Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Agnita - sala de antrenament tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de csabazedler Vezi post
    Aniversarea frumoasei varste de 40 ani a colegului nostru Jozsi s-a lasat,vinerea seara,cu un antrenamentla care au participat colegii din Sighișoara,Tipser,Onet si Lepadat si doi oaspeti surpriza:fratello Iuliu din Blaj si maestrul Adimucu din Sibiu,"insotit" de nelipsita carte.Am petrecut o seara memorabila in compania prietenilor intr-o atmosfera placuta in care necazul infrangerilor la unii a fost compensat de modul inconfundabil in care Maestrul si-a prezentat opera creind buna dispozitie tuturor celor prezenti!
    Hai ai nostri.....si "La multi ani",Joska!
    La Multi Ani ! Jozsi

    Comentariu


    • #52
      Ioji ești bătr?n rău...păi eu ce mă fac...?

      Comentariu


      • #53
        "La multi ani", Geo!
        Colegul nostru de sala Nicula D-tru(Geoiarba) a implinit ieri 55 de ani,o cifra frumoasa pentru cel mai cunoscut "botanist" de pe Valea Hartibaciului.Evenimentul a fost sarbatorit prin "munca"de catre toti participantii la antrenamentul de ieri seara,cand s-a tinut si un moment de reculegere in amintirea colegului si prietenului nostru Genu Lepadat,un obisnuit client al salii noastre de antrenament impreuna cu trupa din Sighișoara.
        ....suntem simpli pasageri intr-o calatorie care stim cand incepe dar nu stim niciodata cand se termina pentru fiecare dintre noi,sa ne bucuram deci de fiecare clipa petrecuta in mijlocul celor dragi,in compania prietenilor.......
        Ultima editare de csabazedler; 10.iul.2014, 10:47.
        I love table tennis !

        Comentariu


        • #54
          Multa sanatate si la multi ani ! GEO

          Comentariu


          • #55
            buna, sunt din mures dar am prieteni in sighisoara care ar vrea sa stie daca se poate juca si in sighisoara, daca sunt amatori care dispun de o masa, sau este o locatie unde se joaca, multumesc.
            Blade: BUTTERFLY ZHANG JIKE SUPER ZLC
            FH: BUTTERFLY BRYCE HIGHSPEED 2.1
            BH: BUTTERFLY BRYCE HIGHSPEED 2.1

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de marcel Vezi post
              buna, sunt din mures dar am prieteni in sighisoara care ar vrea sa stie daca se poate juca si in sighisoara, daca sunt amatori care dispun de o masa, sau este o locatie unde se joaca, multumesc.
              Gabi Tipser-0749.178.422
              Nicu Onet-0740.303.582,
              ei sunt in masura sa-ti dea mai multe detalii in aceasta privinta.
              I love table tennis !

              Comentariu


              • #57
                Antrenamentele au devenit mai interesante dupa intoarcerea "fiilor risipitori" din tabara de la Brașov,fiecare dintre cei patru trecand ,pe rand,din postura de "elev"in cea de "profesor" pentru ceilalti colegi.
                Remarc cu satisfactie o schimbare pozitiva la Razvan,Arpi si Romica,semn ca nu au stat degeaba la Brașov!
                Alex,deja la a doua tabara,a devenit un adevarat model de urmat de catre ceilalti copii,de la atitudine si mod de pregatire pana la respectul fata de tenisul de masa si cei din jurul sau!
                Bravo baieti!
                I love table tennis !

                Comentariu


                • #58
                  Puterea exemplului..
                  Nebanuind nici un moment urmarile,in orele de "baby sitter" petrecute zilnic in compania nepotului meu Yanis de un an mai urmaream impreuna secvente din tenis de masă de pe Multimedia.Printre multe alte filmulete l-am urmarit si pe cel cu Andrei Tomica de la varsta cand incepea sa "dea peste fileu",motiv pentru care am "inventat" si o poveste despre "Andrei cel cuminte si bun" pe care Yanis o asculta intotdeauna cu atentie si adormea linistit si zambitor.A trecut ceva timp si Yanis( baiat "mare" de 2 ani si 8 luni acum) striga "chwo" mai tare ca Berni cand loveste cu fh ul ca Samsonov,iar seara ma roaga sa-i spun povestea cu Andrei cel cuminte si bun si adoarme cu fata linistita si zambitoare!........
                  Alex Nechita este(inca!) cel mai bun produs al "nostru",iar participarea lui la cea de-a doua tabara de la Brașov a atras si mai mult "invidia" celorlalti colegi de sala.Toti copii il urmaresc ca pe un..Timo Boll...ii aud susotind ca vor sa ajunga la fel de bun ca el,il copiaza in toate pentru ca Alex,pe langa valoarea lui sportiva,este un baiat de "gasca",ambitios,muncitor,educat si cu mult bun simt,disponibil oricand sa le arate celor mai mici "secretele" tenisului de masa....cand ne antrenam impreuna "iese fum din mingi" timp de o ora dar nu se aude nici musca in sala,nu vorbim de loc,ne intelegem numai din priviri,ma "citeste" foarte bine ...si vad ca un lucru normal ca in zi "buna" ma bate de ma asculta cu urechea!!!!..si nu-i de mirare ca ceilalti boboci vor sa ajunga ca el!.....
                  Si chiar daca nu vor putea ajunge toti asa de buni ca el,sau poate si mai buni,am convingerea ca alegerea lor este una fericita si ,in cel mai rau caz,vor ajunge cu totii indeajuns de "oameni".....si nu este deloc putin!!!
                  Cat de mult conteaza la copii forta exemplului personal!
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • #59
                    Este bine sa ne uitam din cand in cand inapoi,sa ne amintim de zilele cand spargeam mingile de celuloid prin garaje,printre masini si bidoane de ulei,cand jucam cu lemne hobby cu nume de rezonanta...
                    Astazi,cand se da "stingerea" la sala pentru copii si vin "martalogii" la miscare,e un pic ciudat.... nici poza si nici data nasterii de pe buletin nu mai sunt relevante.Mingile suna in ritm sacadat la nesfarsit,picioarele se misca ,cateodata,ca la Fred Astaire iar tricourile se schimba la fel de des ca pe plaja de la Mangalia intr-un iulie torid!Ce i-a apucat pe toti,de unde inversunarea asta?E,poate,dorinta legitima de a "mai" schimba odata ierarhiile!!!!In ritmul asta,fratilor,nu stiu zau cat o sa mai rezist pe "baricade",cand toata "gasca" musca amenintator din "armura" confectionata-mi cu atata truda in ultimii ani!!!!!
                    Ciudat insa...nu sunt necajit deloc,mai degraba ma simt,in sfarsit, ........eliberat!
                    I love table tennis !

                    Comentariu


                    • #60
                      "Mos Craciun" a sosit!?!
                      Bucuria si uimirea copiilor a fost fara margini ieri la sala cand au facut cunostinta cu cel mai nou membru al clubului,robotul SHORTY!Acesta il inlocuieste pe fratele sau mai "mic",Buddy,care s-a dovedit un "prieten" de nadejde aproape doi ani si care, la randul sau,va fi oferit cu dragoste micutilor ping-pongisti de la Sc gen din Cristian,prin intermediul "colegului" amaturist Nelutu Dragomir.
                      I love table tennis !

                      Comentariu


                      • #61
                        Cupa Mos Craciun"
                        Vestea sosirii lui "Mos Craciun" a reunit aseara la sala toate cele patru grupe(generatii) de ping-pongisti si o asistenta pe masura,reprezentata de parinti,rude si prieteni,sustinatori inflacarati ai celor dragi.Am fost martorii unor adevarate momente de "magie" realizate de catre toti protagonistii,dar cei mai mici dintre ei,Yanis si Andreea,de 3 anisori,ne-au emotionat pana la lacrimi jucand pe masa,sub masa si la masa cu o dezinvoltura demna de adevarati campioni!!!
                        La grupa mijlocie(pana la 14 ani) podiumul a fost ocupat de Arpad Kondort,Valentin Toader,Razvan Malancravean si Casian Crisan.
                        Grupa mare a jucat amestecat cu grupa "old-boys" ,castigatorii fiind George Toader,Eftimie Adrian,Paul Oancea si Josef Puiulet.
                        Mos Craciun nu a ramas indiferent la "performantele" lor si i-a premiat pe toti copiii cu medalii,diplome si multe,multe dulciuri!Surprizele pentru copii nu s-au terminat aici,la robotul de acum o luna adaugandu-se acum si o masa noua Joola 2000S,palete,lemne,fete,huse si mingi!!!!!Mos Craciun a fost foarte darnic cu noi in acest an,rasplatindu-ne pe fiecare pentru munca si rezultatele obtinute!
                        Multumind pentru cadouri,copiii au insotit plecarea Mosului interpretand o frumoasa colinda,cu sperante mari intr-un Craciun cat mai fericit pentru toti copii!
                        I love table tennis !

                        Comentariu


                        • #62
                          drept mulțumire pentru dărnicia lui Moș Crăciun, anunț clubul unde m-am „călit” că m-am înscris primul la tabăra de la Sibiu... nici nu se știe încă programul

                          ar fi fain dacă aș mai avea un coleg agnițean în tabără. știu că Răzvan a venit cu multe lecții bine ?nvățate de la Brașov.... i-ar prinde bine o „aprofundare”

                          ...sau vă e cam frică să nu vă bată din ce în ce mai des, pe cei mai „avansați” de pe acolo?

                          Comentariu


                          • #63
                            Nothins is impossible!!

                            Se crapa iar de ziua...e pace si liniste-mprejur,
                            Dumineca speciala,se simte alt'aroma....
                            Pe masa,langa paleta,se vede o DIPLOMA
                            Pe care scrie.....exact ca-n vise........Campion Amatur!!!!

                            .........Au trecut mai bine de sase ani de cand mi-am redescoperit pasiunea pentru ping-pong..
                            .........au trecut mai bine de cinci ani de cand am descoperit Amaturul!!!!
                            .........au trecut mai bine de trei ani de cand am inaugurat sala"noastra"

                            .........iar pentru mine,in anul acesta,un vis a devenit realitate!!!!!!!
                            A visa nu este interzis,indiferent de varsta,si se intampla uneori ca visele sa se transpuna in realitatea cotidiana.Nu stiu cum,dar pur si simplu se intampla.....iar daca ti se intampla inseamna ca traiesti cu adevarat!
                            Va urez tuturor,colegi si prieteni din Amatur,sa nu incetati sa visati niciodata caci,altfel,nu veti trai satisfactia frumoasa a unui vis implinit!

                            "Craciun fericit"
                            Ultima editare de csabazedler; 24.dec.2014, 11:29.
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • #64
                              Din pacate visele au fost intodeauna in vremurile grele ,singurul refugiu ,pentru multi, in fata realitatii crude,dar au ramas speranta vie a tuturora celor ce cred in mai bine si bineinteles in viitorul lor.

                              A visa un "Craciun Fericit" si a nu avea parte de asa ceva, este f trist,de aceea nu imi ramane decat sa va urez "Un Craciun Fericit" pe care sa-l traiti din plin.

                              EMI

                              Comentariu


                              • #65
                                Oracolul din Agnita"
                                Rememorand inceputurile "tenisului de masa" in Agnita,in garajul de la lucru sau la "sala" noastra de la Prut,multe dintre amintirile noastre sunt strans legate de prezenta lui Alin,Maestrul Adimucu de azi!
                                Sedintele noastre de "antrenamente" nu au fost niciodata plictisitoare,chiar daca "talentul" nu l-a dat niciodata afara din casa!In schim ambitia,perseverenta si mai ales disponibilitatea au constituit dintotdeauna "armele" lui de baza iar umorul fin(sec,englezesc!!) si talentul literar innascut scoteau la iveala adevarate franturi de "geniu".Reparcurgand multe dintre intalnirile nostre nu pot sa nu remarc,de atunci si pana in prezent,veridicitatea(implinirea) prezicerilor sale!!!!
                                A fost primul care a prezis ca la Agnita va "poposi" in 2014 un trofeu Amatur!!!....si eu am visat,ca multi altii dintre noi,dar punand in balanta factorii pro si contra nu aveam motive intemeiate sa cred ca se poate si materializa!!!
                                Am fost martor in cel putin doua situatii cand,la turnee,pronosticurile sale privind castigatorul se adevereau in totalitate(si asta in ciuda unei "indrazneli" exagerate,la limita aberatiei!!!)
                                Dar pentru mine,cel mai elocvent exemplu de prezicator cu acte in regula a fost acum mai bine de patru ani trecuti.......
                                Intotdeauna dupa o "miscare" buna de vreo doua ceasuri obisnuiam sa stam la taclale in fata unei beri,el ascultand fascinat "aventurile" mele din Amatur.Nu am exagerat niciodata cu nimic lucrurile care le-am vazut sau cele care le-am trait pe viu la turnee,nici victoriile putine pe-atunci,ce-i drept, dar nici infrangerile foarte multe,mai ales ca "personajele" mele erau cat se poate de vii,dar niciodata nu ma gandeam ca cei in cauza vor deveni "eroii" unei poezii........
                                pana cand,intr-o seara,mi-a marturisit ca este foarte tentat,chiar si numai din povestile mele,sa scrie o carte despre tenis de masă si Amatur!Dupa cum stiti cu totii anul trecut,dupa "lupte seculare" (care au durat aproape doi ani,ha,ha),cartea despre Amatur si amaturisti exista!!!
                                "Oracolul din Balcesti" (Mitica Dragomir) se baza in toate prezicerile sale pe "relatiile" stranse pe care le avea cu conducatori si jucatori,personaje dubioase din lumea fotbalului si mafia pariurilor,liga,etc......si tot avea farmec!
                                Adimucu se bazeaza pe flerul sau deosebit si poate pe norocul pe care il confera acea farama de geniu neinteles(de unii)ce seamana cateodata mai mult a penibil sau absurd!Dar,cel putin pana in prezent,prezicerile sale s-au adeverit in totalitate,si asta in ciuda "scepticismului" mai mult sau mai putin "voalat"a multora dintre amaturisti,personaje cu nume si fara nume a creatiilor sale "literare".
                                Sa ne traiesti Adimucu,"Oracolul de pe Hartibaci"!
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • #66
                                  maestre, din păcate la Loto n-am succes

                                  căci eu visez acum la ceva frumos și... adevărat care să se întâmple la Agnita.
                                  iar pentru asta numa bine ar pica un jackpot

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Antrenamentele continua cu aceeasi intensitate si in 2015,caldura si lumina adecvate facand conditiile fiind f bune pentru aceasta iarna geroasa.Saptamana aceasta vom definitiva "lotul" de jucatori participanti la tabara de la Sibiu din februarie si,chiar daca ar fi sa facem naveta cu o masina in fiecare zi,tot o sa avem cativa reprezentanti.Numele "grele" ale antrenorilor prezenti sunt o garantie a seriozitatii cu care organizatorii trateaza acest eveniment.Mult succes!
                                    I love table tennis !

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Primul antrenament al copiilor dupa "tabara" de la ARIA a constituit un (alt)moment de satisfactie pentru mine.De la cel mai mic(Andrei) pana la cel mai mare(Alex si George),la toti am remarcat o imbunatatire substantiala in pregatire,gandire si exprimare in joc.
                                      Lucrul care m-a frapat si mai tare a fost prezenta altor 4 copii(3 fete si un baiat) care au venit pentru prima oara la sala noastra impulsionati de povestile si "aventurile" din tabara a colegilor de scoala!
                                      Nu-mi ramane decat sa le multumesc inca o data organizatorilor si antrenorilor din tabara pentru rabdarea si disponibilitatea de care au dat dovada,pentru profesionalismul cu care au tratat pe toti participantii.Sincere multumiri!
                                      PS Un simplu gest,ca cel facut de Emi cu oferirea de tricouri tuturor participantilor,a insemnat foarte mult pentru niste copii care acum incep sa priceapa tenisul si pe cei din jurul fenomenului!CHAPEAU!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        A fost cu adevarat un week end de vis al "tenisului" romanesc!
                                        Locul I la tenis de camp prin Simona!
                                        locul I la tenis de masă prin Berni si Eli!
                                        Locul I la tenis cu piciorul prin Papy(subsemnatul) si Yanis(nepotelul) in proba de dublu la "mondialele" de la mine de acasa(sic!!ha,ha)
                                        Hai Romaniaaaaaa!
                                        I love table tennis !

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Pe langa martisorii obisnuiti,inceputul lui martie ne propune si aniversarea zilei de nastere a colegului nostru Alin,alias Adimucu.Aniversarea celor 44 de ani coincide,in seara asta,cu intalnirea de ramas bun inaintea acceptarii unei noi provocari pe taramuri straine,in Germania.Pe langa sanatate si fericire,ii uram sa aiba parte de multe impliniri si satisfactii de toate felurile.Un sincer "La multi ani",Aline!
                                          I love table tennis !

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            mulțumesc !

                                            facem un tenis de ziua mea.

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              CAMPION JUDETEAN
                                              Campionatul judetean rezervat elevilor si scolarilor s-a desfasurat si in acest an in cocheta sala de tenis de masă a clubului sportiv Romgaz Mediaș.Competitia a fost dominata de sportivii de la Romgaz,cum era de asteptat,insa am avut si noi un prilej de bucurie si mandrie prin colegul nostru de club Toader George,elev in cl a XI a la Liceul "AT Laurian" care a ocupat locul I la sectiunea IX-XII si ne va reprezenta judetul la faza pe tara!BRAVO George!Felicitari si mult success la faza pe tara care va avea loc week endul acesta la Odorhei!!!
                                              La aceeasi sectiune Alex Nechita,liderul copiilor de la Agnita si unul dintre favoritii competitiei,a obtinut locul III.
                                              La sectiunea elevi cl V-VIII,copii nostrii au obtinut locurile III si IV prin Toader Valentin si Kondort Arpad!
                                              Rezultatele obtinute de copiii din Agnita sunt remarcabile si,cu un pic de sansa,puteau fi chiar inbunatatite.Le adresam felicitarile nostre si indemnul "spor la antrenamente" pentru ca numai cu munca asidua se pot inbunatati aceste rezultate si se pot obtine performante frumoase!
                                              Hai Agnita!
                                              Ultima editare de csabazedler; 28.iun.2015, 08:17.
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Bravo, George!!! Da cu un ochi parca nu pot sa rad, ca de Alex n-ai scris ca merge si el la faza pe tara... mare pacat.

                                                Asadar avem deja doua titluri de campion judetean acolo. Geo si... George Csaby, nu crezi ca ai putea folosi chestia asta intr-o discutie serioasa cu autoritatile locale? Asta legat de directia cam trista spre care se indreapta situatia sportului agnitean si implicit a firavei sectii de tenis de masă...

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Profitand de cele cateva ore libere din programul incarcat al taberei,baietii din Victoria condusi de Emi (Muri,Cristi,Liviu si Sile) au poposit aseara la sala noastra.Incarcati cu multe lemne,fete si palete de testare,care mai de care,Emi si Muri au predat copiilor si celorlalti colegi prezenti teme de antrenament si strategii de joc cu diverse materiale.Cu un chef teribil de "joaca",cei 17 prezenti am pus-o de un "B",la care victorienii au presarat panica printre noi prin Jhang-"Zico"-Mu-ri-an,castigator meritat al "finalei"mari in fata colegului nostru Adrian,si prin Emi-"Mau -Lung" cu Cho urile lui inconfundabile in fata lui George jr in finala mica."Binecuvantati" de colegul nostru,parintele Endre,ne-am "repozitionat" apoi la standul materialelor "interzise" si ne-am tratat cu totii (paletele) cu "boostere" din gama "beers&vine" admise de regulamentul amatur in vigoare!!
                                                  Multumim pentru vizita si va mai asteptam si cu alte ocazii!
                                                  I love table tennis !

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    ...iar cine-și mai oprește telefonul ca să doarmă, ca mine să pățească :P

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X