Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Competitie locala la Constanța - 6 mai

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Competitie locala la Constanța - 6 mai

    Meciurile se vor desfasura intr-o sala aproape acceptabila cu doar 4 mese fara prea mari pretentii <Aktiv> in spatele Universitatii A.Shaguna pe str. Unirii.
    Este a 2-a competitie de gen din acest an, prima a fost castigata de Lica George care dealtfel v-a lansat invitatia pentru luna august de la Constanța, de care cu siguranta ne vom mandri, ptr. ca acolo sala e special amenajata ptr antrenamentele profesionistilor, asa cum probabil ati aflat.
    Asadar pe 6 mai, la ora 14.00, deocamdata vreo 25-30 de participanti isi vor incerca fețele, lemnele, speed-gluurile..etc in combinatii speram noi cat mai civilizate.
    Deci daca sunteti prin zona sau aveti ceva drum pe la mare, va invitam sa spargem 1-2 mingi impreuna daca nu aveti pretentii f mari la premiul cel mare de 50 RON.
    Era sa uit! Astazi si maine in apropiere de Mamaia, aripa tanara a PNL, stiu ca nu trebuie sa amestecam politica cu sportul cel putin pe FORUM, dar asta e..organizeaza o mica competitie la <casute>.
    Sa le uram suscces! George cred ca ma rup putin de la servici si ajung si eu. SI NU IUTATI MAINE E ZIUA VOASTRA!!

  • #2
    Competitie acerba la "casute" (sat vacanta-Mamaia)! 64 competitori, sistem eliminatoriu, trei zile la 5 mese, tragerea la sorti a fost asa "din caciula"(aseara) fara capi de serie. Cate 300 ron finalistii, cate 200 ron locurile 3-4... (se poate achizitiona un lemn sau ceva fete de ei...)
    sunt si vreo 3 fete, doua au jucat tenis in copilarie!... multi necunoscuti... ne luptam!

    cele bune!
    Xiom -Mitzutani - Xiom

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de george, c-ta
      Competitie acerba la "casute" (sat vacanta-Mamaia)! 64 competitori, sistem eliminatoriu, trei zile la 5 mese, tragerea la sorti a fost asa "din caciula"(aseara) fara capi de serie. Cate 300 ron finalistii, cate 200 ron locurile 3-4... (se poate achizitiona un lemn sau ceva fete de ei...)
      sunt si vreo 3 fete, doua au jucat tenis in copilarie!... multi necunoscuti... ne luptam!
      cele bune!
      Bafta ! Sa iei premiul , sunt bani de o Tamca 5000 !
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #4
        Vreti sa il includeti ca turneu B?

        Comentariu


        • #5
          Da noi vrem, dar mai trebuie putin detaliate regulile ptr. turneele A, B..etc.
          Banuiesc ca din punct de vedere al numarului de participanti intrunim conditiile ptr un turneu B.
          Mai mult nu putem decat sa va anuntam primii clasati si poate victoriile obtinute, dupa ce se termina turneul acesta.
          Va stam la dispozitie cu alte sugestii.
          Problema este daca la acest gen de competitii pot participa si legitimatii, sau ramane la apreciarea organizatorilor, asta in cazul in care sa presupunem apar si vreo 2-3 de legitimati printre amatori??

          Comentariu


          • #6
            pentru ca un turneu sa poata fi considerat B ar fi necesar cateva cerinte:

            -turneul sa fie anuntat si liber (sa poata participa oricine, chiar si legitimatii fara activitate de performanta)
            -trebuie sa anuntati la sfarsit un clasament de la primul clasat pana la ultimul
            -sa fie organizat de catre cineva cu care sa pot lua legatura


            cam atat ar fi indeajuns, e bine sa va uitati cam cum s-au organizat alte turnee B in ideea de a fi cat de cat in spiritul AMATouR-ului ( grupe, capi de serie, etc)

            SUCCES

            Comentariu


            • #7
              Turneul de la Constanța s-a incheiat ieri, au fost 64 de amatori in competitie, iar despre organizare nu vreau sa comentez.
              S-a jucat dupa sistem eliminatoriu fara capi de serie, prin tragere la sorti, iar in sala destul de mica nu intrau decat cei care erau anuntati pe liste sa joace.
              Cu regret am sa dau doar primele 4 locuri, ptr. ca mai mult nu am putut sa obtin.
              Oricum ptr, alte detalii se poate lua leg?tura cu organizatorul concursului, dl. Tudor la nr de tel:0723.166.940
              Deci, ordinea este:

              1. ST?NESCU MARIAN - 7 victorii , 0 infrangeri
              2. LICA GEORGE - 6 victorii , 1 infrangere
              3. CHIP?ILA MIRCEA - 5 victorii, 2 infrangeri
              4. MELU?AN LAURENTIU - 4 victorii, 3 infrangeri

              Decideti dv daca acest concurs daca poate fi incadrat ca turneu B,
              Multumim

              Comentariu


              • #8
                Ca o curiozitate, cum a fost eliminatoriu daca sunt oameni cu mai mult de 1 infrangere ?
                Blade DHS PG 2
                FH: DHS Hurricane 3
                BH: Stiga Airoc Astro M

                Comentariu


                • #9
                  Da, cred ca am omis sa mentionez ca pana in semifinale s-a jucat eliminatoriu, dupa care s-a jucat fiecare cu fiecare pentru desemnarea primelor 4 pozitii.
                  Acum iese, matematic?

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de FUN
                    Da, cred ca am omis sa mentionez ca pana in semifinale s-a jucat eliminatoriu, dupa care s-a jucat fiecare cu fiecare pentru desemnarea primelor 4 pozitii.
                    Acum iese, matematic?
                    M-am gandit io ceva , dar eram nelamurit nu mi-o lua in nume de rau. Curiozitatea ...
                    Blade DHS PG 2
                    FH: DHS Hurricane 3
                    BH: Stiga Airoc Astro M

                    Comentariu


                    • #11
                      Salut!
                      Cum spunea si Fun, conditiile n-au fost stralucite in meciurile eliminatorii, insa in faza play-off din semifinale, in spatiul destinat celor 5 mese, a ramas o singura masa pe centru si astfel s-a creat spatiu bun pentru joc si pt asistenta (cca 30 spectatori). Cei 4 am jucat fiecare cu fiecare si ordinea e cea prezentata de Fun. Adaug ca a fost un turneu bine-venit, am avut ocazia sa descoperim si alti iubitori de tenis constanteni, care chiar se descurca... Au fost meciuri disputate, de un nivel bun! Adrenalina, emotii, mingii grozave, greseli copilaresti!... toate ingredientele unui concurs adevarat! Eu personal am castigat pe langa cei 200 RON aferenti locului 2, (aproape un Tamca 5000 ), si ceva experienta de concurs! Pacat insa ca plec joi din tara pt cca 6 luni! Oricum concursul din Constanța din august se va tine, cu tot sprijinul din partea d-lui antrenor Filiomon si a jucatorilor...Fun, Aurica, Marian Stanescu(castigatorul concursului de ieri) si restul gastii mele! Sper sa fie reusit si sa devina un concus de traditie pe calendarul competitional al amatorilor!

                      Toate cele bune!!
                      Xiom -Mitzutani - Xiom

                      Comentariu


                      • #12
                        Nu ne incadram cu nici un punctaj la Constanța? N-am mai primit nici un raspuns cu privire la incadrarea in turneu de tip B. Probabil ca nu sunt satisfacute conditiile?

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de FUN
                          Nu ne incadram cu nici un punctaj la Constanța? N-am mai primit nici un raspuns cu privire la incadrarea in turneu de tip B. Probabil ca nu sunt satisfacute conditiile?

                          De incadrat va incadrati dar nu aveti un clasament complet al turneului. Cand il am va fac punctajele si va bag in clasament.

                          Am vorbit cu domnul Tudor si mi-a spus ca o sa-i dea clasamentul lui George care o sa-l puna pe forum de unde il iau eu si apoi veti avea si punctajele.

                          Comentariu


                          • #14
                            George a plecat din tara ptr cateva luni.Daca nu e graba, voi incerca sa iau eu clasamentul macar ptr primii 10? si sa-ti trimit eu lista, daca o mai are nea Tudor, daca nu vom incerca sa facem un alt turneu.

                            Comentariu


                            • #15
                              Imi trebuie clasamentul complet si nu primii 10.

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X