Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Agnita - sala de antrenament tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Participarea copiilor din Agnita la turneul "Cupa campionilor" de sambata de la Mediaș,In memoriam "Costel Totan",a fost un prilej de sarbatoare pentru ei si ceilalti copiii pasionati de tenis de masă din judetul nostru si din imprejurimi,cca 80 de participanti fiind inscrisi la cele sase categorii de varsta,fete si baieti separat.Competitia,in sine,a fost dominata de sportivii de la Romgaz,asa cum era de asteptat,acestia castigand fara probleme,meritat,cinci din sase categorii.La categoria baieti 11-13 ani disputa a fost foarte echilibrata,pe alocuri chiar dramatica,decisa la ultimele mingi de "meci",protagonistii oferind celor prezenti momente de tenis adevarat,dintre acestia remarcandu-se Bogdan Chibulcutean din Târnaveni, dar si reprezentantii nostri,Valentin Toader si Casian Crisan.Si ceilalti membri ai delegatiei noastre au avut prestatii bune figurand printre protagonistii categoriilor si,chiar daca nu au urcat pe podium,ei sunt "invingatori" chiar si numai pentru curajul de a se intrece cu cei de la Mediaș care se antreneaza cate 3-5 ore pe zi!!Madalina Moga,Andrei Panzar sau Cristina Dumitrescu,castigatori detasati la categoriile lor de varsta,sunt nume deja cunoscute noua,amaturistilor din toata tara,sunt nume de care o sa mai auzim de-acum inainte tot mai mult!
    Evenimentul de sambata a corespuns din toate punctele de vedere,locatia si organizarea fiind ireprosabile,iar generozitatea "gazdelor" a intregit bucuria tuturor copiilor participanti,generand o atmosfera de adevarata sarbatoare a tenisului de masa juvenil la Mediaș,onorand astfel, cum nu se putea mai bine,memoria celui disparut dintre noi,dl Costel Totan!
    Impreuna cu membrii "echipei" noastre:Alexandra Lemnaru,Nikol Dalbea,Andrei Popelca,Mihai Flesariu,Victor Paculea,Sergiu Cioca,Lemnaru Bogdan,Alex Maximovici,Casian Crisan si Valentin Toader,multumim si pe aceasta cale organizatorilor pentru invitatia adresata si,de-asemenea,dorim sa multumim Primariei Orasului Agnita pentru asigurarea deplasarii copiilor la Mediaș si interesul constant manifestat pentru activitatea noastra.
    I love table tennis !

    Comentariu


    • Evenimentele din ultimele zile au marcat pozitiv gruparea ping-pongista din Agnita!
      Cei mai mici dintre ping-pongistii nostrii ne-au reprezentat,cu cinste,la Memorialul "Costel Totan" de la Mediaș!
      Alex Nechita a avut o prestatie onorabila la finalele ONSS de la Branesti!
      Am inceput de ieri dupa-masa antrenamentele cu "grupa mica" in sala mica de la liceu.
      "Noua" locatie este pe gustul nostru,"mica si cocheta",si ne va permite in primul rand instalarea celor sase mese Joola 2000S ce "zaceau" inactive in vestiarul din cealalta locatie,fapt care va eficientiza la maxim antrenamentele cu copiii.Celelalte trei mese vor ramane in vechia locatie de "La Prut" si vor servi in continuare antrenamentelor "grupei mari" si membrilor de la "Old-boys".
      Suntem deschisi si disponibili oricand pentru antrenamente comune cu alte trupe de copii din inprejurimi(in zilele de luni,marti,miercuri si joi dupa-masa de la orele 17:00) sau chiar mini-turnee de copii(vineri dupa-amiaza incepand cu orele 15:00).
      Ultima editare de csabazedler; 22.mar.2016, 14:50. Motiv: "sindromul" Adimucu!!!!
      I love table tennis !

      Comentariu


      • ...old boys...

        Comentariu


        • Postat în original de csabazedler Vezi post
          Participarea copiilor din Agnita la turneul "Cupa campionilor" de sambata de la Mediaș,In memoriam "Costel Totan",a fost un prilej de sarbatoare pentru ei si ceilalti copiii pasionati de tenis de masă din judetul nostru si din imprejurimi,cca 80 de participanti fiind inscrisi la cele sase categorii de varsta,fete si baieti separat.Competitia,in sine,a fost dominata de sportivii de la Romgaz,asa cum era de asteptat,acestia castigand fara probleme,meritat,cinci din sase categorii.La categoria baieti 11-13 ani disputa a fost foarte echilibrata,pe alocuri chiar dramatica,decisa la ultimele mingi de "meci",protagonistii oferind celor prezenti momente de tenis adevarat,dintre acestia remarcandu-se Bogdan Chibulcutean din Târnaveni, dar si reprezentantii nostri,Valentin Toader si Casian Crisan.Si ceilalti membri ai delegatiei noastre au avut prestatii bune figurand printre protagonistii categoriilor si,chiar daca nu au urcat pe podium,ei sunt "invingatori" chiar si numai pentru curajul de a se intrece cu cei de la Mediaș care se antreneaza cate 3-5 ore pe zi!!Madalina Moga,Andrei Panzar sau Cristina Dumitrescu,castigatori detasati la categoriile lor de varsta,sunt nume deja cunoscute noua,amaturistilor din toata tara,sunt nume de care o sa mai auzim de-acum inainte tot mai mult!
          Evenimentul de sambata a corespuns din toate punctele de vedere,locatia si organizarea fiind ireprosabile,iar generozitatea "gazdelor" a intregit bucuria tuturor copiilor participanti,generand o atmosfera de adevarata sarbatoare a tenisului de masa juvenil la Mediaș,onorand astfel, cum nu se putea mai bine,memoria celui disparut dintre noi,dl Costel Totan!
          Impreuna cu membrii "echipei" noastre:Alexandra Lemnaru,Nikol Dalbea,Andrei Popelca,Mihai Flesariu,Victor Paculea,Sergiu Cioca,Lemnaru Bogdan,Alex Maximovici,Casian Crisan si Valentin Toader,multumim si pe aceasta cale organizatorilor pentru invitatia adresata si,de-asemenea,dorim sa multumim Primariei Orasului Agnita pentru asigurarea deplasarii copiilor la Mediaș si interesul constant manifestat pentru activitatea noastra.

          Comentariu


          • De azi pana joia viitoare voi schimba aerul de casa cu briza marii,prilej cu care va lua sfarsit si convalescenta de trei saptamani impusa de o interventie chirurgicala la piciorul drept.Vacanta a venit ceva mai repede pentru cei mici dar,cunoscandu-i foarte bine deja pe toti,sunt sigur ca nu vor sta fara "Ping-Pong" pana la intoarcerea mea de la mare si vor da navala peste cei mari la Prut!In ceea ce ma priveste,cu moralul in continua crestere,nu-mi doresc decat sa ma bucur de zilele de vacanta la mare impreuna cu nepotelul meu Ianis si sa "cochetez" din nou cu tenisul de masa chiar la Constanța,luand in prealabil pulsul salii din Eforie,unde George ma asteapta nerabdator pentru revansa!
            La revedere copii....salutare prieteni de pe Litoral!
            I love table tennis !

            Comentariu


            • Atentionez prietenii amaturisti care intentioneaza sa ma contacteze in aceasta perioada ca sunt (de ieri) plecat in concediu in Belgia iar serviciul Roaming este activat,asadar vor fi taxate ambele parti!Pentru probleme de tenis de masă folositi mesageria de pe forum!Va multumesc!
              I love table tennis !

              Comentariu


              • Bine ai ajuns, cu bine, frattelino ! Mult succes in campionatul tt belgian ! Din pacate punctele castigate acolo nu se pun in Amatur ...

                Comentariu


                • Postat în original de csabazedler Vezi post
                  Atentionez prietenii amaturisti care intentioneaza sa ma contacteze in aceasta perioada ca sunt (de ieri) plecat in concediu in Belgia iar serviciul Roaming este activat,asadar vor fi taxate ambele parti!Pentru probleme de tenis de masă folositi mesageria de pe forum!Va multumesc!
                  Maestre, fă-mi o vizită, ca să nu mă bag peste roamingu tău. �� Dacă zici că ești în Belgia, departe tare nu poate fi. Că io-s în L?beck.

                  Comentariu


                  • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                    Bine ai ajuns, cu bine, frattelino ! Mult succes in campionatul tt belgian ! Din pacate punctele castigate acolo nu se pun in Amatur ...
                    Merci,fratello!!!!!!!!
                    Ieri seara am "intrat" in paine cu trei victorii din patru partide(fata de anul trecut cand am facut 2-2 la debut) in fata favoritilor la "serie",dar si de data asta am terminat la egalitate,8-8!...............s-au revansat in schimb la baut bere,unde eu am pierdut net la toti!!!!!
                    Cat despre puncte,nu cred ca m-ar ajuta prea mult ca sa prind TF ul din anul asta!

                    Si nu cred nici ca o sa am timp sa fug pana la tine dincolo la vecini,Maestre Adimucu,caci sunt la "cutite" cu timpul liber!

                    Sa ne revedem cu bine!Chooooooo!
                    I love table tennis !

                    Comentariu


                    • Maestre ți-am făcut undeva o propunere și te-ai făcut că n-o vezi. îmi pare rău că ești chiar acum în Regatul Ciocolatei. Pentru că eu tocmai merg în concediu și aș fi vrut să te prind și să te oblig să promiți că faci ce ți-am propus. Adică: un panou cu poze amintiri faine și poate chiar o mică vitrină cu trofee.

                      - - - Actualizat - - -

                      Iar ca să te conving mai bine ?ți mai spun un secret, că nu prea m-am lăudat cu asta. Am și eu un "trofeu virtual": am câștigat un turneu de consolare la ARIA!

                      - - - Actualizat - - -

                      Să ne trăiești, maestre, mereu tânăr și cu poftă de mișcare cum te știm de atâta vreme deja. Eu ?ți urez 2 lucruri:

                      1. Să pierzi cât mai multe meciuri în Belgia (nu invers cum a zis fratele). Căci eu așa știu că cine câștigă e bun de cinste.

                      2. Să nu stea Paul prea mult pe gînduri, să-i calce pe urme lui Claudiu și să-ți mai pună-n poală ceva nepoți, ca să nu mai ai timp să âmbătr?nești!


                      Ca o paranteză, mai bagă câte un ochi pe forum, că s-au întâmplat lucruri noi. :P

                      Comentariu


                      • Postat în original de adimucu Vezi post
                        Maestre ți-am făcut undeva o propunere și te-ai făcut că n-o vezi. îmi pare rău că ești chiar acum în Regatul Ciocolatei. Pentru că eu tocmai merg în concediu și aș fi vrut să te prind și să te oblig să promiți că faci ce ți-am propus. Adică: un panou cu poze amintiri faine și poate chiar o mică vitrină cu trofee.

                        - - - Actualizat - - -

                        Iar ca să te conving mai bine ?ți mai spun un secret, că nu prea m-am lăudat cu asta. Am și eu un "trofeu virtual": am câștigat un turneu de consolare la ARIA!

                        - - - Actualizat - - -

                        Să ne trăiești, maestre........................................... .................................................. .
                        Ca o paranteză, mai bagă câte un ochi pe forum, că s-au întâmplat lucruri noi. :P
                        Ma "bag" pe Forum,Maestre,caci altfel nu se poate,Merci pentru urari!
                        Tenisul de masa este in ADNul belgienilor,la fel ca ciclismul,berea si pralinele!Diferenta o face bunul simt(dus cateodata pana la ridicol) si fair-play ul!!!!..........poate (si) de asta ma bucur ca (mai) pot inca juca!
                        I love table tennis !

                        Comentariu


                        • Au mai ramas doar cateva zile pana la reintoarcerea din concediu si,parca,dorul de casa ma cuprinde mai tare ca pana acum.Familia,nepotelul Yanis(mai ales) si Yanina,surioara lui de 8 luni deja,copiii "mei" de la sala,prietenii,colegii de lucru,prietenii si colegii amaturisti,impreuna,fac ca gandurile mele sa se indrepte tot mai mult spre casa.Ieri seara mi-am luat ramas bun de la colegii de club "TT Lomme" (dupa o infrangere cu 9-7),cu un bilant pozitiv in cele patru etape disputate in campionatul provincial de Luxembourg(10-6),iar marti seara imi voi lua ramas bun si de la colegii veterani,odata cu ultimele partide.Am constatat o data in plus cum tenisul de masa reprezinta un mijloc la indemana oamenilor de a face miscare,de a se relaxa,de a scapa de teama si frustrarile interioare,de a lega noi relatii bazate pe un oarecare respect si de a intari relatiile de prietenie existente deja de ani!
                          Au revoir et a la prochaine,chers amis!
                          Pe (foarte)curand,prieteni dragi de acasa!
                          I love table tennis !

                          Comentariu


                          • Sala noastra a gazduit azi faza locala a "Liceelor" din cadrul ONSS,competitie mult asteptata de tinerii ping-pongisti din Agnita.Orgoliile competitorilor,elevi ai claselor IX-XII,au dat nastere unor partide disputate,apreciate de toti cei prezenti,profesori si sustinatori.Locul intai la baieti a fost ocupat de Raul Cioca,liderul generatiei "trei" din Agnita,urmat de Claudiu Gabor,Darius Hotea si Sebastian Nan,iar la fete a castigat detasat Adriana Ionas.Urmeaza faza zonala,la care se adauga castigatorii din localitatiile Dumbraveni si Copsa,iar apoi faza judeteana,la care speram sa repetam frumoasele performante din ultimii doi ani ale lui George Toader si Alex Nechita!Chooooooo!
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • Din nou la treaba,gata cu "hibernarea"....choooo!
                              [IMG]https:\/\/s8.postimg.cc\/sh72vvm0x\/20170221_190903.jpg[/IMG][IMG]https:\/\/s14.postimg.cc\/7x4ibjn65\/20170221_192235.jpg[/IMG]
                              I love table tennis !

                              Comentariu


                              • Respectand "traditia" ultimilor doi ani,inceputa de George Toader si continuata de Alex Nechita,clubul nostru ne propune,iata,cel de-al treilea campion judetean al liceelor,la ONSS!Confirm?nd forma buna din ultimele săptăm?ni,rod al seriozitatii,determinarii si,mai ales,al unei pregătiri exemplare,Raul Cioca a reusit sa se impuna in fata celorlalti contra-candidati si sa castige titlul de campion al Liceelor din jud Sibiu.Aceasta reusita ii va permite sa ne reprezinte județul la faza nationala ce va avea loc la sfarsitul lunii in Constanța,unde va avea ocazia sa joace cu cativa dintre cei mai buni juniori din tara,componenți ai loturilor naționale.
                                Felicitări Raul,si mult succes la Constanța!!!!
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • Bravo Raul!!! Ai grijă cum ?ți faci freza la Constanța, să nu-ți intre nisip în ochi...

                                  Csaby m-ai obișnuit prost. Deja îmi permit să întreb: pe cine pregătești pentru ediția 2018?

                                  Comentariu


                                  • Sambata,la Sibiu,Ale Mare si Bogdan vor primi "botezul" la Amatori.Sper ca "pasul" lor sa fie un stimul pentru toti ceilalti copii in drumul lung al afirmarii sportive si al viitoarelor competitii.
                                    Mult succes,copii!
                                    I love table tennis !

                                    Comentariu


                                    • Asa cum ne-a obisnuit in ultimii cinci ani,"Mos Craciun" a poposit si anul acesta la sala noastra de antrenamente.Mosul nu a venit singur ci insotit de patru elfi,pe cat de emotionati de prezenta atator copii,pe atat de generosi la impartirea "darurilor"!Vadit emotionati si ei,mai ales cei mai noi,copiii au multumit Mosului pentru dulciuri si cadouri si au promis ca vor face tot posibilul sa repete performantele frumoase obtinute in acest an la competitiile judetene,olimpiadele scolare si turneele Amatur de catre Valentin Toader,Raul Cioca,Arpad Kondort,Nikol Dalbea,Alexandra Lemnaru,Andrei Popelca,Casian Crisan,Bogdan Lemnaru ,etc.
                                      MULTUMIM,Mos Craciun!

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Miercuri seara ne-au trecut pragul salii prietenii nostri din Sighișoara(Gabi Tipser,Nicu Onet si Nelutu Bardas cu fiul Patrik),reinnoind astfel sirul intalnirilor amicale de la Agnita ...de dupa "disparitiile" lui Genu Lepadat si Dan Patrascu.A fost un antrenament placut,presarat cu de toate,in care am remarcat pe Gabi in mare forma,Nicu la fel de ambitios ca inainte,Nelutu cu un joc in vizibila crestere si Patrik,o placuta surpriza,tot mai matur in joc.Din "vechea" noastra gasca,am raspuns prezent doar trei:Paul Oancea,Ioji Puiulet(venit acasa din Germania) si subsemnatul,restul colegilor absentand mai mult sau mai putin motivat(George Toader si Adi Eftimie probleme cu lucrul,Parintele Endre Kozma,bolnav,a trecut totusi sa ne salute iar GeoIarba,din nefericire,a devenit de mai bine de un an "prizonierul" pacanelelor...... care l-au dus la pierzanie(casa,masina si serviciu la gaz!),aruncandu-l in dizgratie!O amara lectie de viata,din care tragem cu totii invataminte,cumpatare si intelepciune!
                                      "An nou "cu sanatate si multe impliniri tuturor amaturistilor!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • Turneul de la Mediaș este asteptat cu mare interes de ping-pongistii agniteni.Mai vechi sau mai noi,fiecare dintre cei inscrisi afiseaza o mare doza de optimism,aproape molipsitor,dar,gandindu-ma la ambitia si determinarea tot mai prezente in antrenamentele din ultima vreme,inclin sa le dau credit! Ramane doar ca si rezultatele sa le confirme sperantele si sa le cimenteze moralul in vederea competitiilor viitoare!
                                        Hai baietii!Hai Agnita!

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Participant la tabara de la Mediaș,vechiul nostru prieten Muri(alias Iulian Mureșan din Victoria) s-a oprit sa ne salute,in drumul de intoarcere spre casa.In ciuda drumului si a oboselii accumulate dupa zi intreaga de antrenemente,Muri ne-a acompaniat in antrenamente timp de 2 ore bucurandu-se impreuna cu noi de tenisul de masa si prieteni!Chapeau,Murian!
                                        I love table tennis !

                                        Comentariu


                                        • O deviatie de sept sacaitoare,accentuata d capriciile vremii si ignoranta mea,m-au trimis in fata "cutitului" la Tg.Mureș,martea trecuta.Convalescenta se anunta destul de plictisitoare,fara efort si alternari de temperatura,asa ca declar forfait ping-pongului pana la vindecarea completa.Antrenamentele la sala vor fi in continuare conduse si supravegheate,fizic,de catre Raul Cioca si "supervizate" de mine,prin telefon,deci am ajuns in pozitia(ingrata!) de super-vizer!
                                          Va salut pe toti si va urmaresc activitatea cu interes pe Forum!
                                          I love table tennis !

                                          Comentariu


                                          • maestre, sper ca ti-au corectat bine deviatia, dar ti-au lasat neatins mirosul fin cu care ai depistat vreo 3 elevi campioni olimpici judeteni la Agnita.

                                            am auzit ca dupa operatia de taiat amigdalele pacientului i se da multa inghetata. dupa deviatia de sept ce ai primit...?

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                              O deviatie de sept sacaitoare,accentuata d capriciile vremii si ignoranta mea,m-au trimis in fata "cutitului" la Tg.Mureș,martea trecuta.Convalescenta se anunta destul de plictisitoare,fara efort si alternari de temperatura,asa ca declar forfait ping-pongului pana la vindecarea completa.Antrenamentele la sala vor fi in continuare conduse si supravegheate,fizic,de catre Raul Cioca si "supervizate" de mine,prin telefon,deci am ajuns in pozitia(ingrata!) de super-vizer!
                                              Va salut pe toti si va urmaresc activitatea cu interes pe Forum!
                                              Multă sănătate ?ti doresc!

                                              Comentariu


                                              • Ziua mondiala a tenisului de masa(WTTD) se apropie cu pasi repezi!
                                                Dorinta noastra este sa "ne depasim" recordul de anul trecut (in ceea ce priveste numarul de participanti) si pentru asta speram cu toata fiinta noastra sa avem parte de soare toata dupa-masa,iar restul...veti vedea!!!!Chooooooooooooo!
                                                I love table tennis !

                                                Comentariu


                                                • WTTD 2018 ne-a propus o alta provocare,pe care am acceptat-o la unison.Au fost 4 zile incarcate de oboseala si stress,dar am cunoscut si cateva satisfactii,in finalChiar daca nu am reusit sa ne depasim recordul (de participanti) de anul trecut,suntem mandri ca am reusit sa asezam inca o data orasul Agnita si localitati de pe Valea Hartibaciului la loc de cinste pe harta mondiala a tenisului de masa.Bravo,copii!CHAPEAU!
                                                  I love table tennis !

                                                  Comentariu


                                                  • Sală noastră va âmbrăca straie de sărbătoare în așteptarea lui Moș Craciun,sâmbătă 22 dec la ora 11:00.La ora bilanțului de sf?rșit de an,parcursul ascendent al celor mai noi și rezultatele bune si foarte bune ale celor mai vechi la competitiile din acest an reprezintă un motiv de satisfacție pentru toți iar Moșul,cu generozitatea-i recunoscută,le va rasplati efortul oferindu-le tuturor cadouri de Crăciun!
                                                    I love table tennis !

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X