Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Agnita - sala de antrenament tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Si trec într-una anii, acum esti sot si tata,
    Dar marea ta iubire nu vrei s-o uiti nicicum.
    Copiii se-ntristeaza, nevasta iar te cearta,
    Ca-i sambata si iara ?i lasi si pleci la drum.
    Calvarul sesiunii la tine-i mult mai greu,
    Restantele-s cu grija demult planificate,
    Caci tu de la turnee nu vei lipsi vreodata-
    Examenele “open” nu sunt nicicand ratate
    Acestea fiind zise(foarte semnificativ, de catre colegul nostru poet Adimucu) anunt pe toti iubitorii tenisului de masa in trecere prin valea Hartibaciului ca usa de la sala noastra va fi deschisa pentru toata lumea in perioada vacantei de vara."Calvarul" a luat sfarsit pentru mine(cu brio!),asa ca voi intampina bucuros pe oricare dintre voi in cautare de "senzatii" placute la masa de tenis!
    Ultima editare de csabazedler; 04.dec.2013, 09:21.
    I love table tennis !

    Comentariu


    • #27
      Antrenamentele la sala noastra se desfasoara aproape zilnic in perioada vacantei.Chiar daca unii dintre copii sunt plecati pe la bunici sau prin tabere scolare,orarul de pregatire este respectat de catre toti cei prezenti.Copii sunt decisi sa faca o figura frumoasa la turneul "nostru" din luna august si se antreneaza cu determinare.Pe langa cei "vechi" au mai aparut si altii,mai mici si mai mari,dornici de a descoperi "tainele" acestui minunat sport!"Numai maine nu-i poimaine",sau altfel spus"timpul zboara cu repeziciune",si ne trezim intr-o zi ca nu mai "avem loc"la masa de atatia copii!!!!Reinnoim invitatia de a ne vizita sala tuturor amatur-istilor din tara in trecere prin micuta noastra localitate.Va primim cu drag!Stima!
      I love table tennis !

      Comentariu


      • #28
        Ieri,17.07, s-a implinit un an de cand am pasit pentru prima data in locatia destinata tenisului de masa agnitean!Evenimentul a fost celebrat printr-un turneu de casa la care au raspuns prezent colegii si prietenii nostri din Sibiu si din Sighișoara.Cei 18 participanti:8 sibieni(Daneliuc,Migea,Gradinaru,Iancu,Mitzea,Cand ea,Filea,Mureșan),4 sighisoreni(Tipser,Lepadat,Onet,Radu) si 6 agniteni(Zedler,Nicula,Eftimie,Oancea,Puiulet,Para u)) au fost protagonistii unui turneu "B"in toata regula,cu partide foarte echilibrate si disputate,cu rasturnari spectaculoase si cu destule surprize.S-au consemnat si cateva "premiere" demne de remarcat:"Lopatica" nu prinde podiumul(1-3 in sferturi cu subsemnatul); Gabi Tipser rateaza finala(2-3 in semifinala cu Mitzea!),finala mare : Alin Gradinaru-Sandu Mitzea=3-0;finala mica Zedler-Tipser=3-2.Cea mai palpitanta partida s-a disputat intre Zedler-Candea=3-2,cu rasturnare spectaculoasa de la 4-10 in setul decisiv!!!Am reusit(in sfarsit!!!) sa "sparg gheata" cu Lopatica si Tipser,dupa doi ani!!!Un turneu memorabil(terminat tarziu in noapte) pentru multi dintre participanti,o seara agreabila in compania prietenilor,o aniversare care se vrea repetata si pe viitor.Va multumim stimati colegi si prieteni!
        Ultima editare de csabazedler; 04.dec.2013, 09:22.
        I love table tennis !

        Comentariu


        • #29
          Multumim de gazduire! Ne-am simtit foarte bine! Mie mi-a placut tot, chiar si sa pierd de la acel 10-4 e o experienta din care am multe de invatat!
          La multi si fericiti ani in noua locatie!
          We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
          Aristotle



          Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de Cosnic Vezi post
            Multumim de gazduire! Ne-am simtit foarte bine! Mie mi-a placut tot, chiar si sa pierd de la acel 10-4 e o experienta din care am multe de invatat!
            La multi si fericiti ani in noua locatie!
            Ai trecut pe langa o victorie pe care o meritai din plin,poate te-ai relaxat prea repede la scorul asta!Oricum,pe mine m-a motivat mai tare victoria cu tine si am reusit un parcurs foarte bun in continuare,victorii la cei doi Gabi,pierzand cu Alin in semifinala cu 1-3,cu ultimele doua seturi foarte stranse!Ma simt dator cu o rectificare de scor:
            -in finala scorul a fost 3-1 pentru Alin(nu 3-0),dupa o partida foarte echilibrata in primele trei seturi in care Sandu a jucat foarte bine.Felicitari la amandoi!Felicitari si tie Cosmine,sunt convins ca progresul pe care l-ai facut in ultimele luni te va propulsa in topul amatorilor!
            I love table tennis !

            Comentariu


            • #31
              Deci sandu dupa un 3-0 meritat cu cornel merita un set si cu mine ) multumim
              Pt organizare !!!
              INNERFORCE ALC, TENERGY 05 -BUTTERFLY CHALENGER ATTACK

              Comentariu


              • #32
                Perioada concediilor i-a impins spre locurile natale pe prietenii nostri din Germania,Emy si Swen,prilej sarbatorit la sala noastra printr-un mini-turneu de casa la care au participat prietenii nostrii din Sighișoara si Or.Victoria.Cei 15 participanti au dat nastere unor partide foarte disputate si echilibrate,in final consemnandu-se o mica surpriza.Cu o prestatie foarte buna,profitand si de elementul surpriza, Swen a reusit sa castige la Emy(semifinala) si gabi Tipser in finala,reusind sa-si "adjudece" primul lui turneu in Agnita!Locurile 3-4 au fost ocupate de Emy si "ierbarul" nostru George,de-asemenea o surpriza placuta prin clasarea(prima!!) pe "podium"(se pare ca "iarba" a inceput sa incolteasca!!).Specialitatile culinare,berea si tuica de pruna servite cu migala de "master chef"Jozsi au "pigmentat" pana tarziu in noapte atmosfera prieteneasca a acestui randez-vous la care eu,din pacate,am lipsit "motivat"!Le multumim prietenilor nostrii si-i asteptam si pe 18 la turneul nostru cel "mare".Va salut cu respect.
                I love table tennis !

                Comentariu


                • #33
                  Miracolul Craciunului!
                  Nici viscolul puternic si nici troienele mari de zapada nu-l vor putea impiedica pe "Mos Craciun" sa-si tina promisiunea facuta anul trecut in fata copiilor din Agnita!
                  Patru "Elfi" rataciti pe piscurile muntoase din Austria ne-au marturisit ca au vazut sania fermecata a Mosului inaintand cu greu printre nametii de zapada indreptandu-se spre orasele si satele din tara noastra!Se pare ca week-endul acesta va fi plin de surprize placute pentru copiii cuminti si ascultatori din toata tara.
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de csabazedler Vezi post
                    Miracolul Craciunului!
                    Nici viscolul puternic si nici troienele mari de zapada nu-l vor putea impiedica pe "Mos Craciun" sa-si tina promisiunea facuta anul trecut in fata copiilor din Agnita!
                    Patru "Elfi" rataciti pe piscurile muntoase din Austria ne-au marturisit ca au vazut sania fermecata a Mosului inaintand cu greu printre nametii de zapada indreptandu-se spre orasele si satele din tara noastra!Se pare ca week-endul acesta va fi plin de surprize placute pentru copiii cuminti si ascultatori din toata tara.
                    Deci eu vreau ca la mine sa fie "Mos" ... Geo


                    Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                    FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                    BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de Ceausescu Vezi post
                      Deci eu vreau ca la mine sa fie "Mos" ... Geo
                      Nimic mai simplu,Ionut!Ia-ti toate "anti"-urile cu tine(power,spin si derapantele,ha,ha),ia-i si pe Dan si Gelu si fugiti dumineca pana la amiaza(12-13) la noi la Agnita.Vei avea ocazia sa-i "umpli tolba" lui "MOS" Geo,iar eu o sa am cu cine sa gust un rachiu bun de cazan!!!
                      I love table tennis !

                      Comentariu


                      • #36
                        Noul an,iata, a adus o "mica" satisfactie membrilor sectiei de TM a clubului din Agnita.Confirmand progresul dovedit in ultimele 4 luni de antrenamente(cu o ambitie si pregatire de invidiat),elevul nostru Alex Nechita(nici 14 ani,dupa numai un an de activitate!))a reusit sa rastoarne ierarhia juniorilor Agniteni la sfarsit de an 2012 si,mai mult de-atat,a reusit o frumoasa performanta la Turneul "B" disputat in Or.Victoria clasandu-se pe primul loc la categ.14-18 ani ,in fata favoritilor principali,fratii Beltechi(ce activeaza la un club din Germania de cativa ani) si inaintea multor concurenti cu 2-3 ani mai in varsta!Seriozitatea,modestia si perseverenta sunt cateva dintre atuurile acestui baiat care,impreuna cu Ana Maria Oancea(absenta motivata de la Victoria),sunt in acest moment cei mai reprezentativi copii ai sectiei noastre si un model de urmat de catre toti copiii iubitori de tm din orasul Agnita.Bravo Alex!Bravo Ana-Maria!
                        I love table tennis !

                        Comentariu


                        • #37
                          Locatia noastra a trait un moment neplacut in noaptea sarbatorilor de Paste fiind "violata" de niste delicventi!!!!Pagubele sunt neinsemnate:doua usi sparte,un grilaj de fier indoit,o fereastra termopan fortata,3 cutii cu filee distruse,echipament de atrenament sustras(recuperat intre timp de Politia locala !) ....si... temerea ca se mai poate repeta care ne lasa un gust amar dar si o certitudine:nu toti sunt iubitori de tenis de masă in orasul nostru!!
                          I love table tennis !

                          Comentariu


                          • #38
                            Sa speram ca nu se va mai repeta .traim in romania si este posibil orice.FELICITARI politiei romane .
                            Blade . PHOTINO
                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                            Comentariu


                            • #39
                              Colegii nostri amaturisti din Fagaras Cornel Csiky si Stefan Comanaru ne-au trecut "pragul" la inceputul saptamanii,dornici de a culege cat mai multe informatii utile pentru "demararea" activitatii tenisului de masa in Fagaras.Rendez-vous ul a luat sfarsit,in mod previzibil,cu un antrenament comun la care toti am participat cu mare placere.Pe curand,stimati colegi fagaraseni!
                              I love table tennis !

                              Comentariu


                              • #40
                                Vinerea trecuta am primit vizita colegilor nostri din Sighișoara Tipser,Onet si Samoila pentru un antrenament "specific" contra ierbarilor("vestitii" Geoiarba si Adriane)."Sedinta" a fost bine "pregatita" din toate pdv iar toti cei "convocati" au fost satisfacuti de rezultate,mai ales cele "sportive",si toti au fost premiati de "sponsorul" adunarii cu un ceaun vanatoresc stropit cu diverse energizante!!!Hai ai nostri!!
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • #41
                                  Vrem poze
                                  Blade . PHOTINO
                                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    citind eu acest post pe care l-am gasit din întâmplare ( ), am observat undeva la început ca domnul Dragomir întreba de niste imagini cu începuturile amaturismului la Agnita. iar pe la urma vad din nou ca cineva cere poze.

                                    nu stiu ce face *s?efu??*, dar eu tocmai mi-am amintit ca am ceva ce as putea pune aici, s?i sper ca domnul Zedler sa nu se supere...

                                    Ultima editare de clau; 26.mar.2020, 14:10.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de adimucu Vezi post
                                      citind eu acest post pe care l-am gasit din întâmplare ( ), am observat undeva la început ca domnul Dragomir întreba de niste imagini cu începuturile amaturismului la Agnita. iar pe la urma vad din nou ca cineva cere poze.

                                      nu stiu ce face *s?efu??*, dar eu tocmai mi-am amintit ca am ceva ce as putea pune aici, s?i sper ca domnul Zedler sa nu se supere...

                                      Oh,tempora!!!!
                                      Uitandu-ma la aceasta fotografie constat ca,de atunci,toti copii au crescut cu un "cap" in inaltime,cativa dintre ei au "tupeul" sa iasa constant din inferioare la turnee,iar cel in galben(Alex) prinde chiar eliminatorii la "B"-uri din zona!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        E tare .BRAVO
                                        Blade . PHOTINO
                                        Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Respectand traditia,membri clubului sunt bucurosi sa organizeze si in acest an "Cupa Mos Craciun",prilej de a felicita si premia pe cei mai buni dintre copiii sectiei."Mosul" va fi si de aceasta data prezent in mijlocul nostru si,ajutat de Elfi,va imparti cadouri celor mici!Vei putea fi si TU unul dintre Elfi daca vei accepta invitatia noastra de a participa la "Cupa Mos Craciun" si "Turneul Elfilor",sambata 21 sau dumineca 22 decembrie 2013,la sala de sport a orasului sau la sala de antrenament.
                                          O sa revenim cu mai multe detalii legate de turneu si locul de desfasurare si o sa-l postam in timp util pe Forum.
                                          I love table tennis !

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Felicitari tinerilor din Agnita si inmosului antrenor. SArbatori fericite sa va deie Dumnezeu, alaturi de cei dragi. Multa sanatate, Csaby! cu stima, fratii Gavrilovici.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de nicu gavrilovici Vezi post
                                              Felicitari tinerilor din Agnita si inmosului antrenor. SArbatori fericite sa va deie Dumnezeu, alaturi de cei dragi. Multa sanatate, Csaby! cu stima, fratii Gavrilovici.
                                              Multumim pentru frumoasele ganduri si urari ,Nicule.Profit de ocazie si va uram si noi toate cele bune,Sarbatori fericite si "La multi ani" de Sf Nicolae!
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Ultimul antrenament din 2013 s-a transformat intr-un veritabil turneu de casa,pe langa membrii obisnuiti ai clubului fiind prezenti si alti amatori de tenis de masă din Blaj,Sibiu si București,"agniteni" la origine,atrasi de nostalgia locurilor natale si sarbatorirea Revelionului intre vechi prieteni!"Adunarea" a fost binecuvantata de prezenta colegului nostru preot reformat Endre(revenit printre noi dupa o lunga absenta) iar intalnirile la masa s-au incheiat intr-un mod fericit,toti iesind pana la urma invingatori!Va multumim tuturor pentru participare si urari!
                                                Profitam de aceasta ultima ocazie din an si uram tuturor amaturistilor din tara si de peste hotare un 2014 plin de:
                                                "fericire cat cuprinde,bucurii si sanatate..
                                                dragoste si armonie,si mult,mult... succes in toate!"
                                                "LA MULTI ANI" tuturor!
                                                I love table tennis !

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Sper că „trupa veselă” de la Agnita a intrat în 2014 fără nici un cucui...
                                                  Eu vă urez tuturor un an plin de tenis și de voie bună. Iar în mod special pentru 2014 vă doresc să mai aduceți cel puțin o cupă în vitrina de la Prut, prin Csaba Sensei sau, de ce nu, prin „Ierbarul vesel”, care are și el șansele lui, mai ales dacă își face toate injecțiile la timp...
                                                  HAI AGNITA! HAI BĂIEȚII!!!

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Aniversarea frumoasei varste de 40 ani a colegului nostru Jozsi s-a lasat,vinerea seara,cu un antrenamentla care au participat colegii din Sighișoara,Tipser,Onet si Lepadat si doi oaspeti surpriza:fratello Iuliu din Blaj si maestrul Adimucu din Sibiu,"insotit" de nelipsita carte.Am petrecut o seara memorabila in compania prietenilor intr-o atmosfera placuta in care necazul infrangerilor la unii a fost compensat de modul inconfundabil in care Maestrul si-a prezentat opera creind buna dispozitie tuturor celor prezenti!
                                                    Hai ai nostri.....si "La multi ani",Joska!
                                                    I love table tennis !

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X