Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

jocul cu short pips

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • jocul cu short pips

    Vantul schimbarii bate din nou prin ograda mea, cea mai noua gaselnita e o combinație short-pips pe FH și Super Block pe BH pe un lemn Def+All+. Poate cei ce au JUCAT(nu incercat!) cu sanvis pe FH, vor putea sa-mi dea niște sfaturi competente despre folosirea acestui tip de fața. Care este fața care se preteaza cel mai bine la o astfel de combinație? Cea ideala are si ceva spin, viteza și nu în ultimul rând și efect deranjant. Dau din greu sa ?nvaț jocul drept cu primul sanvis in probe, care e un Dr.Neubauer Pistol (pacat ca e doar de 1,6 mm) Primele impresii sunt favorabile.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

  • #2
    De ce nu incerci un sadvych de la RTTC de 1,9 care are si viteza ,se preteaza f. bine la capac si poti trage de la distanta si de aproape ,atat drept cat si cu spin ,in plus este si deranjat pentru adversar .

    Comentariu


    • #3
      E vorba de Friendship 802-40 de 1,8-2,2 mm ?
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        In general, aveti nevoie de o fata care sa si produca spin( 802-40, joola express ultra, tango ultra tsp super spinpips stiga radical sunt mai cunoscute ) si o grosime mai mare, ceva 1.8+ pentru ca altfel nu veti viteza datorita lemnului ceva mai incet. Problema e ca scade si deranjul adeversarului deoarece aceste fete seamana foarte bine cu cele lise la grosimi mari.

        Comentariu


        • #5
          am jucat o saptamana cu fr 802-40 pe fh...pe un donic cayman...ca asa citisem...merg pipsii pe cayman ceva de speriat...deja ma vedeam macar printr-un sfert cu xu xin...m-am chinuit dar mi-am dat seama ca nu-i de mine...iarba de pe bh topaia mingea iar pe fh...la inceput credeam ca sandwich-ul e ceva intre lisa si iarba...asa e dar n-are nici o treaba nici cu una nici cu alta...mingea tre s-o lovesti drept si e cam nasol...daca fata are si ceva viteza,cum e 802-40,e si mai nasol ca sar mingile afara...aveam iar probleme cand taiam mingile rapide...spinul generat era asa si asa...nu speriam pe nimeni...de tremuraturi sa incomodeze adversarul nici vorba...in schimb tin minte ca bloca f bine...ca sa trag o concluzie...cu sandwichul ma simteam "descoperit" in fata adversarului...am mai incercat 2 sandwichuri...double fish 820a parca si xiom zava...asta din urma mi-a placut cumva...era mai moale cu un control mai bun...daca era mai lenta poate,poate ar fi mers pe fh...
          tibhar def plus jumulita
          gambler reflectoid 1,0
          dawei 388 D-1 ox

          Comentariu


          • #6
            http://ooakforum.com/viewtopic.php?f=13&t=12963&start=0
            aici o sa gasiti ceva raspunsuri.

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X