Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

timo ball

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • timo ball

    buna !am si eu o intrebare!cat de bun e timo ball?
    uni imi spun ca e cel mai bun alti spun ca e prost..
    nu stiu ce sa cred!

  • #2
    Eu am auzit ca face niste cartofi prajiti excelenti, mult mai buni decat cei chinezesti
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      Colega,in primul rand numele celui in cauza este Timo Boll!
      Cat despre aprecierile la adresa lui?! este de ajuns sa-l urmaresti jucand si te vei convinge singur cat este de bun!
      Vizionare placuta!
      I love table tennis !

      Comentariu


      • #4
        De departe este nr. 1 in europa ,gandestete doar la munca depusa sa ajunga in varf .
        Alte mii de ore ca sa mentina statutul la care a ajuns !
        Pe langa talent si placere .

        Comentariu


        • #5
          Prost?asta ce vrea sa insemne ?...

          Comentariu


          • #6
            prost in sensul ca nu joaca bine ,nu este important...

            Comentariu


            • #7
              Hmmmmmmm si eu as vrea sa joc prost si sa fiu pe locul 1 in Europa si printre primii in clasamentul mondial

              Comentariu


              • #8
                Eh ... pozitia lui in clasamentul mondial nu reflecta foarte corect valoarea, daca jucatorii chinezi ar participa la mai multe turnee Timo nu ar fi pe podium.
                Comparativ cu generatiile trecute (Waldner, Persson, Schlager) rezultatele lui Boll la Campionatele Mondiale si Olimpiade sunt slabute. Are o sansa mare la Londra datorita noilor reglementari CIO ... sa vedem daca o fructifica.
                Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                Comentariu


                • #9
                  N-are nici o treaba Tim asta, din 10 seturi ii iau un punct .
                  Blade:O chinezarie
                  FH:TG2 (No 19)
                  BH:Super Anti

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de rflash Vezi post
                    Eh ... pozitia lui in clasamentul mondial nu reflecta foarte corect valoarea, daca jucatorii chinezi ar participa la mai multe turnee Timo nu ar fi pe podium.

                    Comparativ cu generatiile trecute (Waldner, Persson, Schlager) rezultatele lui Boll la Campionatele Mondiale si Olimpiade sunt slabute. Are o sansa mare la Londra datorita noilor reglementari CIO ... sa vedem daca o fructifica.
                    Te rog sa ne spui la ce noi reglementari CIO faci referire? Nu prea sunt la curent cu forurile "inalte"!
                    Blade-Darker speed 90
                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                    Bh- Testing

                    Comentariu


                    • #11
                      E vorba de numarul maxim de participanti dintr-o tara. La Atena si Beijing de exemplu au participat 3 jucatori din China. La Londra vor fi numai 2.
                      Daca arunci o privire la lista jucatorilor direct calificati : http://www.ittf.com/Stories/pictures...s_london_m.pdf vei observa ca Timo e pe 2, deci e posibil ca pe jumatatea lui sa nu fie nici un chinez ... nu stiu exact cum se vor decide capii de serie si cand, dar daca se foloseste lista asta Timo are sanse mari sa prinda un traseu bun pentru o medalie.
                      P.S. Dupa ce am mai sapat un pic, pentru capii de serie se va folosi clasamentul ITTF publicat pe 01.06.2012. Pe pariu ca Timo o sa se dea peste cap sa participe la cat mai multe turnee sa fie cat mai sus (1 sau 2).
                      P.S.S. Sapand si mai adanc se pare ca Timo va intalni un chinez in semifinale, deoarece exista o prevedere care spune ca jucatorii de aceeasi nationalitate se vor trage pe jumatati diferite ale tabloului.
                      Ultima editare de rflash; 13.sep.2011, 23:26.
                      Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                      FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                      BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                      Comentariu


                      • #12
                        Aceste reglementari C.I.O. nu sunt gaselnite pentru a avantaja pe uni s-au pe alti !
                        A fost si este elaborat pentru a putea participa sportivi de pe toate continentele inplicit si cele care nu au o dezvoltare reprezentativa in domeniul respectiv. . Decizile respective au fost luate in vederea dezvoltari sportului in lume .
                        In toate ramurile se vrespecta aceste decizi .

                        Comentariu


                        • #13
                          Si marmota invelea ciocolata .............
                          Se puteau impaca si capra si varza intr-un mod foarte simplu : in loc de 70 de participanti, sa fie 96 de exemplu. Rezultau foarte putine meciuri in plus si ii puteai vedea pe toti cei mai buni din lume.
                          Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                          FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                          BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                          Comentariu


                          • #14
                            chiar daq ar participa doar

                            Postat în original de rflash Vezi post
                            Si marmota invelea ciocolata .............

                            Se puteau impaca si capra si varza intr-un mod foarte simplu : in loc de 70 de participanti, sa fie 96 de exemplu. Rezultau foarte putine meciuri in plus si ii puteai vedea pe toti cei mai buni din lume.
                            2 jucatori chinezi(daq stam sa ne gandim ce concurenta acerba este în china,si cred k sa vazut în ce forma este ma long si zike,bn sa nu uitam si pe nr 1 mondial wang hao,ma lin etc.)boll nu cred k poate produce surpriza în ultimele dispute cu ma long si zike a pierdut,desi tre sa recunoastem k este printre putin jucatori capabil sa joace de la egal cu chinezii!cred k este destul binevenita aceasta decizie i.t.t.f.daq stam sa ne gandim k la rotterdam au fost numai putin de 6 jucatori chinezi!
                            tb alc t05/t05 fx

                            Comentariu


                            • #15
                              Cristi nu m-am referit la rezolvari , dar ca nu este singulrul sport [disciplina] la care se face referire, sunt mai multe ramuri in care ar fi o lupta in familie !
                              Ex.sporturile de iarna si altele.
                              Nu in ultimul rand locurile fiind limitate in acest scop si bine definite ca acoperire geografica .

                              Comentariu


                              • #16
                                Ar trebui sa cearna valoarea, nu nationalitatea. Primii 5, 6 chinezi il bat pe Boll la orice ora.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Stiu ca reducerea nr de participanti dintr-o tara este aplicata tuturor sporturilor.

                                  Totusi mie ca spectator aceasta decizie mi se pare o tampenie. Nu m-ar deranja sa vad 4 chinezi in semifinale la tenis de masă, sau 5 americani si 3 australieni la o finala de inot sau un pluton fruntas la cursa de 10000 m format din 5 kenyeni. Eu vreau sa-i vad pe CEI MAI BUNI.

                                  In functie de disciplina, primii X jucatori din clasamentul mondial ar trebui sa fie calificati, indiferent de nationalitate. Au fost 6 chinezi la mondialele de la Rotterdam pentru ca absolut toti meritau sa fie acolo.
                                  Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                  FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                  BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    aceste masuri eu cred ca s-au

                                    Postat în original de rflash Vezi post
                                    Stiu ca reducerea nr de participanti dintr-o tara este aplicata tuturor sporturilor.

                                    Totusi mie ca spectator aceasta decizie mi se pare o tampenie. Nu m-ar deranja sa vad 4 chinezi in semifinale la tenis de masă, sau 5 americani si 3 australieni la o finala de inot sau un pluton fruntas la cursa de 10000 m format din 5 kenyeni. Eu vreau sa-i vad pe CEI MAI BUNI.

                                    In functie de disciplina, primii X jucatori din clasamentul mondial ar trebui sa fie calificati, indiferent de nationalitate. Au fost 6 chinezi la mondialele de la Rotterdam pentru ca absolut toti meritau sa fie acolo.
                                    luat pt a pune capat dominatiei chineze!sunt foarte multe tari care au naturalizat asiatici mai ales în europa!pt stoparea acestui fenomen s-a decis ca un jucator care pleaca din tara lui nu poate fi naturalizat decat dupa 7 ani(ma refer sa joace)!exemplu concret boll s-a clasat pe loc 3!au participat 6 chinezi la rotterdam!daq erau decat 2 cum va fi acum era în primi 2!
                                    tb alc t05/t05 fx

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Campionatele mondiale este un concurs mai puternic ca olimpiada la multe sporturi. Sa nu mai zic ca la altele sporturi campionatele europene, asiatice, etc. sunt mai puternice. Daca CIO doreste concursuri un pic mai modeste unde au accesul sportivi din toate colturile lumii nu vad care e problema.
                                      Primorac Carbon
                                      FH Dignics 09C
                                      BH JOOLA MAXX

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de ma long Vezi post
                                        exemplu concret boll s-a clasat pe loc 3!au participat 6 chinezi la rotterdam!daq erau decat 2 cum va fi acum era în primi 2!
                                        Foarte interesant, ***decat ca nu inteleg nimic .

                                        *** corect este : "doar ca nu inteleg nimic"
                                        Blade:O chinezarie
                                        FH:TG2 (No 19)
                                        BH:Super Anti

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de tycutz Vezi post
                                          Campionatele mondiale este un concurs mai puternic ca olimpiada la multe sporturi
                                          Asta e cool de tot
                                          of all the things i lost i miss my mind the most

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Nici nu ai cum Fane, fiind doar doi chinez pe tabloul principal o sa fie unul in partea superioara si unul in partea inferioara ,ca urmare nu se pot intalni decat in finala ,daca nu apare vreo surpriza !
                                            In acest caz Timo B. trebuia sa-l invinga pe unul din ei sa ajunga in finala, indiferent pe ce parte atabloului va fi .

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Pana sa ajunga in semifinala Boll va avea de trecut si de alti asiatici fie din Korea, fie din Japonia ... plus ca mai sunt din Hong Kong, Singapore, vor depinde multe de tragerea la sorti.

                                              Reducerea nr de participanti din aceeasi tara e o decizie "politicaly correct" deci un super mega compromis inutil.
                                              Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                              FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                              BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Prieteni dragi, bineinteles ca (spre exemplu) Primera Division are echipe cu mult mai bune decat trei sferturi din Champions League, dar scopul unui concurs EUROPEAN sau MONDIAL, e sa participe fiecare tara care se incadreaza geografic in zona vizata de competitie si care are un nivel decent. Daca vrei sa ii vezi doar pe cei mai buni si consideri ca cei mai buni jucatori de tenis de masă sunt chinezii, n-ai decat sa te uiti la campionatul chinez
                                                Mai mult de atat Boll joaca si in superliga chineza unde il puteti vedea facand fata cum poate dansul mai bine frontului asiatic
                                                Prin urmare, la fel ca si in alte sporturi, daca nu s-ar impune o limita de participanti din fiecare tara, ar participa doar jucatori din 3-4 tari si 95% din populatie nu ar gasi nici un motiv intemeiat sa cumpere bilete sau sa priveasca la tv acele meciuri
                                                Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Ora era tarzie....Scuze de exprimare.
                                                  Primorac Carbon
                                                  FH Dignics 09C
                                                  BH JOOLA MAXX

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X