Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Help Me

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Help Me

    Va rog mult de tot sunt inca mic si vreau sa invat despre tenis de masă imi poate explica si mie cineva ce e acela un ph sau bh
    sau timing
    Apropo de paleta eu cand miam luat paleta din Careffour nu scria ce fel de fete are si eu tot incerc sa imi dau seama ce firme sunt alea si modele de fete de paleta sincer ma doare capul cand citesc
    Si imi poate spune cineva de unde as putea lua o paleta mai pentru un incepator am stitul de tragere nu sa dau cu efect mingea si adresa de unde pot cumpara paleta (pot cheltui pana in 150 ron) Multumesc tuturor
    Ultima editare de vyk27; 31.iul.2011, 22:59.
    Tenisul de masa e ca viata unor castigi alte ori perzi

  • #2
    Gasesti la RBlade paleta si fete chunezesti te vei incadra si in pret ,daca vrei altceva ia legatura cu Valigti poate te ajuta cu ceva la mana a doua.
    bh=bekhend =rever [partea inchisa a corpului] =palma spre masa
    fh=forhend =nu ph [partea deschisa a corpului]=palma spre corp
    Scapa cat mai repede de paleta respectiva pentru ca o sa inveti sa lovesti mingea incorect.

    Comentariu


    • #3
      daca miai putea si lasa adresa magazinului tias raman indatorat si mersi pentru explicatie stiam de rever si forent dar nu intelegeam precurtarile
      Tenisul de masa e ca viata unor castigi alte ori perzi

      Comentariu


      • #4
        Acum le-ai aflat v-a mai ramane sa iti achizitionezi paleta si un partener de antrenament care te va invata si sa speram ca vei triumfa in acest sport ... bineinteles la nivel de Amatur

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de vyk27 Vezi post
          daca miai putea si lasa adresa magazinului tias raman indatorat si mersi pentru explicatie stiam de rever si forent dar nu intelegeam precurtarile
          Poti scrie chiar aici pe forum ii gaseti pe unseri respectivi ,sunt mai multi cu vanzari de materiale.
          Incearca si la Tibi ,George Coroian ,Raznan .
          Poti sa le trimiti si MP[ mesaj personal]

          Comentariu


          • #6
            am citit pe forum prin anunturile vanzari despre magazinul Butterfly Romania dar nu stiu ce sa spun uni spun ca e bun alti ca e scump si nu se merita si dasta cer parerea celor mai in vasta si mai experimentati
            ---------- Post added 01-Aug-2011 at 00:17 ----------
            Inca o intrebare daca se poate la lemn la paleta ce inseamna All+/- si Off+/-si Def
            Tenisul de masa e ca viata unor castigi alte ori perzi

            Comentariu


            • #7
              Pentru inceput, citeste si tu forumul din scoarta in scoarta ca sa te obisnuiesti cu termeni, prescurtari, etc...
              All = all around
              off = offensive
              def = defensive
              Daca tot ziceai ca mergi la sala si ai antrenor, probabil mai sunt si alti jucatori. Cere-le paleta si da-i cateva mingi. O sa vezi diferenta intre paleta ta, de Carrefour, si una profi si o sa vezi, eventual, si ce ti se potriveste.

              Comentariu


              • #8
                Uite aici un ghid scris de ValiGTI: http://www.ttsport.ro/index.php?rout...ehnologii_id=7
                Site-ul este al lui si poti vedea si preturi: www.ttsport.ro
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  Ti-am raspuns pe mp. ce mai intrebat .

                  Comentariu


                  • #10
                    ph = penHold - priza toc
                    timingul se refera la pozitia mingei pe traiectorie la momentul contactului cu paleta. Dupa ce atinge jumatatea ta de masa, urca, ajunge la un punct maxim si apoi incepe sa coboare. La modul general asta inseamna timing, sa o lovesti in urcare, la punctul maxim sau in coborare. Loviturile sunt diferite pt timinguri diferite.
                    TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                    Comentariu


                    • #11
                      Ti-am dat si eu un mesaj privat.
                      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X