Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sala proprie tenis de masa.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sala proprie tenis de masa.

    Desii eu sunt complet paralele cu tenisul de masa ambii copii sunt pasionati de acest sport si cum nu este nici o sala prin imprejurimi decat sa faca mai bine de o ora pana la un club de tenis prefer sa le amenajez o sala acasa. As fi interesat de dimensiunile unei sali in care pot pune o masa este model Adidas PRO 800 dar nu stiu daca asta conteaza banuiesc ca toate au dimensiuni standard, doar ca nu prea pot estima de spatiu este necesar fata, spate, stanga si dreapta pentru a putea juca la nivel profesional tenis de masă. Ma puteti ajuta cu ceva dimensiuni va rog? Nu stiu daca necesita mai mult spatu antrenamentul cu robot dar as fi interesat si de achizitia unei asemenea ,,jucarii" tot in aceiasi sala. Ma intereseaza atat lungimea si latimea cat si inaltimea salii daca poate aprecia cineva niste dimensiuni va rog!

  • #2
    Iti ofer eu cateva date:
    Dimensiuni minime pentru jucatori de valoare medie: 4,5x8x3 m'
    Dimensiuni potrivite: 5x10x4
    Pentru performanta ar fi nevoie de 6x12x4,5 m,

    Comentariu


    • #3
      Multumesc mult pentru informatii, inaltimea nu imi permite mai mult de 3,2 metrii dar in rest m-as putea descurca cu 6x12 deci ar fi ok!

      Comentariu


      • #4
        Instalatia de iluminat sa nu fie sub 300 cm. si se poate juca decent .

        Comentariu


        • #5
          In general la antrenamentul cu robotul este nevoie de mai putin spatiu.
          In caz particular, ca sa montez un robot eu as avea nevoie s-o trimit pe nevasta-mea in delegatie pe termen nedefinit.
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Unde e locul asta, ca ma intereseaza si pe mine!!!
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              Ca solutie de iluminat ma gandeam la http://www.zexstar.com/solutii-de-il...60-leduri-alb/ vre-o 4 bucatele ca sa pot lumina or jumate de sala or cealalta jumatate. Credeti ca ar fi ok?

              Comentariu


              • #8
                un sfat: daca doriti cumparati o masa mai profi, altfel copii dumneavoastra nu vor vedea cum sare mingea intradevar.

                Comentariu


                • #9
                  Da multumesc mult pentru sfat dar acum 2 luni acel adidas pro 800 era cam varful de gama impreuna cu Sponeta S 8-36/S 8-37 si toti mi-au recomandat Adidas desii era cu vre-o 300 de lei mai scumpa nu exagerat de mult dar am zis ca stiu ce vorbesc si cei de la cluburile ok. Ce ma sfatuiti sa achizitionez ca masa daca spuneti ca aceasta nu este ok?

                  Comentariu


                  • #10
                    http://www.tenisshop.ro/Tenis-De-Mas...s-Pro-800.html

                    Daca ne uitam un pic aici...si nu numai...masa pare profesionala...doar pentru ca Adidas s-a consacrat cu pantofi sport, asta nu inseamna ca fac materiale de tenis de masă proaste...
                    --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                    --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de MaLong Vezi post
                      un sfat: daca doriti cumparati o masa mai profi, altfel copii dumneavoastra nu vor vedea cum sare mingea intradevar.
                      Pentru "MaLong" alias "Messi":
                      Ar fi de dorit sa-si dea cu parerea persoane avizate. Nu de alta dar induceti lumea in eroare doar din dorinta de a mai posta un mesaj. Daca tot vreti sa fiti de ajutor macar folositi google inainte de a abera.
                      As fi "acordat" un calificativ dar deocamdata ma abtin.
                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                      Comentariu


                      • #12
                        Pentru iluminat ,dupa parerea mea este foarte bine , preferabil lumina calda si mai ales varianta aleasa .
                        Referitor la masa stiu ca s-a jucat un turneu internationa de anvergura chiar in Germaia in acest an pe ''ADIDAS'' .

                        Comentariu


                        • #13
                          Masa si mie mi se pare mai mult decat ok. Intrebarea ar fi care ar trebuii sa fie pozitia luminii pe unul din peretii laterali sau deasupra si la ce inaltime daca ar fi pe pretii laterale sau pe unul din pereti (stanga, dreapta), si deasupra in ce zona a salii fata de pozitia mesei?

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de FurtunaDiesel Vezi post
                            Masa si mie mi se pare mai mult decat ok. Intrebarea ar fi care ar trebuii sa fie pozitia luminii pe unul din peretii laterali sau deasupra si la ce inaltime daca ar fi pe pretii laterale sau pe unul din pereti (stanga, dreapta), si deasupra in ce zona a salii fata de pozitia mesei?
                            Luminile laterale sunt deranjante , cel mai bine deasupra mesei .

                            Comentariu


                            • #15
                              La asta ma gandeam si eu dar vroiam un sfat de la cineva experimentat. Multumesc mult pentru raspuns, dar as mai ave ao nelamurire referitoare la masina de antrenament. Eu m-am orientat spre Tt Matic 505 A. Aveti cunostiinte despre ceva mai ok decat asta?

                              Comentariu


                              • #16
                                Cred ca ati lasat lumea fara cuvinte....
                                We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                                Aristotle



                                Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                                Comentariu


                                • #17
                                  Avand in vedere faptul ca dumneavoastra nu va incurcati decat cu cele mai bune produse, pot spune ca masa Adidas este buna dar nu extraordinara. Va recomand aceasta masa: http://www.dhsamerica.com/equipment.php
                                  De asemenea, robotul de antrenament pare ok, dar nimic nu se compara cu un antrenor sau un jucator adevarat. Daca dispuneti de resursele materiale necesare si vizati performanta pe termen lung, antrenorul este indispensabil.
                                  TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Ceea ce mi-ati aratat mi se pare foarte ok desii nu am cunostiinte in domeniu, pe viitor am sa ma gandesc dar sa termin atat cu sala cat si cu incalzirea ei si ceea ce trebuie. Referitor la masa recomandata de dvs. din cate am vazut dealerul nu este in Romania, si masa este de interior deoarece pare foarte solida. Aveti idee cum se procedeaza cu transportul? Exista vre-o solutie sa o aduc fara sa ma deplasez eu pana acolo?

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Din cate am auzit, deplasarea este obligatorie, suportata de delaer si in pret este inclusa o saptamana la Las Vegas, cu toate cheltuielile incluse.
                                      Neparat, cei doi copii trebuie lasati acasa in grija mamei, deoarece sugarii nu sunt acceptati, chiar daca joaca tenis din fasa.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Aveti o masa foarte buna, nu are rost sa o inlocuiti acum.
                                        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Dane nevasta trebuie lasata acasa asta stiam si eu dar copii sunt cam mari nu sunt in fasa si saptamana in Vegas e mai scumpa decat decat masa. Ne certam pe alt topic! Nu ma gandeam sa o schimb acum masa RBlade deocamdata sa termin cu sala si amenajarile si apoi voi vedea ce fac cu masa daca imi raman bani sa o schimb sau nu!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Am inteles, incercam doar sa va ajut sa nu aruncati cu banii.
                                            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Da multumesc frumos am inteles ca ati avut o intentie buna! Oricum nu voi achizitiona momentan alta masa!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Cum merge treaba? Ne puteti arata si noua niste poze?
                                                TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Da bine inteles ca va pot arata la finalizare. Deocamdata abia am demarat reabilitarea salii, detineam mai multe in acelasi complet dar foarte prost intretinute si cred ca undeva pe miercuri va fi gata tot mai putin sistemul de incalzire la care imi este foarte greu sa ma hotarasc or incalzire prin pardoseaza cu centrala terminica or cu plasme termice nu stiu care ar fi mai economic!

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X