Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete chinezesti vs fete europene/japoneze entry level

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fete chinezesti vs fete europene/japoneze entry level

    Salutare tuturor din nou! In acest topic as vrea sa va dati cu parerea care dintre aceste 2 tipuri de fete ar fi mai potrivite pentru jucatorii care nu sunt dispusi sa investeasca prea multi bani in achizitionarea unei palete si cauta sa faca cea mai buna alegere pt bugetul lor(sa obtina performanta cat mai mare). Astea fiind zise voi ce recomandati in acest caz? Sunt oare fetele chinezesti gen 729, kokutaku etc o alegere mai buna in comparatie cu fete europene/japoneze entry level gen donic twingo, donic twingo plus, donic solo, donic liga, joola 4 all, joola 4 you, joola turbo, Yasaka Zap etc.???
    Parerea mea este ca fetele chinezesti sunt bune dar sunt laudate prea mult si nu se compara cu fetele europene/japoneze de top sau chiar si de mijloc. Sunt ele insa mai bune decat europenele/japonezele entry level? Astept raspunsurile voastre. Numai bine tuturor!

  • #2
    Cu siguranta cele chinezesti sunt mai bune decat cele din cadrul enumeratiei tale!
    Decat cele de top nu stiu ce sa zic, mie cel mai mult imi place o chinezeasca, H3 Neo. Dar nu am incercat prea multe europene de top, doar Bryce, Rakza, Sriver si Baracuda. Deci inca comentariile mele nu sunt de luat in calcul
    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
    Aristotle



    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de NuSeeK Vezi post
      Salutare tuturor din nou! In acest topic as vrea sa va dati cu parerea care dintre aceste 2 tipuri de fete ar fi mai potrivite pentru jucatorii care nu sunt dispusi sa investeasca prea multi bani in achizitionarea unei palete si cauta sa faca cea mai buna alegere pt bugetul lor(sa obtina performanta cat mai mare). Astea fiind zise voi ce recomandati in acest caz? Sunt oare fetele chinezesti gen 729, kokutaku etc o alegere mai buna in comparatie cu fete europene/japoneze entry level gen donic twingo, donic twingo plus, donic solo, donic liga, joola 4 all, joola 4 you, joola turbo, Yasaka Zap etc.???
      Parerea mea este ca fetele chinezesti sunt bune dar sunt laudate prea mult si nu se compara cu fetele europene/japoneze de top sau chiar si de mijloc. Sunt ele insa mai bune decat europenele/japonezele entry level? Astept raspunsurile voastre. Numai bine tuturor!
      S-ar putea spune ca la nivelul de pret al categoriilor enumerate mai sus, da. Dar numai pana aici. Atunci cand analizezi o fata poti sa o faci in doua feluri. Daca gandesti economic, vei lua in seama raportul calitate/ pret iar daca gandesti la nivel de valoare absoluta nu te uiti la pret ci la ceea ce-ti ofera produsul respectiv. Pentru incepatori cu bani putini, sunt recomandate fetele chinezesti din noua generatie, moi si cu control mare, pentru ca se poate juca mai elaborat, cu mingi taiate si topspinuri controlate,cu miscari mai incete si mai ample, stil de joc adoptat de marea majoritate dintre acestia. Cele din vechea generatie, foarte lipicioase si cu burete dur(42-45 grade) se preteaza jocului rapid de langa masa,cu miscari scurte si iuti, specific chinezilor. Deci atentie celor ce se decid sa ia fete chinezesti, ca prim pas. In alta ordine de idei, fetele de top isi pastreaza mult mai mult timp caracteristicile, mai ales spinul. Fetele europene enumerate mai sus sunt strict destinate copiilor sau incepatorilor, dar atentie caci topshetul are o durata de serviciu foarte scurta, spinul initial(nu foarte mare) deteriorandu-se rapid.
      Ultima editare de laky; 15.sep.2011, 10:24.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        Fetele entry level nici nu se compara cu fetele chinezesti bune...
        ---------- Post added 15-Sep-2011 at 11:43 ----------
        Poti sa-ti iei o fata entry level si o fata chinezeasca. Le pui pe acelasi lemn si vezi tu care e mai buna.
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X