Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cantonament Sovata 22-31 August

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cantonament Sovata 22-31 August

    In perioada sus mentionata are loc asa cum va-ti obisnuit Cantonamentul de vara in Sovata .

    Detaliile :

    Cantonamentul international de tenis de masă la Sovata

    Scoala de vara - Sovata - a 3 editie


    Perioada:
    10 zile 22 – 31 Agust 2011

    Locatia.
    Sovata (judetul Mureș), Sala de Sport Sovata

    Antrenori si colaboratori:

    - Fejer Konnert Andras - antrenor licentiat in Germania; multiplu campion roman, multiplu campion german cu echipa Jullich, de doua ori castigator al Cupei Continentale la echipe de club, in prezent campion mondial veteran la dublu si jucator/antrenor la echipa TTC. Hagen (Bundesliga-2).
    - Nemes Olga - antrenor licentiat in Germania; multiplu campion roman, multiplu campion german, de doua ori castigator al concursului continental Top-12, de doua ori campion european cu nationala Germaniei, in prezent jucator/antrenor la echipa Fraulautern (Bundesliga) si inca 2 antrenori sau jucatori renumiti.

    Publicul tinta:

    Jucatori din diviziile nationale , juniori, copii .
    Pe baza evaluarii noastre, participantii vor fi grupati in asa fel incat fiecare participant sa avanseze si sa se bucure de joc.

    Programul de antrenamente:

    Echipa de antrenori a conceput programul, incat, indiferent de nivelul dvs. de joc, sa avansati atat tehnic cat si in conceptul de joc. Folosind cele mai moderne tehnici de antrenament, va dam posibilitatea sa va corectati tehnicile gresite si sa va dezvoltati capacitatile.
    In urma testelor din primele ore, vom forma mai multe grupe in functie de nivelul de joc, astfel toti participantii por executa exercitiile cu parteneri potriviti.

    In cele 10 zile a cantonamentului veti avea cca. 34 de ore de antrenament si un mic concurs. Pentru fiecare participant facem o analiza la inceputul si la sfarsitul cantonamentului, astfel fiecare participant va putea vedea propria dezvoltare. Tehnica dvs. va fi corectat pe loc prin antrenamente multi-ball. La sfarsitul cantonamentului veti primi o indrumare pentru tematica antrenamentelor si exercitiilor ce trebuie sa le urmati in urmatoarele luni.

    Posibilitati de cazare si tarife:

    La Pensiunea Fejer in camere cu doua sau trei paturi sau cabane, la Hotelul Danubius sau la alte vile/particulari. Preturile la Pensiunea Fejer: 21 euro pe zi,- (pensiune completa), 18- euro (demipensiune). Pretul cantonamentului, participare:

    Antrenamentul de 10 zile costa 150 euro/persoana, iar pentru grupuri de 4 persoane acordam discount de 10%.
    Vizitati pagina http://www.fejer.ro/ sau vizionati un filmuleti la adresa






    Program liber

    In cantonamentele din Germania a devenit o traditie ca impatimitii tenisului de masa, seara langa un vin sau o bere, vizioneaza meciurile marilor campioni. Acest obicei dorim sal introducem si in cantonamentul de la Sovata.O dupa masa o sa facem tabara de foc,pe curte piscine,teren de fotbal,yakuzi,
    Statiunea Sovata va mai ofera o multime de programe: Lacul Ursu, inot, masaj, karaoke, puteti vizita statiunile Praid (mina salina), si multe altele.


    Avansul de 100 de euro se va plati in contul deschis la Pinpong SRL. banca Raifeisen Bank: RO 67 RZBR 0000 0600 13143172
    tt_verkauf(at)yahoo.de

    Va asteptam cu drag,


    Fejer K. Andras, Nemes Olga si colaboratorii.



    Acelasi anunt il puteti gasi si pe pagina : http://www.facebook.com/event.php?
    eid=193362720691782

    Ca si completare va pot spune ca vor fi 15 mese Donic , se vor organiza 3 competitii in perioada mentionata , vor fi prezenti si 7 sportivi din Germania , virsta 13-20 ani .
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

  • #2
    Un eveniment ce nu ar trebui ratat de tineri jucatori si de ce nu de pasionati care doresc progres !

    Comentariu


    • #3
      Este singurul cantonament de vara de acest nivel si daca dispuneti de timp in aceasta perioada ,atunci cu certitudine merita .Andras si Olga sunt nume mari ale ping-pong-ului ,de la care oricine are de invatat,iar locatia este superba!Succes participantilor!!!

      Comentariu


      • #4
        Ceva reactii din cantonament...?

        Comentariu


        • #5
          Aici pot participa si jucatori nelegitimati din amatour?
          Lemne: DHS Hurricane Long W997
          FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
          BH: DHS GoldArc 8

          Comentariu


          • #6
            Da , pot participa toate categoriile , nelegitimati , legitimati , copii ... oricine poate participa .
            Relatii suplimentare la numarul de telefon 0745 285 161 , numarul d-lui Fejer Andras
            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
            Fete de palete tenis de masa
            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

            Comentariu


            • #7
              Cat ghinion...tocmai am venit de la Sovata dupa o vacanta de 10 zile acolo, din pacate nu am reusit sa citesc forumul deci nu am stiut de cantonament. Oricum cine a fost a prins o vreme superba. Frumoasa zona, am fost multumit de toate.

              Comentariu


              • #8
                Valigti daca ai filmat ceva din pregatire si cateva detali ar fi bine venite.
                Ceva impresi de la participantii din tara ?

                Comentariu


                • #9
                  Detaliile le puteti primi de la dl. Fejer , eu nu am reusit sa ajung editia aceasta acolo . Am cazut rau cu concediul si asta a fost .
                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                  Fete de palete tenis de masa
                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    Scuza-ma n-am stiut de problemele tale ,stiam doar ca puneai umarul la treaba in timpul pregatirilor .

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X