voi juca tenis mai mult.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                            Am reusit sa rezerv 7 nopti la d-l Lica, incepand cu 16 Iulie pana pe 23 Iulie. Altadata cand veneam la mare si ploua sau era nor bineinteles ca ma ofticam, acum se pare ca si o zi ploioasa poate fi utila, voi juca tenis mai mult.
                                            Perioada ta de sedere pe litoral la EFORIE NORD,tocmai coincide si cu a mea de sedere acolo.Sper sa ne intalnim la masa de tenis indiferent daca este vreun nor pe cer,sa-i ;rupem;masa domnului LICA in doua si apoi s-o udam din belsug cu bere.Sper sa nu se supere pe noi in cazul asta de ;violenta;.In domnul LICA sigur v-om avea un adversar de temut avand in vedere ca a terminat pe unul din locurile 8-16 in recentul turneu de la MANGALIA.Cum se mai spune-FEREA.
                                            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                              Perioada ta de sedere pe litoral la EFORIE NORD,tocmai coincide si cu a mea de sedere acolo.Sper sa ne intalnim la masa de tenis indiferent daca este vreun nor pe cer,sa-i ;rupem;masa domnului LICA in doua si apoi s-o udam din belsug cu bere.Sper sa nu se supere pe noi in cazul asta de ;violenta;.In domnul LICA sigur v-om avea un adversar de temut avand in vedere ca a terminat pe unul din locurile 8-16 in recentul turneu de la MANGALIA.Cum se mai spune-FEREA.
                                              Cu mare placere o sa va ajut sa rupem masa domnului Lica, ar trebui sa-i cerem sa instaleze vreo instalatie bronzanta gen solar ceva in aceiasi sala cu masa sa vada vecinii cand ne-om intoarce ca am fost la mare.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Va astept cu drag!
                                                Tenisul si berea le "consumam" dupa plaja; nu doresc sa intru "in sedinta" cu familiile amaturistilor!
                                                Xiom -Mitzutani - Xiom

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Multam frumos, maestre Paul !
                                                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X