Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

recomandare lemn chinezesc

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • recomandare lemn chinezesc

    Salutare tuturor din nou! Care lemn credeti ca mi s-ar potrivi mai bine dintre Lkt Instinct+, LKT Ayous Hinoki, 729 Bomb si 729 Dynasty Hinoki. Stilul meu de joc este echilibrat orientat usor spre atac, as vrea un lemn cu care sa trag fara prea mare efort atat pe forehand cat si pe backhand, sa aiba control bun, sa pot sa atac atunci cand am nevoie dar sa pot si sa controlez jocul cand sunt aproape de masa sau cand pun capace. Astept pareri, multumesc anticipat!

  • #2
    ...eu ti-as recomanda Ayous Hinoki, are un control excelent, cu fete rapide ai si viteza...pt joc allround spre offensiv e perfect...iar daca pui accent mai mult pe atac atunci BOMB...
    Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

    Lume multa, oameni putini...

    Comentariu


    • #3
      Dintre marcile chinezesti Xi Enting mi se pare cea mai buna pentru lemne.
      Incearca un Xi Enting Shark 686 sau chiar un Flying Dragon, care e si fff ieftin (16 USD + transportul - pe eBay). Eu joc acum cu Flying Dragon si mi se potriveste ca o manusa. Ca setup secundar folosesc unul cu Andro Temper Tech Off.
      Flying Dragon e rapid dar nu excesiv si are un control iesit din comun. Producatorii in pun la Off, dar eu i-as da All+ / Off-
      729 Bomb si 729 Dynasty Hinoki nu mi-au placut deloc. Flying Dragon le depaseste cu mult la control. Unui prieten i-am lipit Butterfly Bryce FX si Butterfly Spin Art pe lemnul luat de la o paleta Butterfly Silver din comert. Guess what? Rezultatul intrece orice asteptari, paleta fiind una dintre cele mai bune, daca nu cea mai buna incercata vreodata de mine.
      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

      Comentariu


      • #4
        Nu cred ca niste lemne f rapide, cu materiale compozite (Shark are 5 straturi de mat. compozite) se preteaza pentru un joc "echilibrat orientat usor spre atac".
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

        Comentariu


        • #5
          Nu este foarte rapid Shark si are control excelent. Flying Dragon mi se pare insa o idee mai echilibrat si usor de stapanit.
          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

          Comentariu


          • #6
            multumesc pt sfaturi! pana la urma am ales 729 bomb. sper sa fie o alegere buna, numai bine tuturor!

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X