tt-shop.ro 468x60pingpongshop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3
Pagina 1 din 11 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 156

Subiect: Agnita - sala de antrenament tenis de masa

organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.135
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    82 z 23 h 59 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4420

Agnita - sala de antrenament tenis de masa

In cateva zile vom deschide in mod oficial noua locatie destinata exclusiv tenisului de masa.Mai sunt ceva lucruri de finisat dupa care vom organiza un antrenament deschis,cu invitati din randurile parintilor,sponsorilor,factorilor locali ,etc.
    Vom dezbate problemele stringente cu care ne confruntam la inceput de drum si vom incerca sa ajungem la o colaborare
    prolifica care sa se materializeze prin suport material si financiar pentru imbunatatirea bazei sportive si materiale a sectiei de tenis de masa.Va vom tine la curent!
    I love table tennis !

2. Mulțumesc iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.135
    Timp total online
    82 z 23 h 59 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4420
    Prieteni si colegi din Amatur!
    Suntem mandri sa va anuntam deschiderea "oficiala" a salii destinate tenisului de masa din orasul nostru.Cei prezenti la aceasta manifestare au putut admira "tezaurul" nostru(cele 2 mese Amatur noi) iar copii au avut ocazia,pentru prima data,sa se "desfasoare" pe o masa adevarata!Ca o prima consecinta a acestui eveniment "istoric" pentru orasul si clubul nostru,conducerea clubului a inlesnit participarea unui grup de 5 copii la turneul de la Brasov.Primul pas a fost facut!
    Va multumesc inca o data acelora dintre voi care ne-au ajutat,moral si material,in demersul nostru.
    Va salut cu respect.
    I love table tennis !

4. Mulțumesc iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place marcu vasile le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.135
    Timp total online
    82 z 23 h 59 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4420
    Stimati colegi!
    Sala noastra de antrenament se va imbogati cu inca o masa de tip Reghin,reconditionata in totalitate si adusa la parametri optimi de joc.Asadar,in prezent detinem 3 mese proprii si una,a 4a,luata in custodie de la o scoala din oras,pe care ne desfasuram antrenamentele cu cei 16 copii in fiecare marti si joi-orele-18.00-22.00Daca sunteti in trecere prin micul nostru oras din centrul tarii nu ezitati sa ne vizitati (in orice zi si la pana la orice ora decenta din noapte!!),veti fi oricand bine primiti !!telefon de contact-0766.29.35.69-Csaby(zedler csaba).
    I love table tennis !

6. Mulțumesc iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Bogdan Raducan, Dari SD le-a plăcut acest mesaj
    junior Avatarul lui simonfery
    Data înscrierii
    20.03.2011
    Locație
    Lunca de Sus
    Vârstă
    53
    Postări
    81
    Timp total online
    9 z 24 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    42
    Felicitari Csaby bacsi pentru efortul depus pentru cresterea junioratului. Bafta mai departe.
    FH - Andro HEXER
    Butterfly Schlager Carbon OFF+
    BH - Andro HEXER Powersponge
    Tel: 0749 - 165152 / 0266 - 339189

8. Mulțumesc csabazedler au mulțumit pentru mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    02.04.2009
    Locație
    Brasov, Romania, Romania
    Vârstă
    61
    Postări
    6.148
    Timp total online
    149 z 21 h 41 m
    Timp online pe zi
    1 h 4 m
    Reputație
    5290
    LA MULTI ANI
    Cele mai frumoase ganduri si tot ce-ti doresti alaturi de cei dragi.
    Sanatate si fericire CSABI.

organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.135
    Timp total online
    82 z 23 h 59 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4420
    Raspunzand invitatiei lansate,colegii si prietenii nostri din Sighisoara(Gabi,Nicu si Genu)ne-au "vizitat" ieri in noua locatie,motiv pentru care am organizat,ad-hoc, un mini-turneu intitulat simbolic "Cupa prieteniei" ."Batalia" dintre cele doua "cetati" a fost "crancena" si s-a prelungit pana-n noapte ,la final si unii si altii avand numai de castigat (ramanand toti prieteni!!!).Invingatorul,Gabi Tipser,a confirmat statutul de favorit si forma buna din ultima vreme reusind sa castige in finala in fata "organizatorului"(subsemnatul) si sa-si adjudece primul trofeu al cetatii Agnitene! Felicitari baieti si multumim pentru vizita!Pe curand!
    ---------- Post added 23-Sep-2011 at 09:41 ----------
    Invitatia de a ne calca pragul este adresata amaturistilor de pretutindeni!
    Cele doua mese noi, amplasate fiecare intr-o incapere spatioasa,asigura conditii optime pentru un mini-turneu( 4-8 amatori)intr-un timp la limita suportabilului!!!
    "Balul" a fost deschis de colegii din Sighisoara,cine urmeaza?
    Va asteptam cu drag!
    I love table tennis !

11. Mulțumesc iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.135
    Timp total online
    82 z 23 h 59 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4420
    Turneele pentru copii sunt rare in circuitul Amatur(sau la distanta prea mare de noi unele!).Ce-i de facut?
    Munca copiilor trebuie testata cat mai des posibil,trebuie sa existe emulatie,motivatie,satisfactie.
    La nivel judetean sau chiar zone limitrofe caut antrenori la cluburi de copii pentru antrenamente comune si:
    1-Varianta intalnirilor(antrenamente) bi-laterale(doua cluburi) in timpul saptamanii-joi sau vineri dupa amiaza pana seara
    2-Turnee patrulatere(doua-patru cluburi)-duminica de dimineata pana seara.
    Sambata este destinata "parintilor" amaturisti iar copiii asteapta in zadar cate un turneu la cate luni!?
    Nu toti copii sunt destul de" copti " pentru a-i arunca in circuit langa amatori dar au si ei nevoie de competitii !!
    Baicoi,Azuga,Brasov,Valenii de Munte,Odorhei,Ludus ....ce spuneti?
    Noi am aruncat manusa....tel/0766.29.35.69 Csaba Zedler.
    I love table tennis !

13. Îmi place iuliu zedler le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.135
    Timp total online
    82 z 23 h 59 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4420
    Cautam urgent o plasa (sau alt sistem eficient) destinata recuperarii mingilor de la masa cu robot.!!!!!!
    De la instalarea robotului procentul mingiilor sparte a crescut in mod alarmant (din cauza spatiului destul de mic intre mese si al lipsei despartitoarelor).Ceva idei,improvizatii deja testate si cu "randament" optim!!!
    I love table tennis !

maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    61
    Postări
    1.438
    Timp total online
    135 z 22 h 23 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    1891
    Incercati urmatoarea ;improvizatie;.
    Faceti un cadru mare din lemn de rasinoase,poate fi chiar dintr-o sipca mai groasa,peste care puneti o plasa mare din cea impotriva patrunderii tantarilor in casa.Asa ceva s-ar preta si in cazul despartitoarelor.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

16. Mulțumesc csabazedler au mulțumit pentru mesaj
    1,77245385
    Data înscrierii
    27.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    6.510
    Timp total online
    436 z 35 m
    Timp online pe zi
    3 h 8 m
    Reputație
    9200

18. Mulțumesc csabazedler au mulțumit pentru mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    30.12.2005
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    60
    Postări
    5.792
    Timp total online
    186 z 20 h 32 m
    Timp online pe zi
    1 h 20 m
    Reputație
    10759
    Citat Postat în original de csabazedler Vezi post
    Turneele pentru copii sunt rare in circuitul Amatur(sau la distanta prea mare de noi unele!).Ce-i de facut?
    Munca copiilor trebuie testata cat mai des posibil,trebuie sa existe emulatie,motivatie,satisfactie.
    La nivel judetean sau chiar zone limitrofe caut antrenori la cluburi de copii pentru antrenamente comune si:
    1-Varianta intalnirilor(antrenamente) bi-laterale(doua cluburi) in timpul saptamanii-joi sau vineri dupa amiaza pana seara
    2-Turnee patrulatere(doua-patru cluburi)-duminica de dimineata pana seara.
    Sambata este destinata "parintilor" amaturisti iar copiii asteapta in zadar cate un turneu la cate luni!?
    Nu toti copii sunt destul de" copti " pentru a-i arunca in circuit langa amatori dar au si ei nevoie de competitii !!
    Baicoi,Azuga,Brasov,Valenii de Munte,Odorhei,Ludus ....ce spuneti?
    Noi am aruncat manusa....tel/0766.29.35.69 Csaba Zedler.
    Eu ma gandesc si la Sibiu, Brasov, Fagaras, Medias, Sighisoara, Alba Iulia, Blaj, Cisnadie, sunt numai cateva orase apropiate si cu amaturisti convinsi, care pot apropia doi, trei copii de tenis si cu care puteti face in comun turnee B si de copii.
    Un moment potrivit ar fi 17 decembrie, data la care sper sa putem organiza in mai multe centre din tara mici turnee pentru copii.

senior
    Data înscrierii
    18.07.2011
    Locație
    brasov
    Vârstă
    44
    Postări
    271
    Timp total online
    16 z 23 h 28 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    89
    salutare....ma bucur sa aud ca altii se ocupa si de copii,prea putini se intereseaza si de micuti....dovada ca s-a pus suflet mult si interes in oraselul agnita este realizarea unei sali care din pacate multe orase mari nu le au ,printre care si brasovul.....stima si respect pt ce ati facut acolo si ve-ti face in continuare....daca am vreodata ocazia sa trec prin agnita vin personal sa dau mana cu voi....bafta si succes copilasilor
    fh-xiom vega-pro 2mm
    blade--galaxy-v16
    bh-xiom omega tour--max

21. Mulțumesc csabazedler au mulțumit pentru mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.135
    Timp total online
    82 z 23 h 59 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4420
    Au inceput de cateva zile lucrarile de finisare si cosmetizare a vestiarelor si a grupurilor sociale de la sala noastra de tenis de masa.Speram ca aceste operatiuni sa fie terminate pana pe data de 17.12 cand intentionam sa organizam un mini-turneu cu caracter intern,ocazie cu care "Mos Craciun" va oferi cadouri tuturor copiilor ping-pongisti de la CS Agnita!
    Asadar,va primim cu bucurie in casa "noua" ,pe toti iubitorii tenisului de masa aflati in trecere prin Agnita,dupa Sarbatorile de iarna!Va salut cu respect.
    I love table tennis !

organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.135
    Timp total online
    82 z 23 h 59 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4420
    Din pacate pentru noi lucrarile la sala noua nu s-au finalizat inca, lucru care ne impiedica sa organizam un turneu de anvergura in acest week-end."Mos Craciun"insa, in lungul drum spre orasele organizatoare de turnee pentru copii,se va opri si la Agnita, vineri seara!
    "Mos Craciun"..esti cald si bun!!
    ---------- Post added 16-Dec-2011 at 08:34 ----------
    Anticipand sosirea lui "Mos Craciun",colegii din Sighisoara(Gabi,Nicu,Genu si Florin) ne-au vizitat ieri seara oferindu-ne momente magice si "colinzi" de pe valea Tarnavei!Am organizat,la repezeala,un mini-turneu in opt,"Turneul Elfilor",pe parcursul caruia partidele au fost "stropite" cu multa voie buna,ca-ntre prieteni ....ca de Sarbatori!
    Acesta este raspunsul cel mai bun pe care i-l pot da acelui "coleg" din Bucuresti care i-mi sugereaza(cu un mesaj privat) sa ma duc in tara mea,Ungaria?!, sa fac fapte bune, nu aici in Romania!
    Tinere!Tara ta este acolo unde te simti bine,esti respectat si ai prieteni!
    I love table tennis !

24. Îmi place Cosnic, iuliu zedler le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.135
    Timp total online
    82 z 23 h 59 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4420
    "MOS CRACIUN" nu a uitat de micii tenismeni din Agnita!
    Zarind lumina aprinsa la sala noastra vineri seara,mosul s-a oprit pentru o clipa din lungul sau drum ca sa-i viziteze pe micii ping-pongisti din oraselul nostru.Ajutat de cativa "oameni de bine"la caratul tolbei, Mos Craciun a daruit tuturor copiilor prezenti cadouri si dulciuri,urandu-le tuturor sanatate si mult succes in activitate!Copii s-au intrecut intr-un turneu demonstrativ ,sub privirile pline de emotie si admiratie a celor prezenti, onorand astfel eforturile facute de-a lungul celor 5 luni de activitate a sectiei de tenis de masa.Cei mai buni s-au dovedit a fi:Rebegel B,Moldovan R,Pacurariu N,Nechita A,Toader G,etc....la categ.14-16 ani si :Oancea Ana M,Parau M,Manitiu R,la categ pana la 14 ani.
    Multumind Mosului pentru cadouri copiii i-au urat acestuia drum bun si l-au rugat sa transmita tuturor copiilor ping-pongisti din Amatur si din tara un "Craciun Fericit" plin de veselie si bucurii!
    I love table tennis !

26. Mulțumesc Dan2 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Kralizec, iuliu zedler le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. Blaj - sala 2 tenis de masa
    De iuliu zedler în forumul Locuri în care ne putem antrena
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 29.12.2018, 15:14
  2. Sala Antrenament Tenis de Masa - Zone Orastie, Deva
    De Eusebiu Lovin în forumul Parteneri de antrenament
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 05.09.2017, 12:46