Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Modificare punctaje

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Modificare punctaje

    Am vazut ca in alte tari si pe ITTF punctajele jucatorilor nu scad asa de repede ca la noi in AMATouR, chiar daca acestia nu participa regulat la turnee deci propun ca jucatorilor care nu au multe participari sa li se ia in considerare ultimele 2 sau 3 A-uri si ultimul B (acum este 1 A si 1 B) pentru o perioada de 3 ani, deci cu alte cuvinte daca un jucator are 3 A-uri acestea nu i se sterg din punctaj.

    Daca se doreste acest lucru modificarile vor fi facute de la clasamentul din iunie.

  • #2
    Clasamentul reflecta activitatea de pana in urma cu un an si nu de pe un an, dar ar trebui sa reflecte si valoarea jucatorului, cred ce nimanui nu-i convine sa pice in grupa cu 2 din astia buni ce nu au prezente multe ( care sa ii elimine) si care nu sunt cotati ca capi de serie din motiv ca au pierdut punctele, eventual putem alege o cale de mijloc in ideea ca nu taiem ultimele 2 A-uri si ultimul B. Ce propuneai tu ca clasamentul sa se incheie in decembrie nu avantajeaza pe nimeni datorita faptului ca nu este fluid, lucru care l-am stabilit deja la inceputul anului acesta.

    Comentariu


    • #3
      Eventual ii pun cu alta culoare ca fiind considerati inactivi, si atunci pot sa ii las chiar si cu 3 A-uri+ 1 B sau ultimele 4 jucate (daca nu are 3 A-uri)

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X