Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Completarea calendarului competitional

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Completarea calendarului competitional

    Ultimele modificari ale calendarului competitional vor fi disponibile de marti pe site-ul circuitului.

  • #2
    Am sa le pun aici modificarile ca nu pot up-data site-ul ceva timp (nu mult). In principiu Bucureștiul se muta pe 23 iun ( organizatorul se schimba) si Drobeta pe 7 iul, In locul turneului de la Alesd de pe 4 aug se tine la Campia Turzii,in 21 iul se tine la Focșani, in 25 aug se va tine la Constanța iar in 22 sept in Curtea de Argeș,(campionatul judetean de simplu se muta pe 29 sept) astfel:

    A+1 Cupa Romaniei Miercurea Ciuc 9 iun
    -persoana de contact: Farkas Lorant tel:0745595253

    A9 București 23 iun
    -persoana de contact: Dascalitei Mihai tel:0723218113

    A10 Turnu Severin 7 iul
    -persoana de contact: Boescu Constantin tel:0720727305

    A11 Focșani 21 iul
    -persoana de contact: Tataru Dan tel:0747497418

    A12 Campia Turzii 4 aug
    -persoana de contact: Soos Deszo tel:

    A13 Constanța 25 aug
    -persoana de contact:Fratea Aurel tel:0726686175

    A14 Brașov 8 sep
    -persoana de contact:Tecuschi Dan tel:0743119437

    A15 Curtea de Argeș 22 sep
    -persoana de contact: Suta Valentin tel:0726003992

    B Campionatul judetean de simplu 29 sep
    -persoana de contact: organizatorii locali din fiecare localitate

    A+2 Campionatul national de simplu Bistrița 13 oct
    -persoana de contact: Nistor Dorel tel: 0740511665

    A16 Miercurea Ciuc 27 oct
    -persoana de contact: Farkas Lorant tel:0745595253

    AD si AE campionatul national pe echipe si dublu Reghin 10 noe
    -persoana de contact: Leorda Dan tel:0740250901

    A17 Suceava 24 noe
    -persoana de contact: Acsinia Catalin tel:0726736064

    A+3 Turneul final București 8 dec
    -persoana de contact: Dascalitei Mihai tel:0723218113


    p.s. La inceputul anului viitor se va tine intr-o locatie deocamdata nerepartizata un nou turneu A+ (daca se doreste bineinteles) care s-ar putea numi Cupa Campionilor AMATouR 2007 la care sa aibe drept de participare finalistii turneelor A si un castigator de turneu B per judet, + primii 10 jucatori din clasamentul general.
    Astept propuneri si sugestii.

    Comentariu


    • #3
      Se pot inversa datele pentru turneul din București de pe 23 iunie si cel de la Focșani de pe 21 iulie ? (intrebare pentru cei care organizeaza - respectiv Mihai Dascalitei in București si Dan Tataru in Focșani)
      Blade: Stiga Clipper Wood
      FH: Sriver FX
      BH: Tackifire Special Soft

      &&

      Blade: Primorac Carbon
      FH: Sriver G2 FX
      BH: Tackifire Chop

      Comentariu


      • #4
        salut

        vreau sa stiu de ce se face de doua ori,unu dupa altul turneu final la București? Alt oras nu poate sa organizeze acest turneu final.Majoritatea sintem din zona Transilvania si Moldova.Bucurestul este departe pt unii. Din București citi participa la turneu final?Eu spun sa faca fiecare oras care poate sa organizeze o oferta si dupa aia sa votam.Cred ca asa este corect,nu fratiilor.Turneu final se stabileste aproape de sfirsit de an si orasul care cistiga la vot sa poate organiza, nu de fiecare data numai cei din București sa mai lasa si pe altii.

        Comentariu


        • #5
          nu sunt de acord cu mutarea turneului final la cluj! de ce nu faceti acolo top 12?
          TB ALC/05FX

          Comentariu


          • #6
            salut

            de ce nu faceti voi top 12 sau mai cum o numiti voi. te intreb si eu este normal ca un oras sa organizeze doua turnee la rind unu dupa altul.numai exista alt oras care poate sa organizeze acest turneu final chiar asa ....... ne credeti

            Comentariu


            • #7
              Nr. jucatorilor creste de la un turneu la altul ...
              Deja se dau coate pentru Miercurea-Ciuc ... Va fi jale la turneul final !

              Deci turneul final, lasind la o parte patriotismul local (no offense !), trebuie facut acolo unde exista CONDITII OPTIME : spatiu si mese suficiente, sa participe cit mai multi jucatori buni.

              Nici problema distantelor nu e de neglijat ...
              Cum e mai bine, sa se deplaseze 40 de jucatori 500 km sau 20 de jucatori 500 km ?

              Comentariu


              • #8
                Io zic sa lasam pe cei care participa la turnee sa decida nu cei care participa mai deloc!!!...sau fac ad-hoc un turneu B asa cand sunt nevoiti de circumstante........si ala cu participare limitata si cu castigatorul inainte stabilit!!!!!
                PS Si nu ti-am raspuns la postu ala din topicu despre turneul B ca nu imi pierd timpu cu asemenea oameni!!!!!
                Primorac Carbon
                FH Dignics 09C
                BH JOOLA MAXX

                Comentariu


                • #9
                  Eu zic ca la Cluj se poate organiza un turneu mare in conditii bune, sau la Bistrița ca si acolo e sala mare si multe mese.
                  Blade: Butterfly Schlager Carbon
                  FH:TENERGY 05
                  BH:TENERGY 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Io zic sa lasam pe cei care participa la turnee sa decida nu cei care participa mai deloc!!!...sau fac ad-hoc un turneu B asa cand sunt nevoiti de circumstante........si ala cu participare limitata si cu castigatorul inainte stabilit!!!!!
                    PS Si nu ti-am raspuns la postu ala din topicu despre turneul B ca nu imi pierd timpu cu asemenea oameni!!!!!

                    la mine te referi?

                    cat despre Turneu final mie mi e indiferent pana la urma ca tot 500km fac si pana la cluj....
                    TB ALC/05FX

                    Comentariu


                    • #11
                      Pentru mine e indiferent unde se desfasoara turneul final, deci daca aveti niste conditii deosebite anuntati-le sa vedem despre ce este vorba si atunci lumea poate decide in cunostinta de cauza.

                      Problema la București este ca sala ne costa destul de mult (deocamdata), si sunt numai 5 jucatori bucuresteni in primii 40, dar daca vreti sa mutam turneul final in alta localitate trebuie sa veniti cu ceva deosebit, care sa ii convinga si pe bucuresteni ca merita schimbata localitatea.


                      Eventual vom face turneul ala nou de care ziceam (Cupa Campionilor AMATouR) in București si turneul final in Cluj.

                      Comentariu


                      • #12
                        Na atuncea sa-l facem la M-ciuc(turneul final)! Hahahaha, glumesc DAR: deja am vorbit sa putem folosi sala polivalenta care e in curs de finisare si se va deschide in august, conditii super, Laci are mesele Butterfly de competitie cu tarcuri cu tot + mesele Andro de competitie = 10 sau 12 mese !!!!!O sa fie conditii mega bune! Turneul din octombrie o sa-l facem acolo deja mai mult ca sigur!!!!!


                        PS: idea cu Cupa Romaniei a fost al lui Filo, si locatia la fel si idea principala a fost ca au drept de participare cei mai buni si mai ambitiosi care merg la turnee, deci acestia astfel si-au cstigat dreptul de participare.Normal ca ar veni multa lume acuma , dar idea e sa fie cel mai tare turneu nu cel mai mare!!

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Wolf
                          Na atuncea sa-l facem la M-ciuc(turneul final)! Hahahaha, glumesc DAR: deja am vorbit sa putem folosi sala polivalenta care e in curs de finisare si se va deschide in august, conditii super, Laci are mesele Butterfly de competitie cu tarcuri cu tot + mesele Andro de competitie = 10 sau 12 mese !!!!!O sa fie conditii mega bune! Turneul din octombrie o sa-l facem acolo deja mai mult ca sigur!!!!!
                          PS: idea cu Cupa Romaniei a fost al lui Filo, si locatia la fel si idea principala a fost ca au drept de participare cei mai buni si mai ambitiosi care merg la turnee, deci acestia astfel si-au cstigat dreptul de participare.Normal ca ar veni multa lume acuma , dar idea e sa fie cel mai tare turneu nu cel mai mare!!
                          Eu am propus atunci Miercurea Ciuc deoarece erau 3 locuri cu mese bune in tara: București, Bistrița si Miercurea Ciuc.

                          Comentariu


                          • #14
                            Da la Cluj ce mese erau?
                            Reghin Ella si Active?
                            De fiecare data dupa cate shtiu io au fost mese de competitie la Cluj!!!!
                            Primorac Carbon
                            FH Dignics 09C
                            BH JOOLA MAXX

                            Comentariu


                            • #15
                              salut

                              la cluj-napoca sint si avem intre 6 -12 mese donic cu tarc,score si suport pt prosoape.putem sa facem turneu final pe 6 mese sau pe 12 mese depinde unde putem sa obtinem sala.restul mai vedem.o sa anunti cel tirziu pina la toamna ce propune clujul pentru turneu final.

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X